در چشم اندازهای جدید دیجیتال مارکتینگ، اصطلاح همکاری در فروش (Affiliate Marketing) به معرفی خدمات یک تجارت بر می گردد و کمیسیونی نیز تحت عنوان پاداش به افیلیت مارکتر تعلق می گیرد.

سیستم همکاری در فروش ساعت دیواری یک پلتفرم رایگان فروش با تعداد فروشندگان بی شمار است. روند فروش بر پایه دریافت کمیسیون است و تعیین میزان این مبلغ طبق قرارداد قبلی بین شرکت و افیلیت مارکتر خواهد بود.

مشارکت در فروش یک گزینه عالی درآمدزایی به حساب می آید. زیرا شما نیازی به رسیدگی به هیچ سفارشی را ندارید و حتی الزامی به نگهداری محصولات و معامله با مشتری نخواهید داشت.

بازاریاب ها می توانند انواع سیستم همکاری در فروش بدلیجات، «همکاری در فروش ساعت مچی»، پوشاک و کالاهای دیگر را انتخاب کنند. آن ها پس از آن می توانند تلاش خود را برای درآمد بیشتر معطوف به بازاریابی و نحوه دریافت پیشنهادها از مخاطبان هدف کنند.

بهتر است بدانید که امروزه بازاریابی وابسته به یکی از محبوب ترین روش های کسب درآمد اینترنتی تبدیل شده است. با این حال، هنوز بسیاری از مردم در مورد نحوه عملکرد این سیستم، مزیت های فعالیت در آن و راه های موفقیت در این بازار سؤال دارند.

بنابراین در این مطلب قصد داریم به پاسخ این سؤالات بپردازیم. تا انتها همراه ما باشید.

جهت دریافت فایل PDF کلیک کنید.

نحوه فعالیت سیستم همکاری در فروش ساعت دیواری چگونه است؟

همکاری در فروش ساعت دیواری

اگر می خواهید به یک افیلیت مارکتر موفق در زمینه همکاری در فروش ساعت دیواری تبدیل شوید، ابتدا باید در مورد روش کار بازاریابی واسطه ای بدانید. طبیعی است که هر کسب وکاری تمایل دارد با جذب مشتریان بیشتر، درآمد خود را افزایش دهد.

از طرفی با توجه به این که بازاریابی وابسته با جذب مشتریان بیشتر ارتباط دارد، تجارت های مختلف آن را یک جریان درآمدی مهم به حساب می آورند.

اجازه دهید بیشتر در مورد مکانیسم کسب درآمد با مشارکت در فروش صحبت کنیم. به عنوان مثال یک فروشگاه ساعت دیواری، مچی و هوشمند را در نظر بگیرید که دارای چند شعبه در سطح شهر برای فروش حضوری و یک وب سایت برای فروش آنلاین محصولات است.

اما با وجود این، شرکت موردنظر ما چنین تصوری را دارد که تعداد مشتریان فعلی آن برای اهداف تجاری اش کافی نیست. به همین علت برای ورود به بازارهای بیشتر و جذب مشتریان جدید تصمیم می گیرد که یک برنامه مشارکتی تحت عنوان سیستم همکاری در فروش ساعت هوشمند، مچی و دیواری را آغاز کند.

در این برنامه، فروشندگان مستقل یک یا چند محصول خاص را تبلیغ می کنند و در ازای فروش محصول، پورسانت می گیرند. این فروشندگان می توانند بلاگرها و دیگر متخصصان بازاریابی دیجیتال باشند که برای فروش بیشتر محصولات موردنظر یک وب سایت طراحی کرده یا کمپین های تبلیغاتی را ایجاد می کنند.

مزیت های شرکت در برنامه های همکاری در فروش ساعت مچی

همکاری در فروش ساعت مچی

مزایای همکاری در فروش بسیار است اما در این بخش به چند مورد از مهم ترین ها اشاره می کنیم:

1.مدیریت آسان

در بسیاری از برنامه های بازاریابی وابسته، تمام موارد مورد نیاز برای بازاریابی را شرکت ارائه می دهد؛ بنابراین افیلیت مارکتر دیگر نیازی به طراحی بنر یا ساخت لینک ندارد. او می تواند در کانال های تبلیغاتی یا وب سایت خود تنها از محتوای تولیدشده توسط شرکت استفاده کند.

2.بدون ریسک مالی

در سیستم همکاری در فروش ساعت مچی، پوشاک یا بدلیجات، تقریباً هیچ ریسک مالی وجود ندارد. حتی در موارد بسیاری از بازاریابی واسطه ای، فروشنده لازم نیست یک ریال در تجارت شرکت مربوطه سرمایه گذاری کند.

3.منبع های بیشتر برای درآمد

اگر وقت آزاد دارید، می توانید محصولات و خدمات آنلاین را تبلیغ کنید و با دریافت پورسانت از فروش، درآمد خود را افزایش دهید. جنبه مثبت ماجرا این است که یک فرد می تواند با چندین برنامه مشارکت در فروش کار کند تا جریان های درآمدی متعددی داشته باشد.

4.پیوستن آسان

برای موفقیت در سیستم همکاری در فروش اینستاگرام و دیگر رسانه های اجتماعی نیازی به تخصص خاصی نیست. تنها احتیاج دارید در یک برنامه افیلیت مارکتینگ ثبت نام کنید و تبلیغ محصولات شرکت مدنظر را انجام دهید.

بنابراین چرخه همکاری در فروش ساعت دیواری به این صورت است که ثبت نام کنید، تبلیغات داشته باشید و به درآمد خوبی برسید.

کلیدهای موفقیت در سیستم همکاری در فروش ساعت هوشمند

همکاری در فروش ساعت هوشمند

اگر به تازگی مشارکت در فروش را آغاز کرده اید یا مدتی است که این کار را انجام می دهید، با پیروی از قوانین زیر شانس موفقیت در این بازار را افزایش دهید.

1.تولید محتوای باکیفیت

اگر می خواهید از بازاریابی وابسته درآمد بالایی داشته باشید، باید بتوانید محتوای باکیفیت تولید کنید. این محتوا باید به سؤالات موجود در ذهن خواننده پاسخ دهد، اطلاعات دقیقی را به نمایش بگذارد و برای مخاطب جذاب و قابل فهم باشد.

برای تولید محتوا لازم است که مخاطبان خود را بشناسید تا ببینید برای چه چیزی به سایت شما مراجعه می کنند. برای مثال در سیستم «همکاری در فروش ساعت دیواری» می توانید در مورد مدل های پرفروش و ویژگی های آن ها یک محتوا تولید کنید تا خواننده بتواند برای خرید بهتر تصمیم گیری کند.

2.پیشرفت مشارکت در فروش خود را پیگیری کنید

آگاهی از نحوه تعامل بازدیدکنندگان با سایت اهمیت دارد و برای دریافت اطلاعات بیشتر باید آنالیزهای زیادی انجام دهید.

برای مثال چه صفحاتی بیشترین ترافیک را به خود اختصاص دادند؟ چند درصد از بازدیدکنندگان جدید دوباره به سایت مراجعه کرده اند؟ بیشتر کاربران روی چه لینک هایی و در چه بخش هایی کلیک می کنند؟ با پاسخ به این سؤالات می توانید برای اتخاذ تدابیر جدید و بهبود روش همکاری در فروش ساعت هوشمند تصمیم گیری کنید.

از طرفی با استفاده از ابزارهای افیلیت مارکتینگ می توانید داده های مختلف مانند صورت حساب پرداخت ها، تجزیه و تحلیل تبلیغات، نرخ تبدیل و موارد دیگر را مورد بررسی قرار دهید.

3.در مورد محصولات یا خدمات اطلاعات دقیقی در اختیار داشته باشید

فراموش نکنید که اطلاعات جامع می تواند شما را از دیگر رقبایتان متمایز کند. شما به عنوان فردی که در سیستم همکاری در فروش ساعت فعالیت دارید برای محصولات مختلف می توانید مطابق با خواسته مشتری، پیشنهادهایی را ارائه دهید و حتی در مواردی سایت شما به نوعی مرجع دریافت اطلاعات بیشتر برای خرید ساعت تبدیل شود.

4.بازدیدکنندگان را درگیر کنید

بیشتر افیلیت مارکترهای موفق با بازدیدکنندگان از سایت یا صفحه خود در تعامل هستند. اگر بلاگ دارید، می توانید از مخاطبان بخواهید که نظراتشان را وارد کنند.

مثلاً زمان استفاده از یک سیستم «همکاری در فروش ساعت هوشمند»، مچی یا دیواری و تولید محتوا از مخاطبان بپرسید در این مطلب باید به چه عوامل دیگری اشاره می کردید؟ آیا اطلاعات بیشتری در مورد موضوع مدنظر می خواهند؟ و در انتهای متن از مخاطب بخواهید نظر خود را وارد کند.

هنگام پاسخ به کامنت ها سعی کنید تا جای ممکن نام نظر دهنده را نیز بیاورید. هر اندازه بازدیدکنندگان بیشتر حس تعامل و هم فکری را از سایت شما بگیرند، بیشتر به آن باز می گردند.

5.روی یک کسب وکار تمرکز کنید

بیشتر افراد فعال در یک سیستم همکاری در فروش ساعت مچی و هر کالای دیگر به جای تمرکز روی تعداد خاصی از محصول، مدام محصولات بیشتری را تبلیغ می کنند. اما یکی از استراتژی های همکاری در فروش برای مبتدیان، دریافت تعداد کم محصول از یک شرکت و تولید محتوای باکیفیت برای وب سایت است.

البته می توانید کار خود را با چندین شرکت برای مشارکت در فروش آغاز کنید. گرچه با این کار تمرکز لازم را دیگر نخواهید داشت و تنها محتواهای بی کیفیت در اختیار مخاطبان قرار می دهید.

6.به تنها کسب درآمد فکر نکنید و اطلاعات لازم را ارائه دهید

سایت هایی که فقط به قصد فروش، محتوا تولید کرده و مدام مخاطب را به خرید تشویق می کنند، نمی توانند مخاطب را به مشتری وفادار تبدیل کنند.

به عنوان یک استراتژی همکاری در فروش باید بتوانید به مخاطب خود کمک کنید و اطلاعات باکیفیتی را در اختیار او بگذارید تا در آینده هم شما را به عنوان یک راهنما انتخاب کند.

اگر به فهرست سایت های برتر حوزه کاری خود نگاهی بیاندازید، تنها مواردی را می بینید که اطلاعات مفید، با جزئیات و مطابق با خواسته متقاضی را در اختیار او قرار می دهند.

7.انتظار معقولانه داشته باشید

همان طور که می دانید قرار نیست در طول یک ماه بتوانید از سیستم همکاری در فروش ساعت دیواری میلیاردها تومان پول در بیاورید. ابتدا باید در این سیستم برای خود اهداف واقعی و عقلانی در نظر بگیرید. بسیاری از افیلیت مارکترها زمان زیادی را برای ساخت یک سایت صرف کرده و سپس خود را متعهد می کنند که به طور مرتب در سایت محتوا قرار دهند.

این نکته را از یاد نبرید که فرقی نمی کند اگر یک سایت دارید و تمام تمرکزتان را روی آن گذاشته اید یا چند وب سایت کوچک را مدیریت می کنید. چون در بازاریابی وابسته تنها باید سعی کنید برای خود هدف داشته باشید و در راستای رسیدن به آن به کار خود ادامه دهید.

همچنین بخوانید: همکاری در فروش لباس ورزشی مردانه و زنانه

سخن نهایی

همکاری در فروش مؤثرترین و سودآورترین تکنیک در بازاریابی به حساب می آید که در آن همه سهامدارن به سود می رسند. اما برای موفقیت در سیستم همکاری در فروش ساعت دیواری باید زیاد وقت بگذارید و کار کنید.

در چنین سیستمی شرکت مربوطه رضایت کافی را دارد، زیرا محصولات بیشتری می فروشد و فروشنده راضی است چون از فروش پورسانت دریافت می کند. از طرفی مصرف کننده نیز شاکی نیست، زیرا محصولات را بدون هیچ زحمتی دریافت می کند.

در پایان باید بگوییم برندهای مختلف تعریف متفاوتی از موفقیت دارند. شما می توانید ویژگی های مشخصی را در هر کدام پیدا کنید و توسعه آن ها را در استراتژی های خود قرار دهید تا با افزایش رضایت خریداران، درآمدتان را افزایش دهید.

این مقاله را حتما بخوانید: همکاری در فروش اکسسوری

سؤالات متداول

چگونه کار همکاری در فروش ساعت دیواری را به عنوان یک مبتدی آغاز کنم؟

در مورد تخصص مدنظر تصمیم گیری کنید.
پلتفرم مناسبی را انتخاب کنید.
برنامه های افیلیت مارکتینگ مرتبط را پیدا کنید.
محتواهای ارزشمند ایجاد کنید.
مشتریان را به مخاطبان هدف تبدیل کنید.
کلیک ها را به فروش تبدیل کنید.

یک برنامه موفق همکاری در فروش ساعت دیواری چه نشانه هایی دارد؟

یک صفحه فرود بهینه شده ایجاد کنید تا نرخ تبدیل ها را افزایش دهید.
فعال باشید و افیلیت مارکترها را برای تبلیغ بیشتر هر چه محصولات درگیر کنید.
از یک ابزار مدیریت برنامه عالی استفاده کنید تا کارها به درستی پیش بروند.

5/5 - (2 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • نژادحسین
  دی 27, 1400 2:23 ب.ظ

  سلام وقت بخیر من نمیتونم ایدی تلگرام ثبت کنم خطای دامنه نامعتبر میده من سایت ندارم چه کار باید بکنم

  پاسخ
 • میشه مراحل کار رو در سیستم همکاری در فروش بگین؟
  چجوریه مثلا پنل دارن؟

  پاسخ
  • سلام دوست عزیز
   مراحل کار به این صورت هست که شما در پنل همکاری سایت موردنظر ثبتنام میکنین و اطلاعاتی که ازتون خواستن وارد میکنین. به این صورت حساب کاربری شما ایجاد میشه. حالا باید وارد حساب کاربریتون بشین و میتونین با استفاده از تملیت سایت مخصوص خودتون رو ایجاد کنین. در مرحله بعد لینک خرید محصول رو دریافت میکنین و اون رو با مخاطبانتون در سایت، تلگرام، اینستاگرام، یوتیوب و یا هر پلتفرم دیگه ای که مخاطب قابل ملاحظه ای دارین به اشتراک میذارین. در این صورت به ازا هر فردی که از طرف شما محصول رو خریداری کنه به شما کمیسیون تعلق میگیره.

   پاسخ
  • معین ناصری
   شهریور 22, 1401 10:14 ق.ظ
   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست