اگر به دنبال تقویم تولید محتوا 1401 هستید، در مقاله پیش رو جامع ترین تقویم محتوایی 1401 را برای شما آورده ایم که هر ماه با ایده های جذاب آپدیت خواهد شد. پیشنهاد می کنم، مقاله را کامل مطالعه کنید و در بوک مارک مرورگر خود آن را ذخیره کنید تا امسال خیالتان از ایده تولید محتوا ۱۴۰۱ برای سایت و شبکه های اجتماعی‌تان راحت باشد.

در این مقاله، تقویم تولید محتوای سال پیش رو با ارائه موضوعات متنوع و کاربرپسند برای تولید محتوا مناسبتی قرار داده شده است. در انتهای هر ماه نیز نمونه هایی از «تولید محتوا برای مناسبت ها» بررسی شده است تا از آن ها الهام بگیرید.

دیگر همه چیز آماده است؛ اهداف خود را می دانید و موضوعات مورد نظر را دراختیار دارید، کافی است آستین ها را بالا بزنید و برای سال جدید، تقویم تولید محتوای خود را آماده کنید.

جهت دانلود PDF بر روی لینک کلیک کنید.

تقویم تولید محتوا ۱۴۰۱

فهرست مطالب

اهمیت تولید محتوا مناسبتی برای کسب و کارها

 تولید محتوا برای مناسبت ها فقط تبریک اعیاد و تسلیت وفات ها نیست! می تواند نرخ تعامل را بالا ببرد و مخاطب را بیشتر درگیر کند. از طرفی دیگر کانتنتی که برای مناسبت های خاص مانند نوروز تولید می شوند، بین افراد بیشتر دست به دست خواهند شد و به همین دلیل تولید محتوای مناسبتی می تواند به دیده شدن برند شما کمک زیادی کند. در تقویم تولید محتوا ۱۴۰۱ که در اختیارتان قرار خواهد گرفت، تمامی موضوعاتی که به درد انتشار می خورند، معرفی شده اند.

البته توجه داشته باشید که تبریک تنها یا محتواهای کلیشه ای دیگر پاسخگو نیست. در حال حاضر مخاطبین شبکه های اجتماعی به دریایی از محتوا دسترسی دارند و اگر بخواهید که کانتنت شما بهتر و بیشتر دیده شود، باید خلاقیت داشته باشید و سعی کنید محتوایی متفاوت تر تولید کنید.

این مقاله را نیز بخوانید: آموزش تولید محتوا

تقویم 1401 با مناسبت ها

تقویم تولید محتوا ۱۴۰۱ که در ادامه در اختیارتان قرار می گیرد، دارای تمامی مناسبت ها و موضوعاتی است که به درد کسب و کارهای مختلف می خورد. سعی شده است تا تمام مناسبت هایی که به درد ساختن محتوا می خورند، در اختیارتان قرار گیرد. کافی است، موضوعی مرتبط با بیزینس خود انتخاب کرده و شروع به خلق محتوایی خاص و ارزشمند کنید.

برای کاربردی تر شدن تقویم، در انتهای هر هفته توضیحات و پیشنهادهایی برای تولید محتوای مناسبت های آن آورده شده است. علاوه بر این در انتهای هر ماه، نمونه هایی از محتواهای تولید شده در رابطه با مناسبت های گوناگون معرفی شده است تا بتوانید از آن ها برای تولید محتوا مناسبتی الهام بگیرید.

تقویم محتوایی فروردین ۱۴۰۱

 تقویم محتوای فروردین 1401

فروردین، ماه خاص و جالبی در تقویم ۱۴۰۱ به حساب می آید. معمولا این ماه از لحاظ فروش کمی خلوت تر از سایر ماه های سال است. مردم به دلیل تعطیلات عید، زمان استراحت بیشتری دارند و طبیعتا وقت بیشتری را هم در شبکه های اجتماعی می گذرانند.

به همین دلیل شما می توانید از این فرصت استفاده کرده و محتواهایی خاص و ارزشمند تولید کنید تا برندتان بهتر و بیشتر دیده شود. سعی کنید تا چند مناسبت جذاب را انتخاب کنید و برای آن ها تولید محتوا کنید. در تولید محتوا برای مناسبت های انتخابی، خلاقیت به خرج دهید تا پست، استوری یا محتوایی که منتشر می کنید، موفق تر عمل کند. در تقویم فروردین 1401 تمامی مناسبت های مهم را معرفی کرده ام.

از طرف دیگر توجه داشته باشید که رمضان در این ماه شروع می شود و به دلیل شرایطی که به وجود می آید، ساعت های فعالیت کاربران در فضای مجازی کمی تغییر خواهد کرد. به همین دلیل در انتشار و تولید به محتوا به این موضوع توجه کنید.

مناسبت های فروردین 1401 به شرح زیر است:

هفته اول فروردین

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
1 فروردین 21 مارچنوروز و جشن سال نو – روز جهانی سندروم داون – روز جهانی جنگل –  روز جهانی شعر – روز عطر
2 فروردین 22 مارچروز جهانی آب – روز احساس جوانی
3 فروردین  23 مارچروز جهانی هواشناسی
5 فروردین  5 مارچروز وافل – روز تالکین خوانی
6 فروردین   26 مارچروز امید – روز شادباش نویسی- روز تولد اشو زرتشت – روز زبان اسپانیایی – روز بنفش (آگاهی از بیماری صرع)  – روز اسفناج
7 فروردین  27 مارچروز هنرهای نمایشی (تئاتر)  – روز ساعت زمین

توضیحات:
این هفته با تعطیلات نوروزی مواجه هستیم و یکی از بهترین زمان هاست که بتوانید با تولید محتوای خوب، نظر مخاطب را جلب کنید. مناسبت هایی مانند روز وافل یا اسفناج برای کسب و کارهای مواد غذایی مناسب است.

علاوه بر این اگر پیج یا کانال ادبی داشته باشید یا کسب و کارتان مربوط به کتاب باشد؛ روزهای شعر و تالکین خوانی فرصت های خوبی برای تولید محتوای مناسبتی هستند و توصیه می کنم تا در تقویم مناسبتی خود آن را علامت بزنید. البته به این موضوع توجه کنید که مناسبت های 4 روز اول ممکن است بازخورد زیادی نداشته باشند. روز هنرهای نمایشی نیز برای پیج های هنری بسیار مناسب است.

هفته دوم فروردین

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
9 فروردین   29 مارچروز جهانی پیانو 🎹– روز جهانی مادر و پدرهای صاحب کسب و کار
10 فرورودین  30 مارچروز مداد✏ – روز پیاده روی در پارک
11 فروردین  31 مارچروز جهانی بک آپ گیری (مقابله با از دست دادن داده ها)♻️
12 فروردین  1 آپریلروز دروغ آپریل – روز جمهوری اسلامی
13 فروردین  2 آپریلروز طبیعت🌳 – روز جهانی اتیسم
14 فروردین  3 آپریلروز یک رنگین کمان پیدا کن🌈

توضیحات:
روز جهانی پیانو برای پیج ها و کانال های موسیقی مناسب است. از طرف دیگر اگر پیج مرتبط با کسب و کار داشته باشید، می توانید از روز جهانی مادر و پدرهای صاحب کسب و کار برای انتشار محتوایی مرتبط استفاده کنید. برای این کار می توانید مصاحبه ای از یک زن کارآفرین قرار دهید یا داستان زندگی یک کارآفرین مشهور را بیان کنید.

اگر در زمینه ادبی، نویسندگی و تولید محتوا فعال باشید، می توانید در مورد روز مداد مفصل کار کنید. برای روزهای 12 و 13 فروردین نیز به دلیل امکان بیرون شهر بودن افراد و عدم دسترسی به فضای مجازی، بهتر است که در روزهای قبل، مطلب مرتبط خود را منتشر  کنید.

هفته سوم فروردین

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
15 فروردین  4 آپریلروز ویتامین C  
17 فروردین  6 آپریلجشن سروشگان- روز پینگ پونگ (تنیس روی میز)
18 فروردین 7 آپریلروز سلامتی – روز جهانی بهداشت – روز پیاده روی
19 فروردین  8 آپریلجشن فروردینگان  
20 فروردین  9 آپریلروز ملی فناوری هسته ای – روز سکوت
21 فروردین  10 آپریلروز خواهرها و برادرها

توضیحات:
همان طور که می بینید، مناسبت های این هفته برای پیج ها و کسب و کارهایی که در زمینه بهداشتی و سلامت فعالیت می کنند، مناسب است. می توان محتواهای مناسبتی در زمینه ویتامین C یا روز جهانی بهداشت تولید کرد. اگر پیج یا کانال شما در زمینه موضوعات علمی فعالیت می کند، می توانید برای روز ملی فناوری هسته ای محتوا تولید کنید. در نهایت با کمی خلاقیت، کسب و کارهایی که در زمینه موسیقی فعالیت می کنند، می توانند برای روز سکوت محتوایی احساسی و تاثیرگذار تولید کنند.

هفته چهارم فروردین

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
22 فروردین  11 آپریلروز جهانی حیوانات خانگی  – روز زیردریایی – روز بیماری پارکینسون
23 فروردین   12 آپریلروز دندانپزشک – روز ساندویچ پنیر گریل
25 فروردین 14 آپریلروز بزرگداشت عطار نیشابوری –  روز رنگ صورتی – روز باغبانی – روز دلفین
26 فروردین 15 آپریلروز  مشتری خودت را بشناس
27 فروردین  16 آپریلروز قدردانی از شوهر
28 فروردین  17 آپریلروز اکرام- روز جهانی شعر هایکو

توضیحات:

این هفته تنوع موضوعات بالاست. همان طور که می بینید، کسب و کارها و پیج هایی که در زمینه مواد غذایی فعالیت می کنند، می توانند محتواهای جالبی در مورد روز ساندویچ پنیر گریل تولید و منتشر کنند. روز حیوانات خانگی نیز می تواند موضوع مناسبی برای کسب وکارهای مرتبط با حیوانات باشد. اما روز «مشتری خودت را بشناس» برای هر کسب و کاری مناسب است و می توان به بهانه این روز با انجام نظر سنجی یا طرح مسابقه ای جذاب، هرجه بیشتر با مخاطب و روحیات آن ها آشنا شد.

هفته پنجم فروردین

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
29 فروردین 18 آپریلروز ارتش – روز جهانی میراث فرهنگی
30 فروردین  19 آپریلروز علوم آزمایشگاهی
31 فروردین  20 آپریلشب قدر – روز زبان چینی

توضیحات:

موضوعات جذابی در این سه روز وجود دارند که می توان از آن ها محتوایی خوب و کاربردی تولید کرد. روز جهانی میراث فرهنگی می تواند موضوع مناسبی برای پیج ها یا کانال های فرهنگی و گردشگری باشد. به عنوان نمونه می توانید موزه های معروف جهان را به بهانه این روز معرفی کنید. یکی از شب های قدر در این هفته قرار دارد که باید در برنامه ریزی خود آن را در نظر بگیرید.

نمونه های محتوای مناسبتی برای فروردین ماه

به دلیل موضوعات فراوانی که در فروردین وجود دارد، دست شما برای تولید محتوای خلاقانه باز است. در ادامه برخی از محتواهای شاخص و منتخب در رابطه با موضوعات فروردین ماه در اختیارتان قرار می گیرد.

روز طبیعت: روز طبیعت یا همان سیزده به در خودمان، برای ما ایرانی ها مهم است و می توان محتواهای مناسبی برایش تولید کرد. نمونه زیر در قالب پادکست و طنز، سیزده به در و روز طبیعت را بررسی کرده است. یادتان باشد که از همه انواع محتوا می توانید برای تعامل با کاربر استفاده کنید و خود را به یک سبک محتوا محدود نکنید.

روز جهانی اتیسم: شعارها و نقل قول ها برای تولید محتوای مناسبتی بسیار مناسب هستند. در نمونه زیر، شعار سال 2021 این روز آورده شده و در کپشن توضیحات جالبی در مورد آن داده شده است.

روز تئاتر: در نمونه زیر، به بهانه روز تئاتر یک شخصیت تئاتری معرفی و از او قدردانی شده است. معرفی شخصت های شاخص در زمینه های مختلف، می تواند محتوای جذاب و مناسبی باشد.

تقویم محتوایی اردیبهشت 1401

 تقویم محتوای اردیبهشت 1401

با نگاه به تقویم اردیبهشت 1401، می توان دید که تقریبا نیمه آخر ماه رمضان در آن قرار دارد. همان طور که قبلا نیز گفته شد، در ماه رمضان ساعت های حضور مخاطب ها در فضای مجازی با روزهای عادی متفاوت است و به همین علت باید این موضوع را در Content Calendar و انتشار محتواهای گوناگون در نظر بگیرید.

اما مناسبت های مهمی در تقویم اردیبهشت 1401 قرار دارند که نباید فرصت را برای تولید محتوا در رابطه با آن ها از دست دهید. به عنوان نمونه می توان به روز معلم اشاره کرد که کسب و کارهای مختلف و پیج های گوناگون با موضوعات مختلف، می توانند به خوبی از آن استفاده کنند. یادتان باشد که در تقویم ارائه شده، مناسبت ها با موضوعاتی مختلف معرفی شده اند و بهتر است آن هایی را که بیشتر با کسب و کار شما مرتبط هستند، انتخاب کنید.

مناسبت های اردیبهشت 1401 به شرح زیر است:

هفته اول اردیبهشت

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
1 اردیبهشت   21 آپریلروز بزرگداشت سعدی – ضربت خوردن حضرت علی (ع) – روز خلاقیت و نوآوری – روز چای (انگلستان) – روز مهدکودک – روز موز – روز جهانی لوازم تحریر –
2 اردیبهشت  22 آپریلشب قدر  – روز زمین پاک – روز تشکر – روز آب نبات ژله ای – روز جهانی مادر طبیعت
3 اردیبهشت  23 آپریلشهادت حضرت علی (ع)  – روز معماری – روز ملی کارآفرینی – روز کتاب –  روز زبان انگلیسی
4 اردیبهشت   24 آپریلشب قدر –  روز دامپزشکی – روز کتابفروشی کوچک – روز جهانی مننژیت
5 اردیبهشت  25 آپریلروز DNA – روز جهانی پنگوئن
6 اردیبهشت  26 آپریلروز مرتب باش
7 اردیبهشت  27 آپریلروز ایمنی حمل و نقل – روز تعریف یک داستان

توضیحات:

این هفته نیز مناسبت های متنوع و گوناگونی وجود دارند که تقریبا هر کسب و کار یا پیجی می تواند از آن ها استفاده کند. مناسبت هایی مانند روز خلاقیت و نوآوری و روز ملی کارآفرینی، برای استارتاپ ها و پیج هایی با موضوع کسب و کار یا بیزینس، ایده آل هستند. مواردی مانند روز زمین پاک، روز تشکر و روز مرتب باش تقریبا عمومی هستند و هر کسب و کاری می تواند از آن ها استفاده کند. موارد خاص تر مانند روز دامپزشک، روز معمار و … نیز برای پیج هایی با موضوع مشابه مناسب است. البته وجود دو شب قدر و شهادت حضرت علی (ع) را نیز بهتر است در نظر بگیرید.

هفته دوم اردیبهشت

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
8 اردیبهشت  28 آپریلروز ابرقهرمان
9 اردیبهشت  29 آپریلروز رقص – روز مشاور و روان شناس – روز آرزوها
10 اردیبهشت  30 آپریلروز ملی خلیج فارس – روز جاز
11 اردیبهشت  1 میروز جهانی کار و کارگر – روز جهانی عشق – روز فضا – روز جهانی هواپیماهای بدون سرنشین
12 اردیبهشت  2 میعید سعید فطر – روز معلم – روز جهانی بلند خندیدن – روز جهانی هری پاتر
13 اردیبهشت  3 میروز پوشیدن کفش‌های رنگی متفاوت –  روز پدیده‌های خارق‌العاده – روز جهانی آسم
14 اردیبهشت  4 میروز افتخارات کوچک – روز نوسازی – روز جهانی فیلم جنگ ستارگان

توضیحات:

موارد مهمی در این هفته وجود دارند که بهتر است تا توجه ویژه ای به آن ها کنید. روز معلم، روز جهانی کارگر، عید فطر و روز ملی خلیج فارس از آن دست مناسبت هایی هستند که می توانید محتوایی موثر و پرتعامل برایشان تولید کنید. فرقی هم ندارد که کسب و کار یا پیج شما در چه زمینه ای فعالیت می کند. نکته جالب در سال ۱۴۰۱ هم زمانی عید فطر و روز معلم است.

موارد دیگر را نیز می توانید به تناسب موضوع شبکه اجتماعی یا کسب و کار خود انتخاب کنید. ملاک انتخاب شما باید مقدار ارتباط مناسبت با بیزینس شما و درگیری احساسی مخاطب هایتان باشد. به عنوان نمونه روز جاز و رقص مناسب پیج هایی در زمینه موسیقی است و روز «پوشیدن کفش های رنگی متفاوت» می تواند برای بیزینس یا پیج های فروشگاهی مناسب باشد.

هفته سوم اردیبهشت

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
15 اردیبهشت  5 میروز جهانی ماما – روز شیراز – روز ناخن – روز جهانی ریاضی – جشن میانه بهار/ جشن بهاربد – روز جهانی رمز عبور
16 اردیبهشت  6 میروز بدون رژیم –  روز بدون مشق – روز جهانی پرستار – روز قدردرانی از گردشگران
18 اردیبهشت  8 میروز بیماری های خاص و صعب العلاج – روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر
19 اردیبهشت  9 میروز اسناد ملی و میراث مکتوب – روز یادبود جوراب های گم شده
20 اردیبهشت   10 میروز اتاق خود را تمیز کنید –  روز بدون کفش
21 اردیبهشت  11 میروز خوردن هر چیزی که هوس کردید – روز جهانی آگاهی از خود

توضیحات:

این هفته نسبت به هفته قبلی خلوت تر است. با نگاهی به مناسبت ها، می توان موضوعاتی را پیدا کرد که بتوان برایشان محتوایی مفرح و سرگرم کننده تولید کرد. از این دست می توان به روز «یادبود جوراب های گم شده🧦» اشاره کرد. مناسبت های دیگر را نیز اگر با کسب و کارتان  مرتبط باشد، می توانید انتخاب کنید.

 هفته چهارم و پنجم اردیبهشت

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
25 اردیبهشت  15 میروز پاسداشت زبان فارسی- روز بزرگداشت فردوسی – روز  جهانی خانواده – روز با دوچرخه سرکار رفتن – روز بین‌المللی نجوم
26 اردیبهشت  16 میروز طراحی – روز بیوگرافی – روز جهانی زندگی در کنار هم با صلح – روز جهانی نور
27 اردیبهشت  17 میروز ارتباطات و روابط عمومی – روز  جهانی گردو- روز جهانی پخت و پز- روز جهانی فشارخون
28 اردیبهشت  18 میروز بزرگداشت خیام – روز جهانی موزه و میراث فرهنگی – روز فرهنگ پهلوانی و ورزش های زورخانه ای – روز بودا
30 اردیبهشت  20 میروز میلیونر شدن- روز ملی جمعیت – روز جهانی زنبور عسل – روز اسنیکر قرمز – روز جهانی مترولوژی (اندازه شناسی)
31 اردیبهشت 21 میروز اهدای عضو، اهدای زندگی – روز گونه های در معرض خطر – روز پیتزا پارتی – روز یادداشت – روز جهانی مدیتیشن – روز جهانی چای – روز جهانی تنوع فرهنگی

توضیحات:

روز بزرگداشت فردوسی، خیام و روز پاسداشت زبان فارسی برای بیزینس ها یا پیج هایی با موضوع ادبی مناسب است. مواردی مانند روز جهانی پخت و پز نیز می تواند به درد رستوران ها یا بیزینس های فعال در صنعت غذا بخورد. روز جهانی خانواده موضوعی عمومی است که تمام پیج ها با هر زمینه ای می توانند از آن استفاده کرده و محتوایی مخاطب پسند تولید کنند. مناسبت جالب دیگر، روز جهانی اسنیکر قرمز است که داستان زیبایی دارد و می توانید در موردش محتوا تولید کنید.

تقویم محتوایی خرداد 1401

 تقویم محتوای خرداد 1401

خرداد نیز از آن ماه هایی است که به دلیل داشتن مناسبت های جالب، پتانسیل تولید محتوا مناسبتی جذاب و کاربرپسند در آن بالاست. توجه داشته باشید که در تقویم تولید محتوا 1401 سعی شده است تا مناسبت های جذاب جهانی که کمتر مورد توجه قرار می گیرند، معرفی شوند تا موضوعاتی نو و قوی برای تولید محتوا در اختیارتان قرار داشته باشد.

نکته مهمی که در تقویم خرداد 1401 ماه باید به آن توجه کنید، فصل امتحانات دانش آموزان و دانشجویان است. اگر مخاطبین شما در این دسته قرار دارند باید با احتیاط عمل کنید و محتوای خود را با توجه به این شرایط تولید و منتشر کنید.

مناسبت های خرداد 1401 به شرح زیر است:

هفته اول خرداد

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
1 خرداد   22 میروز بزرگداشت ملاصدرا – روز بدون سرخ کردنی – روز ویولن – روز کمانچه – روز جهانی «خودت باش» – روز جهانی تنوع زیستی – روز جهانی پالوما
2 خرداد  23 میروز سکه شانس – روز جهانی لاک پشت
3 خرداد   24 میروز برادر – روز جهانی شیزوفرنی
5 خرداد  26 میشهادت امام جعفر صادق (ص) – روز نسیم مهر (حمایت از خانواده زندانیان) – روز هواپیما کاغذی – روز چیز کیک بلوبری – روز جهانی دراکولا
6 خرداد27 میروز جهانی محصول
7 خرداد   28 میروز همبرگر – روز ضدآفتاب

توضیحات:

مناسبت های خاص در این هفته زیاد به چشم می خورد و پیج های مرتبط، می توانند با نوآوری و خلاقیت محتواهای خوب و تاثیر گذاری تولید کنند. از این دست مناسبت ها می توان به روز همبرگر (مناسب برای فست فود)، روز چیز کیک بلوبری (متناسب برای قنادی ها و پیج های آشپزی) و روز دراکولا (متناسب برای پیج های با موضوع سینما و تاریخ) اشاره کرد. روز جهانی محصول برای صفحات بیزینسی و فضای کسب و کار مناسب است و می توان محتواهای مختلفی در این رابطه تولید کرد.

هفته دوم خرداد

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
8 خرداد  29 میروز بیسکوییت
9 خرداد  30 میروز جهانی بیماری MS
10 خرداد  31 میروز جهانی بدون دخانیات – روز طراح وب – روز جهانی مهماندار – روز جهانی طوطی
11 خرداد 1 جونولادت حضرت معصومه (س) – روز دختر – روز جهانی والدین – روز جهانی شیر (خوراکی) – روز جهانی بازی های رومیزی
12 خرداد  2 جونروز مرغ سوخاری – روز جهانی دویدن – روز محل کار خود را زود ترک کن – روز دونات
13 خرداد3 جونروز جهانی دوچرخه – روز جهانی چیمبورازو – روز جهانی پای چنبری یا کلاب فوت
14 خرداد  4 جونروز خیاط – روز پنیر

توضیحات:

در این هفته روز جهانی دختر مهم است و می توانید برای آن محتوای مناسبتی خوبی تولید کنید. مواردی مانند روز پنیر، روز بیسکوییت، روز دونات و روز مرغ سوخاری برای پیج ها و کسب و کارهای غذا و آشپزی مناسب است. اگر به دنبال محتوایی سرگرم کننده و فان هستید، می توانید برای روز «محل کار خود را زود ترک کن» محتوا تولید کنید.

هفته سوم خرداد

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
15 خرداد  5 جونروز جهانی محیط زیست – روز جهانی مبارزه با ماهیگیری غیرقانونی
16 خرداد  6 جونروز غارها – روز زبان روسی – روز ملی سوئد
17 خرداد  7 جونروز بستنی شکلاتی – روز جهانی ایمنی غذا
18 خرداد  8 جونروز جهانی بهترین دوست – روز جهانی اقیانوس – روز جهانی تومور مغزی
20 خرداد  10 جونروز صنایع دستی
21 خرداد  11 جونولادت امام رضا (ع) – روز جهانی عقاب های جوان – روز جهانی عروسک – روز جهانی بافتنی کردن در محیط باز

توضیحات:

این هفته به نسبت، مناسبت کمتری دارد. یک موضوع عمومی که می توان روی آن کار کرد، روز جهانی محیط زیست است. پیج ها یا کسب و کارهایی که در زمینه گردشگری فعالیت می کنند می توانند برای روز غارها و روز جهانی اقیانوس، مطالب خوبی تهیه و منتشر کنند. ولادت امام رضا (ع) نیز می توانید موضوع خوبی برای پیج های مذهبی باشد.

هفته چهارم و پنجم خرداد

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
22 خرداد  12 جونروز عشق ورزیدن  – روز گل سرخ – روز سوپرمن – روز جهانی فلافل – روز جهانی مقابل با کار کودک
23 خرداد  13 جونروز چرخ خیاطی – روز جهانی زالی یا آلبینیسم – روز جهانی پرتاب تبر – روز جهانی سافت بال
24 خرداد  14 جونروز کاپ کیک – روز جهانی حمام – روز جهانی اهدای خون
25 خرداد  15 جونروز قدرت لبخند – روز جهانی عکاسی از طبیعت – روز جهانی باد
27 خرداد  17 جونروز جهاد کشاورزی – روز بیایان زدایی
28 خرداد  18 جونروز جهانی پیک ‌نیک – روز جهانی سوشی – روز جهانی ترس – روز جهانی فرهنگ غذایی پایدار – روز جهانی تردستی
30 خرداد  20 جونروز جهانی پناهندگان –  روز جهانی تولید – روز جهانی موج سواری
31 خرداد  21 جونروز جهانی ساخت موسیقی – روز جهانی یوگا – روز جهانی زرافه – روز جهانی تیشرت – روز جهانی انسان باوری – روز جهانی آب نگاری

توضیحات:

اگر در زمینه عکاسی فعالیت می کنید، می توانید برای «روز جهانی عکاسی در طبیعت» محتوای آموزشی تولید کنید یا برنامه تور عکاسی در طبیعت راه بیندازید. روز جهانی تولید نیز می تواند برای پیج ها یا کانال هایی که در زمینه بیزینس و کسب و کار فعالیت می کند، موضوعی کاربردی و مناسب باشد. این هفته موضوعات متنوعی وجود دارد و پیج هایی با حوزه فعالیت گوناگون می توانند موضوع مناسب خود را از میان آن ها، انتخاب کنند.

تقویم محتوایی تیر 1401

 تقویم محتوای تیر 1401 همراه با منسبت های مهم

تیر ماهی است که تابستان آغاز می شود. تولید محتوا برای مناسبت های این ماه باید به دقت انجام شود. از طرفی بخشی از امتحانات دانشجویان و دانش آموزان در این ماه قرار دارد که اگر جزو مخاطبین شما هستند باید به آن توجه کنید. از طرفی دیگر تعطیلات تابستانی برای آن ها آغاز خواهد شد و در نتیجه وقت آزاد بیشتری دارند و به همین علت باید از فرصت استفاده کرده و محتوای جذابی برایشان آماده کنید.

در ادامه مناسبت های مختلف تقویم تیر 1401 قرار داده خواهد شد. این بخش از مقاله در ماه های آتی آپدیت و مطالب آن کامل تر خواهد شد.

مناسبت های تیر ۱۴۰۱ به شرح زیر است:

هفته اول تیر

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
1 تیر   22 جونروز اصناف – جشن آغاز تابستان- روز جهانی جنگل بارانی
3 تیر  24 جونروز جهانی بازیافت – روز شنا کردن – روز جهانی پریان
5 تیر  26 جونروز جهانی مبارزه با مواد مخدر – روز آرایشگر
6 تیر 27 جونروز جهانی عینک آفتابی – روز جهانی آناناس – روز کارگران صنعتی – روز «لطفا کودکم را سر کار ببر»
7 تیر  28 جونروز قوه قضاییه – روز جهانی پیرسینگ

هفته دوم تیر

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
8 تیر 29 جونروز مبارزه با سلاح های شیمیایی و میکروبی – روز دوربین – روز جهانی طراحی صنعتی – روز جهانی گِل
9 تیر  30 جونشهادت امام محمد تقی (ع) – روز جهانی شبکه‌های اجتماعی – روز جهانی سیارک
10 تیر  1 جولایروز ازدواج  – سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) – روز صنعت و معدن- روز جهانی شوخی – روز جهانی بال مرغ – روز جهانی رگِی – روز کد پستی – روز کانادا
12 تیر  3 جولایروز جهانی بدون کیسه پلاستیکی – روز تعریف و تمجید از خود در آینه – روز نافرمانی – روز ساخت مترسک
14 تیر  5 جولایروز قلم – روز جهانی مداد فشاری (اتود)

هفته سوم تیر

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
15 تیر  6 جولایروز جهانی بوسیدن – روز ملی مرغ سوخاری – روز «وب مسترت رو به نهار دعوت کن»
16 تیر  7 جولایروز مالیات – روز شهادت امام محمد باقر (ع) – روز جهانی شکلات – روز ملی ماکارونی- روز جهانی بخشش – روز گفتن حقیقت
18 تیر 9 جولایروز ادبیات کودک و نوجوان – روز مد –
19 تیر 10 جولایعید قربان – روز جهانی بچه گربه – روز «روی زنبور عسل پا نذار» – روز چیدن بلوبری
21 تیر 12 جولایروز سادگی – روز قدر گاو را بدان

هفته چهارم و پنجم تیر

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
22 تیر  13 جولایروز سیب زمینی ‌سرخ کرده – روز جهانی سنگ
24 تیر 15 جولایروز مشتری های خودت را بهتر بشناس
25 تیر 16 جولایروز بهزیستی و تامین اجتماعی – روز جهانی مار – روز قدر خوکچه هندی را بدان
26 تیر 17 جولایروز جهانی ایموجی – روز عدالت جهانی
27 تیر 18 جولایعید غدیر خم – روز جهانی نلسون ماندلا – روز جهانی کودک خود را بغل بکن
29 تیر 20 جولایولادت امام موسی کاظم (ع)-  روز ملی آب ‌نبات چوب – روز جهانی شطرنج – روز جهانی پریدن – روز کاوش فضا – روز ملی ماه ( روزی که اولین انسان قدم بر ماه گذاشت)

تقویم محتوایی مرداد 1401

 تقویم محتوای مرداد 1401

با نگاهی به تقویم مرداد 1401 عاشورا و تاسوعا به چشم می خورد و باید برای تولید و انتشار محتوا در رابطه با این موضوع خود را آماده کنید. مناسبت ها و موضوعات متنوعی در این ماه وجود دارد که می توانند خوراک خوبی برای تولید محتوا باشند. البته توجه کنید که همیشه در تولید محتوا برای مناسبت ها باید اعتدال را رعایت کنید و سعی کنید در تقویم محتوایی خود موضوعات متنوعی را در نظر بگیرید.

مناسبت های مرداد 1401 به شرح زیر است:

هفته اول مرداد

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
1 مرداد23 جولایروز کره بادام زمینی و شکلات – روز ترافل رنگی
3 مرداد25 جولایروز کاروسل (اسب چرخان)
4 مرداد26 جولایروز یک صدایی و اتحاد
5 مرداد27 جولایروز بیرون بردن گیاهان آپارتمانی – روز نورفلک
6 مرداد28 جولایروز کارآفرینی و آموزش فنی و حرفه ای – روز جهانی هپاتیت – روز ملی کارآموز – روز ملی شیرشکلات – روز جهانی هپاتیت
7 مرداد29 جولایروز باران – روز جهانی ببر

هفته دوم مرداد

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
8 مرداد30 جولایروز بزرگداشت شیخ شهاب الدین سهروردی – روز جهانی دوستی – روز کتاب جلد کاغذی
9 مرداد31 جولایروز اهدای خون – روز ملی کیک تمشک
10 مرداد1 آگوستروز وب جهان گستر – روز احترام به والدین – روز جهانی سرطان ریه – روز جهان بدون کودک
11 مرداد2 آگوستروز ملی کتاب رنگ آمیزی
12 مرداد3 آگوستروز ملی هندوانه – روز «کف زمین رو تمیز کن»
13 مرداد4 آگوستروز کارمندان زن مجرد – روز جهانی پلنگ ابری
14 مرداد5 آگوستروز بلاگر

هفته سوم مرداد

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
15 مرداد6 آگوستروز «با دوچرخه سرکار برو» – روز قلعه شنی – روز جهانی سیلور مون –
16 مرداد7 آگوستتاسوعا –  روز سخنرانی حرفه ای
17 مرداد8 آگوستعاشورا – روز خبرنگار – روز ملی «خوشبختی اتفاق می افتد» – روز جهانی گربه
19 مرداد10 آگوستشهادت امام سجاد (ع) – روز ملی تنبلی – روز جهانی شیر (حیوان) – روز ولاگ – روز جهانی خطاطی
20 مرداد11 آگوستروز کوه – روز بازی بر روی شن
21 مرداد12 آگوستروز حمایت از صنایع کوچک – روز جهانی فیل – روز جهانی جوانی – روز ملی فرزند وسط
22 مرداد13 آگوستروز جهانی چپ دست ها

هفته چهارم و پنجم مرداد

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
23 مرداد14 آگوستروز استقلال پاکستان
24 مرداد15 آگوستروز ملی ریلکس کردن
25 مرداد16 آگوستروز ترن هوایی – روز ملی یک جک بگو – روز دوربین امنیتی
27 مرداد18 آگوستروز «هرگز تسلیم نشو»
28 مرداد19 آگوستروز جهانی عکس و عکاسی – روز جهانی بشر دوستی – روز جهانی اورانگوتان
29 مرداد20 آگوستروز جهانی پشه – روز جهانی زنبور عسل – روز جهانی جیوانات بی خانمان
30 مرداد21 آگوستروز جهانی رادیو – روز شاعر – روز جهانی مسجد
31 مرداد22 آگوستروز صنعت دفاعی

تقویم محتوایی شهریور 1401

 تقویم محتوای شهریور 1401

به پایان تابستان و تعطیلات تابستانی نزدیک می شویم. به همین دلیل اگر پیج یا کانال شما مخاطبانی دارد که این موضوع بر آن ها تاثیر می گذارد (مانند معلمان، دانشجویان و دانش آموزان)، بهتر است تا در طراحی تقویم شهریور 1401 خود آن را در نظر بگیرید. علاوه بر این اربعین حسینی نیز در انتهای این ماه قرار دارد که بهتر است به آن در تنظیم Content Calendar توجه کنید.

به خاطر داشته باشید که در هر ماه موضوعات متنوعی وجود دارد که می توانند برای تولید محتوا مناسب باشند، اما نباید در انتخاب موضوع  زیاده روی کنید. در هر ماه برای تعداد محدودی موضوع که مرتبط و مناسب پیج یا کانال شماست، محتوا تولید کنید. یادتان باشد که کیفیت از کمیت مهم تر است.

مناسبت های شهریور 1401 به شرح زیر است:

هفته اول شهریور

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
1 شهریور23 آگوستروز بزگداشت ابن سینا  – روز پزشک – شهادت حضرت سجاد (ع)
2 شهریور24 آگوستروز جهانی موسیقی عجیب – روز ملی چاقو – روز ملی وافل
3 شهریور25 آگوستروز برگر – روز ملی “بوسش کن و آشتی کن”
4 شهریور26 آگوستروز کارمند – روز ملی سگ – روز ملی دستمال توالت – روز ملی برابری برای بانوان
5 شهریور27 آگوستروز بزرگداشت زکریای رازی- روز داروسازی – روز کشتی – زادروز جهان‌ پهلوان تختی – روز جهانی خفاش – روز ملی عاشقان موز
6 شهریور28 آگوستروز ملی گره پاپیون – روز تبلیغات رادیویی
7 شهریور29 آگوستروز حق فردی – روز ملی آبلیمو

هفته دوم شهریور

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
8 شهریور30 آگوستروز جهانی کوسه نهنگ – روز فرانکشتاین
9 شهریور31 آگوستولادت امام محمد باقر (ع) –روز جهانی آگاهی از اور دوز (پیش مصرفی) – روز ملی «بیرون غذا بخور»
10 شهریور1 سپتامبرروز جهانی نامه نوشتن
11 شهریور2 سپتامبرروز صنعت چاپ – روز جهانی نارگیل – روز «سر کارت مودب باش»
12 شهریور3 سپتامبرروز بهورز – روز جهانی ریش – روز ملی آسمان خراش – روز جهانی کرکس
13 شهریور4 سپتامبرروز تعاون – روز مردم شناسی – روز بزگداشت ابوریحان بیرونی – شهادت امام حسن مجتبی (ع)
14 شهریور5 سپتامبرروز پنیر پیتزا – روز جهانی خیریه

هفته سوم شهریور

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
15 شهریور6  سپتامبرروز ملی یک کتاب بخون – روز ملی بستنی قهوه
16 شهریور7  سپتامبرروز جهانی استعدادیابی – روز ملی یک کتاب بخری – روز ابربشری
17 شهریور8 سپتامبرروز جهانی سوادآموزی – روز بخشش – روز عذرخواهی – روز بازیگر – روز استار ترک – روز جهانی فیزیوتراپی
18 شهریور9 سپتامبرروز ملی تدی – روز جهانی سودوکو – روز عجیب و غریب های شگفت انگیز
19 شهریور10 سپتامبرروز زبان آلمانی – روز جهانی پیشگیری از خودکشی –
20 شهریور11 سپتامبرروز ملی «تختت رو مرتب کن» – روز ملی مادربزرگ و پدربزرگ – روز میهن پرست – روز «بی‌خبری، خوش‌خبریه»
21 شهریور12 سپتامبرروز سینما – روز ملی میلک شیک شکلاتی – روز ملی بازی های ویدئویی –

هفته چهارم و پنجم شهریور

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
22 شهریور13  سپتامبرروز برنامه نویس – روز جهانی شکلات- روز سوپرنچرال (فرا طبیعی) – روز تفکر مثبت – روز ملی بادام زمینی
23 شهریور14  سپتامبرروز ملی رنگ‌آمیزی – روز ملی سکوت –
24 شهریور15 سپتامبرروز جهانی بافت افرو (مدل مو) – روز جهانی نقطه – روز «یک کلاه بباف»
25 شهریور16 سپتامبرروز جهانی حفاظت از لایه اوزون – روز تمرین ورزشی نوجوان – روز «یک دوست قدیمی رو پیدا کن» – روز «4 بعد از ظهر کار رو تموم کن»
26 شهریور17 سپتامبرروز شعر و ادب فارسی –
27 شهریور18 سپتامبراربعین حسینی – روز «قدر همسرت را بدان» – روز ملی عشق اول – روز «یک ای-بوک بخوان»
28 شهریور19 سپتامبرروز «مثل یک دزد دریایی صحبت کن»
29 شهریور20 سپتامبرروز «برای خطر آماده شو»
30 شهریور21 سپتامبر روز شاعر
31 شهریور22 سپتامبر آغاز هفته دفاع مقدس

تقویم محتوایی مهر 1401

تقویم محتوای شهریور 1401

مهر از دو جهت اهمیت دارد. از طرفی مهر شروع فصل پاییز است و می توان از این موضوع در تولید محتوا استفاده کرد. از طرفی دیگر در این ماه مدارس شروع می شوند و بهتر است در کانال ها و پیج های خود، برایش محتوا تولید کنید. مهر، ماه ورود به نیمه دوم سال است و تقریبا سبک و حال محتواهای تولیدشده نیز ممکن است تغییر کند. همان طور که در ادامه مشاهده خواهید کرد، تنوع موضوعات در تقویم مهر 1401 زیاد است و شرایط برای تولید محتوایی جذاب فراهم است.

مناسبت های مهر 1401 به شرح زیر است:

هفته اول و دوم مهر

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
2 مهر24 سپتامبرروز وقف
3 مهر  25 سپتامبررحلت حضرت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن (ع) – روز تناسب اندام – روز روان‌درمانی – روز کامیک بوک –  روز صبحانه بهتر
5 مهر  27 سپتامبرشهادت امام رضا (ع) – روز جهانی جهانگردی
7 مهر  29 سپتامبرروز آتشنشانی و ایمنی – بزرگداشت شمس تبریزی
8 مهر 30 سپتامبربزگداشت مولوی – روز جهانی دریانورد – روز جهانی ناشنوایان – روز پادکست – روز ترجمه و مترجم
9 مهر  1 اکتبرروز جهانی سالمندان – روز قهوه –  روز خنده – روز گیاه خواری
12 مهر  4 اکتبرروز ساختن یک محیط کاری بهتر –  روز حیوانات
13 مهر  5 اکتبرشهادت امام حسن عسکری (ع) – روز نیروی انتظامی
14 مهر  6 اکتبرروز دامپزشکی

هفته سوم، چهارم و پنجم مهر

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
15 مهر 17 اکتبرروز روستا و عشایر
16 مهر 8 اکتبرروز جهانی کودک
17 مهر 9 اکتبرروز جهانی پست
18 مهر 10 اکتبرروز بهداشت روان
20 مهر  12 اکتبرروز بزگداشت حافظ – روز بردن مادر و پدرها به ناهار
22 مهر  14 اکتبرولادت حضرت رسول (ص)- ولادت امام صادق (ع) – روز جهانی استاندارد – روز اخلاق و مهرورزی
23 مهر  15 اکتبرروز جهانی نابینایان (عصای سفید)  –  روزی شست و شوی دست
24 مهر  16 اکتبرروز ملی پارالمپیک – روز جهانی غذا – روز پیوند اولیا و مربیان – روز فرهنگ لغت – روز استیو جابز – روز جهانی مدیر
26 مهر  18 اکتبرروز تربیت بدنی و ورزش – روز بدون ریش
29 مهر  21 اکتبرروز صادرات – روز سیب

تقویم محتوایی آبان 1401

تقویم محتوای آبان 1401

مناسبت های آبان چندان زیاد نیست. این موضوع بهانه ای شد تا به شما یادآوری کنم که ستون بازاریابی و استراتژی محتوا باید اصولی بنا شود و تولید محتوای مناسبتی تنها کمک کننده به جریان اصلی محتواهای شما خواهد بود.

همان طور که در تقویم ماه های قبل مشاهده کردید، تقریبا در هر موضوعی مناسبت خاصی وجود دارد که وسوسه کننده هستند و ممکن است شما را از تولید محتوای موضوع اصلی کسب و کارتان دور کند. پس خود را محدود به موضوعات معرفی شده در تقویم آبان 1401 نکنید و موضوعات خاص کسب و کار خود را نیز در نظر بگیرید.

مناسبت های آبان 1401 به شرح زیر است:

هفته اول و دوم آبان

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
1 آبان  23 اکتبرروز آمار و برنامه ریزی
3 آبان  25 اکتبرروز غذاهای چرب – روز حسابدار
8 آبان  30 اکتبرروز جهانی  نوجوان
9 آبان  31 اکتبرهالووین – روز جهانی جادو
10 آبان  1 نوامبرروز نویسنده – روز آشپزی برای حیوان خانگی
12 آبان 3 نوامبرولادت امام حسن عسکری (ع)
13 آبان  4 نوامبرروز دانش آموز – روز آبنبات – روز مدیر پروژه
14 آبان 5 نوامبرروز فرهنگ عمومی

هفته سوم، چهارم و پنجم آبان

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
17 آبان 8 نوامبرروز کاپوچینو
18 آبان   9 نوامبرروز کیفیت
20 آبان 11 نوامبرروز مجردها –  روز اوریگامی
23 آبان 14 نوامبرروز دیابت
24 آبان 15 نوامبرروز کتاب، کتابخوانی و کتابدار
25 آبان 16 نوامبرروز کارآفرین –  روز کلارینت – روز آرایشگر 1401

تقویم محتوای آذر

تقویم محتوای آذر 1401

آذر ماه با این که ممکن است مناسبت های زیادی نداشته باشد؛ ولی به دلیل دور روز بسیار مهم (برای تولید محتوا و اجرای کمپین های فروش) معمولا جزو ماه ها شلوغ سال به حساب می آید. یکی از این روز ها بلک فرایدی است که بهتر است تا هر کسب و کاری برای آن برنامه ریزی دقیقی کند. دومین روز نیز شب یلداست که خوراک خوبی برای تولید محتوا به حساب می آید.  

مناسبت های آذر 1401به شرح زیر است:

هفته اول و دوم آذر

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
4 آذر   25 نوامبرروز جلوگیری از خشونت علیه زنان – بلک فرایدی
5 آذر  26 نوامبرروز کیک – روز خرید نکردن – روز گوش دادن
7 آذر  28 نوامبرروز نیروی دریایی – روز سیاره مریخ
9 آذر 30 نوامبرولادت حضرت زینب (س) – روز پرستار
10 آذر 1 دسامبرروز جهانی مبارزه با ایدز
12 آذر 3 دسامبرروز جهانی معلولین
13 آذر 4 دسامبرروز بیمه – روز حیات وحش

هفته سوم، چهارم و پنجم آذر

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
16 آذر  7 دسامبرروز دانشجو – روز جهانی هواپیمایی
17 آذر  8 دسامبرروز سفر در زمان
25 آذر  16 دسامبرروز پژوهش
26 آذر 17 دسامبرروز حمل و نقل و رانندگان
27 آذر 18 دسامبرروز جهانی عاری از خشونت
30 آذر  21 دسامبرشب یلدا – روز داستان کوتاه

تقویم محتوای دی

تقویم محتوای دی 1401

در این ماه کریسمس و سال نو میلادی را داریم که می توانند موضوعات خوبی برای تولید محتوا یا بهانه ای برای برگزاری کمپین فروش باشند. موضوعات دی ماه تنوع کمتری دارند و محدود تر هستند. سعی کنید موضوعی را انتخاب کنید که با بیزینس، پیج یا کانال شما هماهنگ باشد. یکی از مناسبت های مهم در این ماه روز مادر است که باید در تقویم محتوایی خود، توجه ویژه ای به آن کنید.

مناسبت های دی 1401 به شرح زیر است:

هفته اول و دوم دی

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
3 دی  24 دسامبرروز ثبت احوال
4 دی  25 دسامبرولادت حضرت عیسی (ع) – کریسمس
5 دی  26 دسامبرشهادت حضرت فاطمه الزهرا (س)
8 دی 29 دسامبرروز صنعت پتروشیمی
9 دی 30 دسامبرروز بصیرت
10 دی 31 دسامبرروز تصمیم‌گیری
11 دی  1 ژانویهآغاز سال 2023 (سال نو میلادی) – قانون حق مالکیت معنوی
12 دی 2 ژانویهروز انگیزه و الهام –  روز داستان علمی
13 دی  3 ژانویهروز سلامتی ذهن و بدن
14 دی  4 ژانویهروز خط بریل –  روز اسپاگتی –  روز هیپنوتیزم

هفته سوم، چهارم و پنجم دی

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
20 دی  10 ژانویهروز تمیزکردن میز کار – روز صرفه جویی در مصرف انرژی – روز گیاهان آپارتمانی
21 دی  11 ژانویهروز شیر
22 دی   12 ژانویهروز جهانی داروساز
23 دی  13 ژانویهولادت حضرت فاطمه الزهرا (س) – روز زن – روز تبدیل رویاها به واقعیت

تقویم محتوای بهمن

 تقویم محتوای بهمن 1401

بهمن از آن ماه هایی است که مناسبت های متنوع و رنگانگی دارد و موضوعات زیادی برای تولید محتوا در اختیار خواهید داشت. یکی از ویژگی مناسبت های بهمن، تنوع موضوع است و در آن هم موضوعات سرگرم کننده وجود دارد و هم موضاعات اجتماعی، تاریخی و سیاسی. اگر برنامه ریزی درستی انجام دهید، می توانید محتواهایی با اینگیج و تعامل بالا تولید کنید. دو مناسبت مهم ولنتاین و روز پدر در این ماه قرار دارند که بهتر است برای آن ها برنامه ریزی کنید.

مناسبت های بهمن 1401 به شرح زیر است:

هفته اول و دوم بهمن

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
1 بهمن 21 ژانویهروز بغل کردن – روز سنجاب – زاد روز فردوسی
3 بهمن  23 ژانویهولادت امام محمد باقر (ع)
5 بهمن  25 ژانویهشهادت امام هادی (ع) – روز متضادها
6 بهمن  26 ژانویهروز جهانی گمرک
12 بهمن 1 فوریهآغاز دهه فجر – ولادت امام جواد (ع) – روز بیمه اتومبیل
14 بهمن  3 فوریهروز فناوری فضایی –  روز پزشکان زن

هفته سوم، چهارم و پنجم بهمن

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
15 بهمن  4 فوریهولادت امام علی (ع) – روز پدر  – جشن میانه زمستان –  روز سرطان
16 بهمن  5 فوریهروز پوشیدن لباس قرمز – روز هواشناس
17 بهمن  6 فوریهروز بردن بچه ها به کتابخانه – روز گفت و گو
19 بهمن 8 فوریهروز نیروی هوایی – روز بخند و پول دار شو –  روز تمیزکردن کامپیوتر
20 بهمن  9 فوریهروز پیتزا –  روز شکلات – روز اینترنت ایمن‌تر
22 بهمن  11 فوریهروز پیروزی انقلاب اسلامی – روز دوست‌یابی
24 بهمن  13 فوریهروز آگاهی از حقوق کارمندان – روز رادیو
25 بهمن  14 فوریهروز دوستداران کتابخانه – روز ولنتاین
27 بهمن  16 فوریهشهادت امام موسی کاظم (ع) – روز نوآوری
29 بهمن  18 فوریهمبعث رسول اکرم – جشن سپندارمذگان

تقویم محتوای اسفند

 تقویم محتوای اسفند 1401

ماه آخر سال تقریبا پیشوازی است برای سال نو و نوروز. البته این موضوع نباید باعث شود تا به اسفند کم توجهی کنید. شاید بتوان گفت که این ماه برای تولید محتوا از اهمیت بالایی برخوردار است و مناسبت های خوبی در آن قرار دارد که می توانید به خوبی برایشان تولید محتوا کرد.

مناسبت های اسفند 1401 به شرح زیر است:

هفته اول و دوم اسفند

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
2 اسفند  21 فوریهروز زبان مادری
3 اسفند 22 فوریهروز تفکر – روز فروتنی
5 اسفند  24 فوریهروز مهندس – ولادت امام حسین (ع)
6 اسفند  25 فوریهروز جانباز
7 اسفند  26 فوریهولادت امام سجاد (ع)
8 اسفند 27 فوریهروز آموزش دیجیتال – روز پروتئین – روز توت فرنگی
9 اسفند 28 فوریهروز حمایت از حقوق مصرف کننده
10 اسفند  1 مارچروز تعریف کردن
13 اسفند  4 مارچولادت حضرت علی اکبر (ع) – روز جوان – روز دستور زبان
14 اسفند  5 مارچروز احسان و نیکوکاری

هفته سوم، چهارم و پنجم اسفند

تاریخ شمسیتاریخ میلادیمناسبت ها
15 اسفند  6 مارچروز درختکاری – روز دندانپزشک
17 اسفند  8 مارچولادت امام زمان (عج) – روز جهانی زن
21 اسفند 12 مارچروز گل کاشتن
29 اسفند  20 مارچروز ملی شدن صنعت نفت – روز شادی – روز قصه گویی – روز ماکارون

نتیجه گیری

داشتن تقویم محتوایی برای هر کسب و کاری بسیار مهم است. کلید موفقیت در زمینه بازاریابی محتوایی فعالیت منظم، مستمر و با برنامه ریزی است. یک تقویم محتوایی خوب به شما در اجرای دقیق تر استراتژی محتوایی کسب و کارتان کمک می کند.

در این مقاله به دلیل اهمیت این موضوع، تقویم تولید محتوا 1401 به همراه مناسبت ها و موضوعاتی که برای تولید کانتنت های تاثیرگذار مناسب اند، در اختیارتان قرار گرفت. موضوعات به گونه ای انتخاب شده اند تا کارتان برای «تولید محتوا مناسبتی» آسان تر باشد. البته توجه داشته باشید که تولید محتوا برای مناسبت ها به تنهایی کافی نیست و باید اهداف و موضوعات اصلی کسب و کار خود را نیز در تقویم لحاظ کنید. در انتها اگر موضوع جذاب دیگری می شناسید که به درد تولید محتوا می خورد، خوش حال می شویم تا آن را با ما به اشتراک بگذارید.

مقاله مرتبط: روش های تولید محتوا

سوالات متداول

تقویم تولید محتوا 1401 به درد چه کسانی می خورد؟

در این مقاله تقویم محتوایی 1401 به همراه تمامی مناسبت هایی که به کارتان خواهد آمد معرفی شده است. اگر کسب و کاری دارید و می خواهید کانتنتی ارزشمند و منظم تولید کنید، مطمئناً می توانید از تقویمی که در اختیارتان قرار می گیرد، بهترین استفاده را کنید. علاوه بر این اگر ادمین شبکه اجتماعی هستید یا قصد دارید تا تقویم محتوایی برای سال پیش رو تنظیم کنید، می توانید از این تقویم استفاده کنید.

مزیت استفاده از تقویم 1401 در چیست؟

با این تقویم دیگر نیازی به سرچ و جستجو برای پیدا کردن مناسبت ها و رویدادها نخواهید داشت و می توانید تمرکز و وقت خود را برای تولید محتوایی خوب و ارزشمند صرف کنید. البته توجه داشته باشید که تمامی مناسبت هایی که به درد تولید محتوا می خورند آورده شده است و باید موضوعات مرتبط با کسب و کار خود را انتخاب کنید.

4.4/5 - (10 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

5 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست