ایده تولید محتوا در اینستاگرام” به یکی از دغدغه‌های اینفلوئنسرها و ادمینهای پیج‌های مختلف تبدیل شده‌است. در این مقاله ما می‌خواهیم ایده‌هایی برای تولید محتوا در اینستاگرام در اختیار شما قرار دهیم. پست گذاشتن در اینستاگرام کار راحتی است؛ کافیست ایده مناسب را پیدا کنید و سپس تصاویر و ویدئوهای مربوط به آن را تولید و منتشر کنید.

برخی‌ افراد برای تولید محتوا در اینستاگرام تنها به یک شیوه بسنده کرده و همیشه از همان سبک و مدل استفاده میکنند. اما اگر برای لحظه‌ای خود را جای کاربر بگذاریم، خواهید دید فقط آموزش یا فقط تبلیغ محصولات کارساز نیست و مخاطب خیلی سریع خسته شده و پیج را ترک می‌کند.

داشتن یک تقویم تولید محتوا می‌تواند این مشکل را برطرف کند. زمانی که ایده‌های خود را پیدا کردید، نوبت به این می‌رسد که یک تقویم مناسب داشته باشید تا از محتوای متنوع استفاده کنید.

برای فعالین در اینستاگرام، این نکته کاملاً مشهود است که بهترین راه افزایش فالوورهای پیج اینستاگرامی، تولید محتوای با کیفیت است. در اینستاگرام اشخاصی موفق هستند که طبق یک استراتژی درست محتوا تولید می‌کنند. بعضاً دیده شده که اشخاص با تولید محتوا هم تعداد فالوورهای آن‌ها ریزش داشته؛ به این خاطر که محتوای خلاقانه‌ای تولید نشده و فقط برای رفع تکلیف یک محتوا در پیج منتشر شده‌است.

شاید با خودتان فکر کنید که همه این‌ها درست ولی من چطور باید بدانم که چه محتوایی تولید کنم ایده تولید محتوا ندارم. توصیه می‌کنم حتماً این مقاله را تا انتها مطالعه کنید و بعد از پایان با ایده‌های جذاب و مخاطب پسندی که به شما معرفی می‌شود شروع به تولید محتوا کنید.

قبل از پرداختن به ایده های تولید محتوا در اینستاگرام بهتر است، چند اصل مهم در تولید محتوای اینستاگرامی را مرور کنیم. رعایت این نکات باعث می‌شود محتوای بهتری به مخاطب خود ارائه کنید. ابتدا این نکات را در نظر داشته باشید و بعد به سراغ تولید این ایده‌ها بروید.

 • اولویت اول کیفیت محتوا است.
 • بر اساس سلیقه مخاطب محتوا تولید کنید.
 • در تولید محتوا نظم داشته باشید.

همچنین بخوانید:
فن پیج مارکتینگ
گذاشتن چند لینک در بیو اینستاگرام

فهرست مطالب

ایده تولید محتوا در اینستاگرام

نظرسنجی

 اولین ایده برای تولید محتوای اینستاگرام نظرسنجی است. حتماً شما هم افرادی را سراغ دارید که دائماً دوست دارند که در مورد هر چیزی نظر خود را ارائه کنند. نظرسنجی یکی از روش‌هایی است که می‌توان از طریق آن تعامل با کاربر را افزایش داد و باعث رشد بیشتر پیج شد. در این روش معمولاً از سوالات جذابی استفاده می‌شود که نظر مخاطب را در مورد یک موضوع خاص جویا می‌شود. این نوع محتوا را می‌توان هم در استوری و هم در پست‌ها منتشر کرد.

دقت کردن به عنوان سؤال خیلی مهم است بهتر است سؤالی انتخاب شود که کاربران را ترغیب کند که در مورد آن صحبت کنند. در این صورت با پاسخی که کاربران می‌دهند، می‌شود نظر هر کدام از مخاطبان را در قالب یک پست مورد بررسی قرار داد.

با هم بهترین افکت های اینستاگرام را ببینیم

نقل قول کردن از دیگران

معمولاً مردم دوست دارند که در هر حوزه صحبت‌هایی که بزرگان آن حوزه می‌کنند را بشنوند. شنیدن صحبت بزرگان یکی از راه‌های انگیزشی برای این افراد است. اگر به پیج‌های انگیزشی دقت کرده باشید ویدیوهایی از افراد معروف منتشر می‌شود که در آن به صحبت‌های انگیزشی می‌پردازند. شما می‌توانید از این ویدئوها استفاده کنید. اگر ویدئو به زبان انگلیسی است، می‌توانید به راحتی با ابزارهایی زیرنویس به آن اضافه کنید و در قالب یک پست منتشر کرد.

هر چند که نظر این بزرگان را می‌توان با استفاده از تصاویر و اینفوگرافیک‌ها با یک روش جذاب در معرض دید کاربران قرار داد. اکثر کسانی که در حوزه اینستاگرام فعالیت می‌کنند شخص موفقی به نام گری وینر چاک را می‌شناسند و بعضاً ویدیوها و عکس‌هایی از سخنان این فرد موفق در پیج‌شان منتشر می‌کنند. پیدا کردن افراد معروف در حوزه فعالیت شما کار ساده‌ای است تنها کافی است کمی در گوگل جستجو کنید تا این اشخاص را پیدا کنید.

دانلود برنامه اینستا کپشن

جای خالی را پر کنید

بسیار ساده از کافی است یک متن را انتخاب کنید و آن را در قالب تصویر یا یک متن منتشر کنید. به‌طور مثال شما می‌نویسید که اگر من یک میلیارد داشته باشم ……. کاربران نظرات خود را در زیر پست اعلام می‌کنند. جدای از بحث ایده برای تولید محتوای اینستاگرام این کار باعث افزایش تعامل شما با کاربران می‌شود و پست مربوطه می‌تواند به اکسپلور راه یابد.

در چنین مواقعی توصیه ما این است که با استفاده از یک عکس این متن را به نمایش بگذارید و لوگوی خود و آی دی پیج را در گوشه‌ای از تصویر قرار دهید، تا زمانی که فالوورهای شما پست را به اشتراک می‌گذارند توسط دیگران هم دیده شوید.

این مطلب را نیز بخوانید: remembering در اینستاگرام چیست

از پشت صحنه کسب و کارتان استفاده کنید

یکی از راه‌هایی که باعث جلب اعتماد کاربران می‌شود تصویر برداری از پشت صحنه محصول یا خدمات شما است. افراد زیادی هستند که دوست دارند بدانند در پشت صحنه این پیج چه می‌گذرد! یا چه افرادی در پشت صحنه این کسب و کار وجود دارند. امروزه اهمیت ویدیو مارکتینگ برای همه کاملا مشهود است و با تولید ویدیوهایی از پشت صحنه کسب و کار می‌توانید احساس صمیمانه تری با مشتریان خود ایجاد کنید.

شاید پشت صحنه کسب و کار چندان برای شما جذاب نباشد اما برای مخاطبی که مشتری شماست و می‌خواهد از شما خریدی انجام دهد دیدن پشت صحنه این کار برای او بسیار جذاب است. می‌توانید زمانی که در حال بسته‌بندی محصولات هستید و می‌خواهید سفارشی را برای مشتریان بفرستید از این عمل ویدئویی تهیه کنید و ترجیحاً با حضور خودتان توضیحاتی را در رابطه با نحوه بسته‌بندی و ارسال سفارش‌ها ارائه دهید.

ایده تولید محتوای مناسبتی

در چک لیست بازاریابی محتوایی مناسبت‌ها را حتماً در اولویت قرار دهید. تقویم سالانه را باز کنید و تمامی مناسبت‌ها را یادداشت کنید. برای هر کدام از این مناسبت‌ها محتوایی تولید کنید که بتوانید در آن زمان مشخص یک محتوای با کیفیت و جذاب را به مخاطب ارائه دهید.

راه‌های بسیار زیادی برای تولید محتوا وجود دارد به‌طور مثال می‌توانید در یک مناسبت خاص به‌طور مثال عید نوروز یک ویدیو از خودتان تهیه کنید و در آن سال نو را به مخاطبان تبریک بگویید. اگر اطلاعات زیادی در این باره ندارید می‌توانید از رقبا استفاده کنید همیشه تحلیل رقبا یکی از راه‌های پیروزی است.

 رقبا را مورد بررسی قرار دهید و ببینید آن‌ها چگونه سال نو را تبریک می‌گویند شما هم از آن‌ها ایده برداری کنید و طبق همان زمان‌بندی مشخصی که دارید پیام‌های تبریک و بعضاً تسلیت خود را منتشر کنید.

بهترین سوال برای کوئسشن باکس چیست؟

از سوال‌های چالشی استفاده کنید

 به چالش کشیدن مخاطب یکی دیگر از ایده های تولید محتوا برای اینستاگرام است. سوالات چالشی مربوط به حوزه کسب و کارتان را بپرسید. سعی کنید هر محتوایی که تولید می‌کنید مربوط به حوزه فعالیت خودتان باشد و اصلاً به موضوعات کلی حوزه‌های دیگر کشیده نشوید. سعی کنید در طراحی سوالات خلاقیت به خرج دهید و مخاطب را وادار به واکنش و پاسخ کنید.

تبادل پست و استوری با پیج‌های مرتبط

 یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توان از آن برای ایده تولید محتوا در اینستاگرام استفاده کرد تبادل است. گاهی اوقات هم برای شما پیش آمده استوری‌های یک پیج خاص را دنبال می‌کنید و در آن یک پیج دیگر را معرفی کرده و در اصطلاحات اینستاگرامی شات یا تبادل انجام داده‌اند. این روش را بیشتر برای جذب مخاطب و فالوور استفاده می‌کنند اما اگر دقت کنید با همین روش شما یک پست را یک در استوری منتشر می‌کنند و به نوعی تولید محتوا محسوب می‌شود.

استفاده از عکس محصولات یا خدمات

 اگر شما هم صاحب یک فروشگاه هستید می‌توانید با تهیه کردن عکس‌های با کیفیت از محصولات خود آن‌ها را نمایش دهید و مخاطب را از کیفیت محصولات و نوع خدمات آگاه سازید. اما در این مورد بهتر است که زیاده روی نکنید همان‌طور که در بالا هم گفتیم صرفاً استفاده کردن از یک نوع محتوا می‌تواند باعث نابودی پیج شما شود. پس بهتر است به صورت ترکیبی از تمامی محتوا در زمان مناسب و طبق تقویم محتوایی استفاده کنید. کسانی که می‌دانند دیجیتال مارکتینگ چیست به خوبی متوجه این موضوع هستند که برای انتخاب موضوع برای تولید محتوا باید دقت لازم را داشته باشند و همیشه طبق یک الگوی خاص و منحصر به فرد کار کنند.

انتشار اخبار جذاب روزهای آتی

یکی دیگر از ایده‌های بسیار خوبی که برای تولید محتوا در اینستاگرام مورد استفاده قرار می‌گیرد این است که از آینده خبر دهید. به‌طور مثال شما در حوزه فروش گوشی موبایل فعالیت می‌کنید و ماه بعد قرار است یک مدل گوشی جدید معرفی شود. بهتر است از یک ماه قبل ویدیوها یا عکس‌های مربوط به این گوشی جدید در صفحه شما منتشر شود و کاربر را برای آمدن این گوشی جدید به بازار باخبر کنید.

طبق بررسی‌هایی که ما انجام داده‌ایم دیده شده که مخاطب‌ها همیشه از انواع بازاریابی محتوا استقبال می‌کنند و این شیوه جدید مورد پسند آن‌ها است.

استفاده از محتواهای غیر مرتبط به کسب و کار

احتمالاً با خود فکر می‌کنید بالاتر گفتید از محتوای بی ربط به کسب و کارمان استفاده نکنیم پس چرا اینجا یکی از ایده‌ها، تولید محتوای غیر مرتبط است. باز هم این نکته را یادآور می‌شویم که به هیچ وجه محتوایی که به موضوع کسب و کار شما ارتباطی ندارند را منتشر نکنید. به‌طور مثال شمایی که مدیر یک پیج اینستاگرامی هستید به موضوعات ورزشی علاقه دارید زمانی که در اینستاگرام وقت می‌گذرانید یک پست ورزشی را هم که شامل یک خبر خاص است را در پیج خود منتشر می‌کنید.

چه اتفاقی می‌افتد؟ کاربران چه واکنشی نشان می‌دهند؟ کاربری که شما را دنبال می‌کند از شما انتظار تولید محتوا در آن حوزه کاری را دارد و اگر به ورزش علاقه داشته باشد صفحه‌های ورزشی را هم دنبال می‌کند و نیازی نیست که شما محتوای ورزشی را هم به مخاطب خود نمایش دهید.

برخی اوقات باید از این شیوه تولید محتوا به نفع خود استفاده کرد. به‌طور مثال شما با منتشر کردن یک پست با موضوع ورزشی مخاطبان مربوط به کسب و کار خود را از دست می‌دهید. اگر یک پیج فروش لباس دارید و دوست دارید در مورد ورزش هم محتوا تولید کنید می‌توانید این دو موضوع را با هم ادغام کنید و یک محتوا به کاربر نمایش دهید. به‌طور مثال در مورد لباس‌های ورزشی صحبت کنید یا فرق لباس‌های ورزشی با لباس‌های دیگر را بنویسید.

نقد افراد معروف در حوزه کسب و کار

یک ایده بسیار مناسب برای تولید محتوا در اینستاگرام نقد کردن افراد معروف است. افراد معروفی در حوزه کسب و کاری شما هستند که شما بتوانید آن‌ها را نقد کنید و خوبی‌ها و بدی‌های این افراد را مورد بررسی قرار دهید. دقت داشته باشید که نقد خود را به جا و مودبانه انجام دهید و اصلاً قصد تخریب کسی را نداشته باشید و فقط در حوزه کاری به نقد و بررسی بپردازید.

پاسخگویی به سوالات مشتریان

صاحب هر کسب و کاری که باشید قطعاً افرادی هستند که سوالاتی در مورد این موضوع از شما دارند. این سوالات را در کامنت‌ها یا در دایرکت از شما می‌پرسند. بهترین محتوا برای پیج‌های اینستاگرامی پاسخگویی به سوالات مشتریان است. با این روش دیگر نیازی به تحقیق کلمات کلیدی مربوط به حوزه کسب و کارتان ندارید و کافیست هر مخاطب سوالاتی که از شما می‌پرسند را در قالب یک ویدئو با یک عکس به آن‌ها پاسخ دهید.

احتمالاً این سؤال به ذهن شما رسیده باشد که وقتی فعلاً فالوور زیادی ندارم و کسی سؤالی نپرسیده چطور این سوالات را پیدا و به آن‌ها پاسخ دهم؟ جواب این سؤال ساده است ابتدا سری به پیج رقبایتان بزنید در کامنت‌ها از آن‌ها سوالاتی پرسیده شده که شما می‌توانید با یادداشت برداری از این سوالات به تمامی آن‌ها پاسخ دهید و در قالب ویدئو به مخاطبان خودتان ارائه کنید.

حتماً این مورد هم برای شما پیش آمده که در استوری اینستاگرام با استفاده از امکان Question استوری، اکثر پیج‌ها از مخاطب‌ها می‌خواهند هر سؤالی دارند از آن‌ها بپرسند و سپس پاسخ هر سؤال را در یک استوری جداگانه به اشتراک می‌گذارند. این شیوه تولید محتوا را حتماً مد نظر داشته باشید تا یکی از پیج‌های موفق در حوزه کسب و کار خود باشید.

معرفی کتاب

در هر زمینه‌ای که فعالیت کنید قطعاً کتاب‌هایی نوشته شده‌است. افراد بسیاری هستند که علاقه به خواندن کتاب در حوزه‌های کاری خود دارند. پس کتاب‌های حوزه فعالیت خود را پیدا کنید و آن‌ها را به مخاطبان خود پیشنهاد دهید.

این نکته را اینجا به یاد داشته باشید زمانی که شما کتابی را معرفی می‌کنید؛ در ذهن مخاطب شما به عنوان یک حرفه‌ای و یکی از اساتید حوزه فعالیتی شناخته می‌شوید. شاید افراد کتابی که شما معرفی می‌کنید را تهیه نکنند اما مهم‌ترین دستاوردی که برای شما دارد دیده شدن شما به عنوان یک استاد و حرفه‌ای است.

استفاده از ویدئوها و عکس‌های مشتریان

این ایده تولید محتوا برای اینستاگرام کمی با ایده‌های دیگر متفاوت است. این بار شما از مشتریان درخواست می‌کنید زمانی که از محصولات یا خدمات شما استفاده می‌کنند فیلم یا عکسی تهیه کنند و برای شما ارسال کنند و آن‌ها را در پیج اینستاگرامی خود منتشر کنید.

در این مورد بحث رضایت مشتری از محصولات شما به میان می‌آید. زمانی که مشتری با یک حس خوب از محصولات شما استفاده می‌کند و از آن فیلم تهیه می‌کند و برای شما ارسال می‌کند؛ نشان دهنده کیفیت بالای محصولات شما و دیگر ویژگی‌های منحصر بفردتان است.

بازنشر پستهای محبوب قبلی

به نمایش گذاشتن مطالبی که در گذشته به اشتراک گذاشته‌اید و بازدید بالایی داشته‌اند؛ نشان دهنده موفق بودن شما در حوزه کسب و کاری‌تان است. از محتوای خود تصاویری تهیه کنید و منتشر کنید تا مخاطبان شما بدانند که در گذشته و حال چقدر موفق بوده‌اید.

این مقاله را نیز بخوانید: تیک آبی اینستاگرام

انتشار نظرات مشتریان راضی

در این بخش از ایده برای موضوع پیج اینستاگرام از مشتریان راضی خود استفاده کنید. بهترین کار برای اینکه نشان دهید مشتریان شما از خدمات و محصولاتتان راضی هستند این است که از آن‌ها بخواهید ویدئوهایی از خود ضبط کنند و میزان رضایتشان از محصولات شما را برای مخاطبان بازگو کنند.

کسانی که مشتری وفادار شما باشند این کار را انجام می‌دهند، اما برای کسانی هم که حاضر به انجام این کار نشدند می‌توانید یک کارت تخفیف به عنوان هدیه تقدیم کنید. این کار باعث جلب اعتماد مشتریان می‌شود.

برگزاری مسابقه‌های هیجان انگیزی

مسابقه برگزار کنید و جایزه دهید. افراد بسیار زیادی هستند که از مسابقه دادن لذت می‌برند و چه بهتر که یک جایزه هم برای آن‌ها تهیه شده باشد. ضمن اینکه برگزاری مسابقه باعث می‌شود فالوورها تعامل بیشتری با محتوای شما داشته باشند و نرخ اینگیجمنت شما را بالاتر ببرند.

در برخی پیج‌های اینستاگرامی به کاربران قول یک مسابقه داده می‌شود و همه شرکت می‌کنند اما در نهایت به هیچ شخصی جایزه‌ای داده نمی‌شود. این کار به اعتبار پیج ضربه می‌زند و باعث ریزش پیج می‌شود. معمولاً هم در مسابقه‌ها کاربر را تشویق به کامنت گذاشتن یا تگ کردن دوستانشان زیر پست می‌کنند.

سعی کنید در یک بازه‌های زمانی مشخص ولی کوتاه مسابقه برگزار کنید. مهم نیست که جایزه مسابقه چقدر کم یا زیاد باشد مهم درگیر کردن کاربران با محتوای شما و هدیه دادن به آن‌ها است.

انتشار ویدئوهای سرگرم‌کننده

باز هم تأکید می‌کنم که از ویدئوهای سرگرم‌کننده‌ای که مرتبط با موضوع کاری شما است استفاده کنید. به هیچ وجه از ویدئوهای بی ربط استفاده نکنید. به‌طور مثال یک ایده تولید محتوا برای اینستاگرام می‌تواند تأثیر همه‌گیری کرونا بر کسب و کار شما باشد.

تولید محتوای آموزشی

بهترین ایده تولید محتوا در اینستاگرام و همچنین بهترین ایده برای کسب درآمد از طریق تولید محتوا است. در نگاه اول احتمالاً فکر می‌کنید حوزه فعالیت شما آموزشی ندارد که بخواهید از آن ویدئو تهیه کنید! اما هر کسب و کاری یک سری نکات دارد که می‌توان آن‌ها را در قالب یک ویدئوی آموزشی برای دنبال کنندگان تهیه کرد.

مخاطبان خود را راهنمایی کنید، امروزه مشتریان دیگر تمایلی به دنبال کردن یک پیج که فقط محصولات خود را به نمایش می‌گذارد، ندارند. این آموزش می‌تواند کمک کردن به دنبال کنندگان برای انتخاب محصول مورد نظر باشد گاهی اوقات مشتری از نحوه کارکرد محصول اطلاعی ندارد و اگر به او آموزش دهید چگونه از محصول استفاده کند قطعاً باعث افزایش فروش شما می‌شود.

تولید محتوا از جلسه‌های کاری خود

هر جلسه کاری می‌تواند یک محتوای تأثیر گذار برای پیج شما باشد. از جلساتی که با مشتریان خود برگزار می‌کنید ویدئویی تهیه کنید و آن را به اشتراک بگذارید. مخاطب با دیدن این ویدئو متوجه می‌شود که شما یک کسب و کار موفق و فعال دارید.

شفاف سازی در تولید محتوا بسیار مهم است. مردم دوست دارند بدانند که در پیجی که دنبال می‌کنند چه می‌گذرد. چه اتفاقاتی می‌افتد. این امر را می‌توان با به نمایش گذاشتن پشت صحنه کسب و کار یا جلسه‌های کاری را به مخاطب‌ها نشان داد.

برگزاری جلسات آنلاین مشاوره

اگر در کسب و کار شما هم جلسات مشاوره‌ای به صورت حضوری برگزار می‌کنید، می‌توانید بخشی از این جلسه ویدئویی تهیه کنید و آن را در قالب یک پست در پیج خود منتشر کنید.

این ایده تولید محتوا در اینستاگرام شما را به عنوان یک استاد در حوزه خود نشان می‌دهد که به بقیه مشاوره می‌دهید. اگر فعلاً کسی نیست که برای مشاوره به شما مراجعه کند می‌توانید از جلسات مشاوره رایگان استفاده کنید و به صورت رایگان به افراد مشاوره دهید.

حضور در مکان‌های مهم

اگر در همایش‌ها و مکان‌های مهم شرکت می‌کنید، بهتر است فیلم حضورتان در این مکان یا برداشت شما از سخنان مطرح شده در آن نمایش را با دنبال کنندگانتان به اشتراک بگذارید.

ممکن است شما به عنوان یک سخنران یا شرکت کننده در این همایش‌ها شرکت کنید، هیچ می‌دانید مخاطب با دیدن این ویدئو و عکس‌ها چقدر حس ویژه‌ای به شما پیدا می‌کند؟ این کار به هیچ وجه خود نمایی نیست، این کار باعث بالا رفتن جایگاه شما در ذهن مخاطب‌تان می‌شود.

انتشار عکس با افراد معروف حوزه کاری خود

برای یادگیری بیشتر خود در ورک‌شاپ یکی از افراد معروف حوزه فعالیتتان شرکت می‌کنید، این یک فرصت فوق‌العاده است که با این شخص عکس بگیرید و منتشر کنید.

قرار گرفتن در یک قاب همراه با یک شخص مهم به شما هم اعتبار زیادی می‌دهد. دقت کنید که با فردی که در زمینه فعالیت شما کار می‌کند عکس بگیرید نه یک هنرمند یا بازیگر سینما.

استفاده کردن از ویدئوها و عکس‌های انگیزشی

ویدئوهای انگیزشی تأثیر بسیار زیادی بر افراد دارند، زمانی که یک شخص بزرگ از موفقیت‌های خود سخن می‌گوید اشخاص زیادی هستند که از این تجربه آن‌ها درس می‌گیرند و برای صنعت کسب و کاری خودشان استفاده می‌کنند.

برگزاری لایوهای اینستاگرامی

این روزها همه از قابلیت لایو اینستاگرام برای تولید محتوا استفاده می‌کنند. این لایو می‌تواند یک لایو مشترک با یکی از همکارانتان باشد یا یک لایو پرسش و پاسخ که در آن به پرسش مخاطبان پاسخ می‌دهید.

لایوهای مشترک می‌تواند دنبال کنندگان زیادی را به سمت شما بکشاند. افراد معروف زیادی هستند که در برنامه خود از لایوهای مشترک با افراد دیگر برای جذب دنبال کننده استفاده می‌کنند.

لایو پرسش پاسخ سوالات مشتریان

ایده تولید محتوا در اینستاگرام با پاسخگویی به سوالات مشتریان، اگر دقت کرده باشید افرادی که با سیستم‌های همکاری در فروش کار می‌کنند؛ در یک لایو به تمامی سوالات مشتریان در خصوص محصولات مورد نظر آن‌ها می‌پردازند.

اینستاگرام در لایو خود یک بخش Q&A دارد که با استفاده کردن از آن همزمان با لایو کاربر سوالات خود را از شما می‌پرسد و شما به آن‌ها پاسخ می‌دهید. حتی شما می‌توانید سوالات را به صورت اسلایدی به نمایش بگذارید.

ایده تولید محتوا در اینستاگرام با خودآزمایی

همان حس رقابت در مخاطب را دوباره فعال کنید. این بار با استفاده از خودآزمایی، این یک ایده هوشمندانه برای به نمایش گذاشتن توانایی مخاطب در یک موضوع مشخص است. همان‌طور که می‌دانید این کار باعث بالا رفتن نرخ تعامل کاربر با محتوا هم می‌شود.

طبق تحقیقاتی که ما انجام داده‌ایم چیزی در حدود ۶۰ درصد از مخاطبانی که استوری شما را می‌بینند به خودآزمایی‌ها واکنش نشان می‌دهند و به آن‌ها پاسخ می‌دهند.

مصاحبه با افراد موفق

در حوزه کسب و کاری خود افراد موفق را پیدا کنید و نظرات آن‌ها در این حوزه را جویا شوید. گاهی اوقات می‌شود که نظر آن‌ها در مورد خودتان را بدانید، البته که اگر آن‌ها کار شما را تأیید کنند باعث بالا رفتن اعتبار شما می‌شود.

برگزاری جشنواره‌های تخفیفی

یکی از ایده های تولید محتوا در اینستاگرام برگزار کردن جشنواره‌های تخفیفی به مناسبت‌های مختلف است. بسیاری از مشتریان شما قصد خرید محصولی را ندارند اما زمانی که با یک پیشنهاد تخفیف از طرف شما روبرو می‌شوند اقدام به خرید می‌کنند.

شرکت‌ها بزرگی هستند که در یک مناسبت خاص تخفیفاتی را به مشتریان خود اعلام می‌کنند که این کار باعث فروش چند برابری و در نتیجه سود چند برابری آن‌ها می‌شود.

اطلاع‌رسانی محتوای سایت

همیشه قرار نیست سایت ما برای پیج ما کار کند، سعی کنید مخاطبانی که در پیج شما هستند را به سمت سایتتان سوق دهید. اگر محتوایی به تازگی منتشر کرده‌اید و احساس می‌کنید می‌تواند یک مطلب مفید برای کاربران باشد حتماً به آن‌ها پیشنهاد کنید که از این مطلب دیدن کنند.

با این کار هم بازدید کننده‌ای به سمت سایت ارسال کرده‌اید و هم مخاطب را به صفحه لندینگ مورد نظر ارسال کرده‌اید تا از طریق آن اطلاعات تماس یا مشخصات دیگری را دریافت کنید.

محتوای تعاملی در اینستاگرام منتشر کنید

تولید یک محتوای تعاملی برای مخاطب می‌تواند سودی هنگفت برای شما به دنبال داشته باشد. اگر دنبال کنندگان با محتوای شما تعامل داشته باشند قطعاً رشد پیج شما سریع‌تر می‌شود و خیلی زودتر از آن چیزی که فکرش را می‌کردید به درآمد می‌رسید.

به‌طور مثال شما یک پیج فروش لباس دارید؛ عکس یکی از لباس‌های موجود فروشگاه‌تان را در پیج منتشر می‌کنید و با پرسیدن اینکه کدام رنگ این لباس می‌تواند زیباتر باشد کاربر را ترغیب به کامنت گذاری می‌کنید. هر دنبال کننده‌ای نظر خود را در زیر پست اعلام می‌کند یا با دیگر دنبال کننده‌ها به بحث در مورد رنگ انتخابی می‌پردازند. هرچه این تعامل بیشتر باشد، به نفع شما است.

این مقاله را از دست ندهید: ترفندهای اینستاگرام

جمع‌بندی

در این مقاله جامع به‌طور مفصل به معرفی «ایده های تولید محتوا در اینستاگرام» پرداختیم. اگر از این ایده‌ها استفاده کنید قطعاً تا دو ماه آینده محتوا برای به اشتراک گذاری خواهید داشت و بعد از آن می‌توانید با ترکیب کردن این ایده‌ها دغدغه‌ای بابت موضوع برای تولید محتوا پیج اینستاگرام خود نداشته باشید.

اگر شما هم ایده‌ای دارید که ما در این مقاله به آن اشاره نکرده‌ایم حتماً در کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید تا به مقاله اضافه شود.

مقاله مرتبط : آموزش گذاشتن پست مشترک در اینستاگرام Collabs

سوالات متداول

بهترین ایده تولید محتوا در اینستاگرام چیست؟

بهترین ایده می‌تواند اطلاعات مفیدی باشد که برای کاربران ساخته می‌شود، با شناخت حوزه فعالیتی خودتان می‌توانید از تمامی این ایده‌ها استفاده کنید و دیگر هیچ دغدغه‌ای بایت تولید محتوا نداشته باشید.

چه محتوایی پرطرفدار هستند؟

در این مقاله تمامی محتواهای پرطرفداری که بر اساس تحقیقاتی که ما روی پیج‌های زیادی انجام داده‌ایم، را برای شما به اشتراک گذاشته‌ایم.

چطور در اینستاگرام تولید محتوا کنیم؟

برای تولید محتوا در اینستاگرام نیاز است که از اپلیکیشن‌ها یا نرم‌افزارهای گرافیکی استفاده کنید، اما نگران نباشید کار با اپلیکیشن‌ها بسیار ساده است تنها کافیست ایده‌ای برای تولید محتوا داشته باشید.

4/5 - (1 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • برای تولید محتوا در اینستاگرام باید توجه داشته باشیم که چقدر کوتاه نویسی اهمیت داره. واقعا خیلی از سایتا محتواشون قویه ولی چون پاراگراف و خط هاشون طولانیه خیلیی کسل کننده میشه مقاله اشون و نتیجه اش این میشه که خواننده تا اخر محتواشون رو نمیخونه

  پاسخ
 • صبا طاهری
  آبان 12, 1400 12:26 ب.ظ

  سلام
  باتوجه به اینکه این لیست خیلی طولانی هستش، بهترین ایده های تولید محتوا رو کدووم موارد میدونین؟ میخوام بدونم کدوم ها اولویت داره.

  پاسخ
  • سلام بر شما
   اولویت بندی آن بستگی به موضوع و هدف پیج شما داره. به عنوان مثال اگر کسب اعتماد مخاطب اولویت کار شما باشد بهتر است از پشت صحنه کار خود برای آن ها ویدئو بگذارید. اگر مخاطب شما به دنبال اخبار زرد است، مسلما اولویت کار شما تولید این سبک محتوا باید باشد.

   پاسخ
 • الکی نیست که بیل گیتس میگه content is king

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست