اکثر کارآفرینان تمرکز شدیدی بر روی تولید یک محصول خلاقانه دارند، در صورتی که فراموش کرده اند که صرف داشتن یک راه حل جذاب و عالی موفق نمی شوند و نیاز به یک مدل کسب و کار جذاب و عالی نیز دارند، البته همراه با قیمت مناسب، ارتباط و همچنین کانال های درستی برای رساندن محصول به مخاطب هدف. اینکار باعث میشه کسب و کار شما زنده بماند و رشد کند.

تعریف مدل کسب و کار مناسب نیازمند همان دقتی است که در طراحی محصول نیاز است. اما رویکرد و مهارت های مورد نیاز این دو، متفاوت است. برای همین خیلی ها میگویند به جای یک بنیانگذار، دو بنیانگذار استفاده شود. یکی برای تمرکز بر راه حل های فنی و دیگری بر تعریف و ساخت مدل کسب و کار تجاری و این دو کار باید بطور موازی انجام شود.

قیمت مناسب محصولات و خدمات

محصولات شما باید قیمتی منطقی داشته باشند.

اگر محصولات دارای قیمت بالا باشند، مسلما کسی آن محصول را نمیخرد. همین طور اگر محصول شما قیمتی پایین نیز داشته باشید اصلا دیده نمیشود و باز هم خریداری نمی شود.

یادتان باشد همیشه قیمتی معقول و منطقی در این بازار رقابتی داشته باشید، وگرنه فروشی هم نخواهید داشت!

محصول مفید با توجه به ایده کسب و کار

شما باید اطمینان حاصل کنید که واقعا محصول شما طبق ایده کسب و کار خود واقعا بدرد بخور است و همچنین تجربه کاربری بسیار مناسبی هم دارد. محصولات مختلفی در بازار است. اگر قرار باشد که محصول شما هم هیچ فرقی با بقیه نداشته باشد و واقعا مشکلات خاص مخاطبان را حل نکند، عملا تولید آن منطقی نیست.

اگر یک نسخه ی اولیه از محصول خود دارید، آن را در معرض نمایش قرار دهید و به مخاطبانتان برسانید. اگر مشتریان راضی نشدند باید به فکر درست کردن محصول و تجربه کاربری آن باشید،. چون در غیر این صورت هیچ مدل کسب و کار تجاری ای شما را نجات نخواهد داد.

البته یادتان باشد قبل از طراحی محصول و ارزیابی تجربه کاربری آن باید به طراحی پرسونا مشتری را انجام دهید.

شما اگر ندانید که مشتری و مخاطب شما چه پرسونا یا همان شخصیتی دارد آن وقت نخواهید توانست ارتباط خوبی با آن برقرار کنید.

کانال و استراتژی پشتیبانی مدل کسب و کار خود را آزمایش کنید

حالا موقع آن رسیده است که کل مدل کسب و کار خود را به مشریانی که بر روی آنها تمرکز خود را گذاشته ایم انتقال دهیم.

فقط توزیع محصول نیست، بلکه باید شامل قیمت گذاری، بازاریابی، توزیع و نگهداری توسط شما باشد.

در واقع برای فروش محصولات ابتدا باید طراحی قیف فروش را انجام دهید.

مشتریان و مخاطبان شما باید طبق برنامه و قیف فروش شما رفتار کنند وگرنه حتی اگر موفق هم شوید عملا استراتژی و طراحی شما شکست خورده و باید آن را عوض کنید.

چون این طراحی قیف فروش است که به شما در افزایش چند برابری فروش کمک خواهد کرد.

با کارشناسان و سرمایه گذاران صنعت صحبت کنید

صحبت با کارشناسان

یک هیئت مشاوره کوچک در خارج از کشور و همچنین باتجربه در حوزه کاری شما، میتواند دارای نظری منصفانه و بی طرفانه برای شما داشته باشد. همچنین شما را در مورد اتصالات و کانال های توزیع و فروش آگاه کند.

همچنین صحبت با سرمایه گذاران صنعت بسیار بسیار با ارزش میتواند باشد.

برنامه آزمایشی خود را برنامه ریزی و اجرا کنید

این بخش از مدل کسب و کار، به شما کمک میکند تا در چند فروشگاه یا حتی در شهر، با حداقل میزان ریسک و حداکثر سرعت برای بازاریابی و اصلاح، هزینه ها، قیمت و کیفیت را آزمایش کنید.

بعداً میتوانید با ایجاد یک کمپین بازاریابی ویروسی، موجودی اصلی خود را ذخیره کنید.

بر جمع آوری داده های مشتریان مدل کسب و کار خود متمرکز شوید

به مشتریان اولیه خود بیشتر اهمیت دهید. از آن ها بخواهید که نطرات، انتقادات و تجربیات خود را در استفاده از محصول شما بیان کنند. این کار میتواند به شما در طراحی پرسونا مشتری بسیار کمک کند.

این کار باعث میشود که شما هر چه سریع و بهتر از همان اول کار شروع به تصحیح محصول خود کرده و آن را بهبود بدهید تا زمانی که به تولید انبوه رسیدید و مشتریان زیادی پیدا کردید، درصد رضایت آن ها بالاتر باشد.

شرکت در نمایشگاه های مختلف صنعت تجارت شما

شرکت در نمایشگاه ها

در گام آخر، برای افزایش اعتبار برند و مدل کسب و کار خود نیاز به دیده شدن دارید. یکی از بهترین راهکارها برای دیده شدن، شرکت در نمایشگاه ها و همایش های مختلف صنعت خود شماست. جایی که رقبای شما نیز حضور دارند و شما میتوانید در کنار آنها دیده شوید.

نکته: باید هم مدل کسب و کار و هم محصول خود را در بهترین، پایدار و مورد پسند ترین حالت ممکن بسازید.

دنیا، دنیای رقابت است. اگر کوچکترین خطایی بکنید، میتونه واسه شما بسیار گران تمام شود.

سوالات متداول درباره مدل کسب و کار

آیا نیاز حتمی به استفاده از مدل کسب و کار است؟

بله. بدون شک شما نمیتوانید بدون ایجاد مدل کسب و کار، به موفقیت چشمگیر دست پیدا کنید. در واقع اگر قراره یک کسب و کار راه بیاندازید باید از همان ابتدا استفاده کنید.

آیا می شود که تمرکز و وقت زیادی روی آن نذاشت؟

خیر نمیشود. این کار آنقدر مهم است که باید زمان بسیار زیادی روی آن گذاشت و با جدیت خاصی آن را طراحی کرد.

دقت چه قدر مهم است؟

بسیار زیاد. شما باید با دقت و وسواس خاصی اینکار را انجام دهید. نمی شود همینجوری سرسری اینکار را انجام داد و انتظار داشته باشید که یک نتیجه ی مطلوب هم بگیرید. خیر همچین چیزی امکان ندارد.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه