از محاسبه درآمد ماینر چه می دانید؟ میزان درآمد از ماینرها چقدر است؟ سرمایه ‌گذاری و کسب درامد در دستگاه‌ های استخراج ارز دیجیتال برای کسب سود متعارف نیازمند هزینه بالایی است. برای شروع باید در نظر بگیرید که کدام ارز دیجیتال برای استخراج سود بیشتری دارد و علم کافی درمورد استراتژی کسب و کار داشته باشید.

از آنجایی ‌که هر ماینر می‌ تواند تنها انواع خاصی از الگوریتم‌ ها را حل کند، قبل از خرید ماینر باید تصمیم بگیرید که کدام ارز دیجیتال را می‌ خواهید استخراج کنید، سپس به محاسبه درآمد ماینر بپردازید. در آخر این سؤال را از خود بپرسید که آیا سرمایه ‌گذاری شما سودآور خواهد بود یا خیر؟ آیا  و اگر سود اور است، چقدر سود خواهد داشت؟

آیا استخراج رمزارز جزء ایده ‌های کارآفرینی به ‌حساب می‌آید؟ تا قبل از این باتوجه ‌به هزینه‌ های پایین برق می‌توانستیم استخراج رمز ارز را به‌عنوان یک کسب و کار کوچک پرسود بدانیم اما هم اکنون این کار سود زیادی مانند قبل ندارد. پس ادامه این مطلب را بخوانید تا با نحوه محاسبه درآمد دستگاه ماینر، فرمول محاسبه درامد ماینر و انواع «دستگاه استخراج ارز دیجیتال» آشنا شوید.

PDF این مقاله را برای شما تهیه کرده ایم.

دستگاه استخراج ارز دیجیتال

ماینر یا Asic به دستگاه استخراج رمزارز گفته می‌شود این دستگاه‌ها کار استخراج را برحسب توان و پردازشی که انجام می‌دهند دارای انواع گوناگونی هستند. استخراج رمزارزها در کشورهای مختلف به‌عنوان یکی از 100 ایده برای پول‌دار شدن یاد می‌شود. هنگام استخراج رمزارزها، تنها درآمد شما ارزش ارز دیجیتالی است که استخراج می‌کنید.

ماینرها در تمام ساعات شبانه‌روز برای شما در حال کسب درآمد هستند باتوجه‌به نحوه محاسبه درآمد ماینر، این نوع درآمد برای کسانی که به فکر درآمدزایی در هر شرایطی حتی کسب درآمد در خواب هستند نیز مناسب است.

اصطلاحات رایج در استخراج رمزارز

در چند سال گذشته عباراتی نظیر ارز دیجیتال، رمز ارزها، بیت‌کوین، بلاک‌چین و…. را بسیار شنیده‌ایم. امروزه برای کسب درآمد چه در حوزه خریدوفروش رمزارز و چه در زمینه استخراج رمزارز، باید اطلاعاتی در زمینه مفاهیم اولیه و اصطلاحات رایج داشته باشید. در ادامه به چند اصطلاح پرکاربرد در زمینه استخراج رمزارزها خواهیم پرداخت.

هالوینگ (HALVING)

هالوینگ در لغت از کلمه Half   گرفته شده و به معنای نصف است و در اصطلاح به نصف شدن پاداش استخراج بیت‌کوین پس از هر ۲۱۰۰۰۰ بلاک گفته می‌شود. این فرایندی است که خالق بیت‌کوین برای جلوگیری از تورم بیش از حد و در تعادل نگه‌داشتن میزان عرضه و تقاضا ابداع کرده است. عموماً مقدار پاداش حاصله از بیت‌کوین هر چهار سال نصف می‌شود که آخرین هالوینگ نیز در سال ۲۰۲۰ اتفاق افتاد. این موضوع در محاسبه درآمد دستگاه استخراج ارز دیجیتال تأثیر به سزایی خواهد داشت.

شماره یا ارتفاع بلاک

یکی دیگر از مفاهیم رمز ارزها شماره یا ارتفاع بلاک است. بلاک‌چین شامل تعدادی بلاک است که به‌صورت زنجیره‌وار به یکدیگر متصل شده است. یک بلاک را فرض کنید، به‌اندازه بلاک‌های قبلی آن بلاک،  BLOCK HEIGHT آن بلاک گفته می‌شود.ساتوشی ناکاموتو خالق بیت‌کوین اولین بلاک بیت‌کوین را خود ایجاد کرد این بلاک بنام بلاک پیدایش (کاربران به شوخی در توییتر از آن به نام بلاک خدا یاد می‌کردند) است و جالب است بدانید قبل از اولین بلاک دیگری وجود ندارد. با این توضیح ارتفاع بلاک پیدایش صفر خواهد بود.

ماینر چیست؟

به افرادی که به استخراج رمزارزها مانند بیت‌کوین یا سایر ارزهای رمزنگاری شده مشغول هستند، ماینر می‌گویند. آن‌ها تلاش می‌کنند تا با استفاده از ابزارهای مختلف استخراج رمز ارزها، به تعداد بیشتری از رمزارزهای داخل شبکه دست یابند و با فروش آنها به درآمد برسند. «محاسبه درآمد ماینر» برای اشخاص ماینر از اهمیت بسیاری برخوردار است.

استخر ماینینگ چیست؟

استخر ماینینگ به یک گروه مشترک از دستگاه استخراج ارز دیجیتال گفته می‌شود که منابع سخت‌افزاری خود را برای استخراج باهم ادغام می‌کنند تا درصد موفقیت استخراج یک بلاک از رمزارز را تقویت کنند. هرکدام از ماینرهای شرکت‌کننده در یک استخر استخراج، قدرت پردازش خود را برای حل کردن الگوریتم شبکه به اشتراک می­گذارند.

اگر کل استخر در این ماینینگ موفقیت‌آمیز عمل کند، پاداشی دریافت می‌کند که این پاداش به‌صورت ارز دیجیتال است. پاداش‌ها بین نفراتی که مشارکت کرده‌اند، بر اساس نسبت قدرت پردازش ماینری که به اشتراک گذاشتند یا کار هر نفر نسبت به کل گروه تقسیم می‌شود.

با یک کلیک بریم ببینیم چگونه مستر کارت بگیریم؟

سود استخراج (ماینینگ) چگونه محاسبه می‌شود؟

سود استخراج (ماینینگ) چگونه محاسبه می‌شود؟

استخراج بیت‌کوین فرایندی است که طی آن بیت‌کوین‌های جدید وارد گردش معاملات می‌شوند. این روشی است که شبکه، تراکنش‌های جدید را تأیید می‌کند و یکی از اجزای حیاتی نگهداری و توسعه دیتابیس کل بلاک‌چین است. “ماینیگ” با استفاده از سخت‌افزار پرقدرتی‌ای انجام می‌شود که یک مسئله ریاضی محاسباتی بسیار پیچیده را حل می‌کند.

اولین دستگاه ماینری که راه‌حل مسئله را پیدا می‌کند، بلوک بعدی بیت‌کوین را دریافت می‌کند و این روند دوباره شروع می‌شود.استخراج ارزهای دیجیتال پرزحمت، پرهزینه و به‌صورت پراکنده سودآور است. بااین‌وجود، ماینینگ برای بسیاری از سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال جذابیت خاصی دارد، زیرا ماینرها برای ماینینگ خود با توکن‌های رمزنگاری پاداش دریافت می‌کنند. پاداش در محاسبه درآمد دستگاه ماینر تأثیر دارد. به‌این‌ترتیب است که کسب درآمد اینترنتی توسط ماینرها می‌تواند پرسود باشد.

سود حاصله از استخراج بیت‌کوین

ازآنجایی‌که کمپانی بزرگ Bitmain  صنعت تجهیزات ماینینگ را در انحصار خود دارد، و تعداد مختلفی ماینر با مشخصات گوناگون تولید می‌کند، سود حاصله را برای یک مدل خاص دستگاه استخراج ارز دیجیتال محاسبه می‌کنیم. در این مقاله یک مدل ماینر به نام (40Th) Antminer T17  برای محاسبات مدنظر گرفته شده است. این ماینر بیت‌کوین را با نرخ 40 TH/s استخراج می‌کند . (هش ریت: معیاری برای اندازه‌گیری عملکرد یک ماینر است).

برای محاسبه درآمد ماینر Antminer T17 ، ابتدا باید بفهمیم که این دستگاه در یک بازه زمانی مشخص، چه مقدار استخراج می‌کند. در این مثال، ما محاسبه درآمد استخراج را به‌صورت روزانه انجام می‌دهیم. اولین قدم محاسبه درصدی از کل هش ریت این ماینر خواهد بود. در این مثال در تاریخ 24 Jan 2022 (هش ریت شبکه 191 میلیون TH/s (تراهش بر ثانیه) است و توانایی ماینر ما 40TH/s می‌باشد؛ بنابراین توانایی هش ریت ماینر در شبکه برابر است با:

0.00000023=40 تراهش بر ثانیه /191 میلیون تراهش بر ثانیه

اکنون میزان هش ریت ماینر خود را در شبکه داریم و باید محاسبه درآمد ماینر برای استخراج بیت‌کوین را به‌صورت روزانه به دست بیاوریم.

محاسبه درآمد دستگاه ماینر

محاسبه درآمد دستگاه ماینر

از جولای 2016، پاداشی که به‌ازای هر بلاک به ماینرها تعلق می‌گرفته  12.5 بیت‌کوین بوده است تا سال 2020 که آخرین هالوینگ اتفاق افتاد و از بلاک شماره ۶۳۰۰۰۱ مقدار پاداش به ۶.۲۵ بیت‌کوین کاهش یافت.

به طور متوسط ​​هر 10 دقیقه یک بلاک جدید استخراج می‌شود. ازآنجایی‌که روزانه 1440 دقیقه وجود دارد، 144 بلاک در روز استخراج می‌شود که هرکدام 6.25 بیت‌کوین ارزش دارند. با ضرب تعداد بلاک در تعداد بیت‌کوین‌ها خواهیم دید که روزانه 900 بیت‌کوین تولید می‌شود. برای به‌دست‌آوردن سهم بیت‌کوین می‌توان تعداد روزانه بیت‌کوین را در میزان هش ریت ضرب کرد که حاصل 0.000207 است. با نرخ قیمت هر بیت‌کوین که 33,405 دلار می‌باشد در (تاریخ   24 ژانویه) این معادل 6.914835 دلار در روز خواهد بود.

تا اینجا با «محاسبه درآمد دستگاه ماینر» می‌توان به این نتیجه رسید که ماینینگ کردن می‌تواند یک ایده کسب‌ و کار مناسب باشد. زیرا که باتوجه‌به نرخ ارز کسب درآمد دلاری از این روش بسیار به‌صرفه و قابل‌توجه است

هزینه‌های جاری دستگاه استخراج ارز دیجیتال بیت‌کوین

هزینه‌های ما را می‌توان به دودسته تقسیم کرد: هزینه‌های اولیه و هزینه‌های مستمر. برای اینکه تجهیزاتی که به آنها نیاز دارید را تهیه کنید، ابتدا باید ارز دیجیتالی که قصد استخراج آن را دارید انتخاب کنید زیرا الگوریتم رمزارزها هرکدام برای استخراج متفاوت است. هزینه‌های اولیه شامل:

1-تهیه یک مکان با دمای مناسب

2-تهیه کامپیوتر

3-تهیه اینترنت

هزینه اولیه ماینینگ

تنها هزینه اولیه، قیمت خود ماینر و تجهیزات مربوطه است. اگر استهلاک سرمایه را در نظر نگیریم، می‌توانیم فرض کنیم که هر ماینر یک‌عمر بی‌نهایت دارد. (البته در واقعیت اکثر ماینرها فقط چند سال دوام می‌آورند تا زمانی که خراب شوند و یا منسوخ شوند؛ بنابراین نحوه محاسبه درآمد ماینر ما در اینجا فقط می‌تواند چند سال آینده را پیش‌بینی کند. عمر دستگاه استخراج ارز دیجیتال معمولاً بین 3 تا 5 سال است.)

اگر به مثال خود برگردیم، قیمت بیت مینانت ماینر 15,952 دلار است. بااین‌حال، ماینر همچنین به منبع تغذیه، کابل اترنت و کابل برق و سایر لوازم جانبی نیاز دارد. با فرض اینکه قیمت اینها تقریباً 180 دلار است، به این معنی است که ما 16,132 دلار را برای راه‌اندازی هزینه کرده‌ایم. توجه به این نکته مهم است که اول محاسبه درآمد ماینر موردنظر خود را انجام دهیم سپس هزینه اولیه پرداخت شود. باتوجه‌به هزینه‌های ذکر شده اگر به دنبال درآمد اینترنتی بدون سرمایه هستید باید از ماینینگ صرف‌نظر کنید.

هزینه‌های ثانویه

تنها هزینه تکراری ما قیمت برق است (با فرض اینکه از قبل به اینترنت دسترسی داشته باشیم). قبل از اینکه بتوانیم محاسبه درآمد دستگاه ماینر را شروع کنیم، باید در مورد چگونگی اندازه‌گیری توان بحث کنیم. اکثر ما حداقل به طور مبهم با وات آشنا هستیم، بااین‌حال مصرف برق اکثر لوازم‌خانگی بر حسب کیلووات‌ساعت اندازه‌گیری می‌شود. کیلووات‌ساعت (کیلووات‌ساعت) تعداد کیلووات (هزار وات) های مصرف شده در ساعت است.

ازآنجایی‌که قیمت برق در بخش‌های مختلف جهان متفاوت است، برای ما مهم است که قبل از سرمایه‌گذاری در ماینینگ، قیمت برق شهری خود را بدانیم، زیرا قیمت برق می‌تواند سرمایه‌گذاری تحت‌تأثیر خود قرار دهد. میزان مصرف انرژی Antminer 2200 وات بر ساعت معادل 2.2 کیلووات‌ساعت است. حالا باید به محاسبه درآمد ماینر بر اساس هزینه‌های جاری بپردازیم.

با فرض اینکه ماینر تمام روز روشن است، اکنون باید بفهمیم که ماینر ما در روز از چند کیلووات‌ساعت استفاده می‌کند.

(2.2 کیلووات) * (24 ساعت در روز) = 52.8 کیلووات‌ساعت در روز

برای این مثال، بیایید فرض کنیم که میانگین قیمت هر کیلووات‌ساعت 8.38 سنت (یا 0.0838 دلار) است؛ بنابراین، هزینه‌های برق روزانه ما عبارت‌اند از:

(52.8 کیلووات‌ساعت) * (0.0838 دلار در هر کیلووات‌ساعت) = 4.38 دلار در روز

ارزیابی سرمایه‌گذاری روی ماینر برای بیت‌کوین

در این مرحله از محاسبه درآمد ماینر، تمام هزینه‌ها را مشخص کردیم. اکنون که درآمد و هزینه‌های ماینر را داریم، می‌توانیم به مرحله بعد که ارزیابی سرمایه‌گذاری روی این ماینر است برویم. بیایید با بررسی مجدد اعداد خود از بالا شروع کنیم:

 • درآمد روزانه در سال 2022: 6.91  دلار
 • هزینه روزانه: 4.38  دلار
 • هزینه اولیه: 16,132 دلار

علی‌رغم هزینه‌های اولیه زیاد، می‌توانیم ببینیم که استخراج رمزارز بیت‌کوین برای ما در ماه 207 دلار درآمد کسب می‌کند و 131 دلار هزینه در بر دارد. این عدد تقریباً برای کشور ایران نیز درست است و باتوجه‌به هزینه برق شهری و استهلاک ماینر این ایده که ماینینگ می‌تواند جزو پردرآمدترین شغل ایران باشد عملاً منتفی است. البته در شرایط خاص و استفاده از برق ارزان و یارانه‌ای و داشتن مجوز، ماینینگ کاملاً به‌صرفه و پرسود است.

اگر به پادکست های کسب و کار علاقه مندید، کلیک کنید.

کدام ارز را برای استخراج انتخاب کنیم؟

کدام ارز را برای استخراج انتخاب کنیم؟

ازآنجاکه میزان سودآوری استخراج رمزارزها به شاخص‌های زیادی مانند هزینه برق، سختی استخراج، قیمت ارز دیجیتال در لحظه و … بستگی دارد، پس بهتر است رمزارز مناسبی برای استخراج بیابیم. در محاسبه درآمد ماینر نحوه استخراج و الگوریتم بیشترین تأثیر را در بازدهی خواهند داشت؛ بنابراین در ادامه مقدار سوددهی هر یک ارزهای دیجیتالی را به‌اختصار بیان می‌کنیم.

اتریوم (ETH)

اتریوم با نماد (ETH)، یک پلت فرم نرم‌افزاری غیرمتمرکز است که بدون خطر کلاهبرداری یا دخالت شخص ثالث ساخته شده و بر روی شبکه اجرا می‌شود. هدف ارز دیجیتال اتریوم ایجاد مجموعه‌ای غیرمتمرکز از محصولات مالی است که هر فردی می‌تواند به آن دسترسی داشته باشد. محاسبه درآمد دستگاه ماینر مدل AMD R9 380 برای استخراج اتریوم ماهانه حدود 700 هزار تومان می‌باشد.

لایت‌کوین (LTC)

لایت‌کوین با نماد (LTC) که سال 2011 پدیدار شد، یکی از اولین ارزهای دیجیتالی رمزنگاری بود که پس از بیت‌کوین ظهور کرد و بیشتر لایت‌کوین را “نقره طلایی بیت‌کوینی” می‌نامند. لایت‌کوین را چارلی لی، فارغ‌التحصیل دانشگاه  MIT و کارمند قدیمی شرکت آلفا (گوگل) ایجاد کرد. لایت‌کوین مبتنی بر یک شبکه با محوریت پرداخت و متن‌باز است که توسط هیچ سرور مرکزی کنترل نمی‌شود و می‌تواند با کمک واحدهای پردازش مرکزی (CPU) رمزگشایی شود.

لایت‌کوین شباهت بسیاری به بیت‌کوین دارد، اما بلاک‌های آن سریع‌تر ایجاد می‌شود و زمان تأیید تراکنش آن سریع‌تر خواهد بود. لایت‌کوین دارای ارزش بازار 8 میلیارد دلار و ارزش هر توکن در حدود 100 دلار است که آن را به بیست و یکمین ارز دیجیتال بزرگ در جهان تبدیل می‌کند. محاسبه درآمد ماینر مدل Bitmain Antminer L3++ (580Mh) برای لایت‌کوین ماهانه حدود 1 میلیون تومان است.

استلار (XLM)

Stellar با نماد(XLM) یک شبکه بلاک‌چینی است که از طریق اتصال مؤسسات مالی به‌منظور تراکنش‌های با مبالغ بالا توسعه داده شده است. تراکنش‌های بزرگ بین‌بانکی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری بزرگ که معمولاً چندین روز به درازا می‌کشد و با و کارمزدهای بسیاری همراه است اکنون در زمان پنج دقیقه تا نهایتاً نیم ساعت و بدون واسطه صورت می‌پذیرد و برای کسانی که تراکنش را انجام می‌دهند کارمزد کم و هزینه زمانی ناچیزی دارد. Stellar دارای ارزش بازار بیش از 4 میلیارد دلار است.

کاردانو (ADA)

Cardano  با نماد (ADA) یک پلتفرم بلاک‌چین اثبات سهام است .اولین پلتفرمی است که بر اساس تحقیقات  پیشرفته پایه‌گذاری شده است. شبکه کاردانو  امنیت و پایداری بی‌مانندی را برای برنامه‌ها، سیستم‌ها و شبکه‌های غیرمتمرکز فراهم کرده است .

کاردانو با یک توانمند در برنامه‌نویسی و ریاضیات پا در شبکه‌های رمزنگاری گذاشت تا قدرت را از ساختارهای غیر قابل پاسخگو به افراد جامعه بگیرد و امیدی برای تغییرات مثبت و پیشرفت در آینده پرداخت باشد. کاردانو با 32 میلیارد دلارفروش مارکت خود، ششمین ارز بازار است و یک ADA با حدود 96 سنت معامله می‌شود.

پولکادوت (DOT)

پولکادوت با نماد (DOT) یک ارز دیجیتال بی‌رقیب است که هدف آن ایجاد ساختار همکاری در میان سایر شبکه‌های بلاک‌چین است. Polkadot اولین بلاک‌چین است که به قسمت‌های کوچک‌تر تقسیم شده است.

Polkadot با اجازه دادن به بلاک‌چین‌های تخصصی برای برقراری ارتباط با یکدیگر در یک محیط امن مقیاس‌پذیری را امکان‌پذیر می‌کند.

Polkadot برای اتصال و ایمن‌سازی بلاک‌چین‌های منحصربه‌فرد عمومی و زنجیره‌های کنسرسیوم خصوصی یا سایر فناوری‌های Web3 ساخته شده است.

Polkadot یک شبکه زنده با ستون‌های اصلی حاکمیت و ارتقاء است. این شبکه دارای مجموعه پیشرفته‌ای از ابزارهای حاکمیتی است و با استفاده از استاندارد WebAssembly به‌عنوان یک “پروتکل “، می‌تواند به طور مجزا به‌روزرسانی‌های درون شبکه را اجرا کند. Polkadot با نیازهای درحال‌رشد کاربران بدون خطرات فورک‌های شبکه سازگار است. پولکادوت دارای ارزش بازار بیش از 16 میلیارد دلار است و یک DOT به قیمت 16 دلار معامله می‌شود.

دوج‌کوین (DOGE)

Dogecoin (DOGE) تا یک سال پیش به‌عنوان یک شت کوین از آن نام‌برده می‌شد اما الان در دسته “memecoin” لیست می‌شود. این ارز در سال 2021 با افزایش ناگهانی قیمت خودسر و صدای زیادی به پا کرد. این ارز دیجیتال توسط چند شرکت بزرگ، از جمله Dallas Mavericks، Kronos، و گران‌ترین شرکت حال حاضر دنیا SpaceX که یک سازنده فضاپیمای آمریکایی متعلق به ایلان ماسک است به‌عنوان نوعی پرداخت پذیرفته می‌شود. دوج‌کوین توسط دو مهندس نرم‌افزار به نام‌های بیلی مارکوس و جکسون پالمر در سال 2013 پایه‌گذاری شد.

بنا بر مستندات مارکوس و پالمر این ارز را به‌عنوان یک شوخی ایجاد کردند. قیمت DOGE در این تاریخ   2022-01-24  حدود 0.12 دلار می‌باشد و ارزش بازار دوج‌کوین   16 میلیارد دلار است که دهمین ارز دیجیتال بازار است. محاسبه درآمد ماینر Bitmain Antminer L3++ (580Mh)برای استخراج دوج‌کوین ماهانه حدود 2 میلیون تومان می‌باشد.

نتیجه‌گیری

در این مطلب درمورد محاسبه درآمد دستگاه ماینر صحبت شد و با دستگاه استخراج ارز دیجیتال آشنا شدید. این نکته را در نظر داشته باشید که برای ورود به هر بازار مالی یا هر زمینه‌ای که می‌خواهید از آن کسب درآمد کنید در ابتدا نیازمند کسب اطلاعات زیادی در آن زمینه هستید در زمینه استخراج رمزارزها نیازمند اطلاعاتی مانند درآمد ماینر موردنظر، محاسبه درآمد ماینر، سود استخراج رمزارزها،هزینه‌هایی جانبی ماینر و… تا بتوانید به‌درستی گام بردارید. بازار استخراج ارز دیجیتال در صورت داشتن دانش و آگاهی، بازار پرسو دو روبه رشدی می‌باشد. توجه داشته باشید هیچ‌گاه تمام سرمایه‌ی خودتان را وارد این نوع بازارها نکنید و از گرفتن تصمیمات احساسی اجتناب کنید.

بخوانید: کسب درآمد در خانه

سوالات متداول

رمزارزها چگونه کار می‌کنند؟

تمام ارزهای دیجیتال در اصل ارزهای کامپیوتری هستند. هدف از ایجاد آنها سرعت در تراکنش‌های با مبالغ بالا و امنیت بیشتر است ناگفته نماند که برای جابه‌جایی مبالغ هنگفت با استفاده از ارزهای دیجیتال کارمزد به‌شدت کمتری نسبت به پول‌های رایج گرفته می‌شود.

آیا استخراج رمزارزها در ایران سودآور است؟

باتوجه‌به قانون‌های جدید این کار ریسک‌های خاص خودش را دارد. اما با گرفتن مجوزهای قانونی استخراج رمزارز منبع درآمد خوبی به‌حساب می‌آید.

4/5 - (1 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

6 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • تریدرا پولدار ترین اقشار جامعه ان لامصبا منکه همش ضرر میکنم نمیفهمم اینا چجوری به اون همه پول میرسن

  پاسخ
 • خسته نباشی
  آیا ماین ارز دیجیتال سودآوریه؟

  پاسخ
  • مدیر سایت
   تیر 22, 1401 3:13 ب.ظ

   سلام
   چشم انداز و انگیزه مردم در چند سال اخیر درخصوص استخراج تغییر کرده است. دلیل آن هم مشخص است. بخاطر اینکه مراکز استخراج حرفه ای تاسیس شده اند که قدرت محاسبه بسیار قوی دارند و دستگاه های استخراج تغییرات مثبت زیادب کردن.

   پاسخ
  • مدیر سایت
   تیر 22, 1401 3:13 ب.ظ

   سلام
   چشم انداز و انگیزه مردم در چند سال اخیر درخصوص استخراج تغییر کرده است. دلیل آن هم مشخص است. بخاطر اینکه مراکز استخراج حرفه ای تاسیس شده اند که قدرت محاسبه بسیار قوی دارند و دستگاه های استخراج تغییرات مثبت زیادی کردن.

   پاسخ
 • سلام. برای محاسبه درامد ماینر روش های آسانتری هم وجود داره؟

  پاسخ
  • مدیر سایت
   اسفند 3, 1400 4:50 ب.ظ

   سلام
   قطعا روش زیاد وجود داره ولی ما سعی کردیم روشی که صحیح و در عین حال آسان تر باشه رو برای شما بیاریم.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست