تا حالا به پرفروش ترین محصولات سوپرمارکت فکر کرده بودید؟ حقیقتاً  ۱۰ کالای پرسود سوپرمارکتی اجناسی را دربر می گیرد که روزانه بیشترین میزان فروش را دارد و در برنامه زندگی خانگی تثبیت شده است؛ برای مثال کالا های پر فروش سوپر مارکت در ایران را برنج، نان، چای و لوازم بهداشتی مثل اسکاچ و صابون تشکیل می دهند که بالاترین میزان سود را دارند و برای کسب درآمد گزینه خوبی برای فروش هستند.

اگر دوست دارید بهتر با “اجناس پرفروش سوپرمارکت” آشنا شوید و بدانید چه چیزی در فروشگاه های مواد غذایی با مشتری ارتباط برقرار می کند سراغ ادامه مطلب بروید در این مطلب از سایت همکاری در فروش دایان افیلیت به شما کمک می کنیم که در  تهیه اجناس سوپرمارکت دچار مشکل نشوید و با مشاهده لیست اجناس هایپر مارکت، از سردرگمی بیرون بیاید.

PDF این مقاله را دانلود کنید.

ایده های جالب برای سوپرمارکت برای افزایش فروش

ایده های جالب برای سوپرمارکت برای افزایش فروش

کالای پرسود و سوپرمارکت دو عامل جدا نشدنی از هم هستند. در فروشگاه مواد غذایی فرد نیاز دارد از نظر روانی با محیط انس بگیرد و یک خرید عالی و رضایت بخش را تجربه کند. تعدادی از ایده های جالب برای افزایش فروش در سوپرمارکت در زیر آمده است:

ورودی شیک و پیشرفته

شاید خیلی متوجه نشوید؛ اما یک عامل مهم و کلیدی که می تواند روی مشتریان تأثیر مثبت داشته باشد و باعث خرید پرفروش ترین محصولات سوپرمارکت شود طراحی ورودی  فروشگاه است!

هرچه بخش ورودی ایمن تر باشد و فضای کافی برای تردد افراد در اختیارشان قرار دهد آن ها استرس کمتری دارند و موقع خرید امنیت بیشتری احساس می کنند. جدا از طراحی فروشگاه در این شرایط سخت کرونا می توان یک دستگاه ضدعفونی کننده دست در جلو قرار داد. همچنین وجود یک فرد برای خوشامد گویی و پاسخ به سؤالات افراد ایده مناسبی برای جلب اعتماد آن ها به شمار می آید!

چیدمان مدولار

چیدمان مدولار یعنی سازگار شدن با نیازهای مشتریان. یکی از بهترین سیاست ها برای این که افراد را هرچه زودتر به خواسته هایشان برسانید پیاده کردن طرح سازگاری در چیدمان قفسه هاست؛ به این صورت که می توانید کیوسک های خرید را انعطاف پذیر و قابل حمل طراحی کنید.

دسترسی آسان به محصولات

یکی از بهترین استراتژی های دستیابی به محصولات سوپرمارکت دسترسی آسان به انواع محصولات و کالاهای غذایی است. معمولاً بیشتر فروشگاه های مواد غذایی آن دسته از کالاها که بیشتر از بقیه خریده می شوند را در معرض دید قرار می دهند؛ گاهی هم بعضی اجناس را در بخش های انتهایی می گذارند تا فرد موقع رفتن به آن قسمت از سایر قسمت ها بازدید کند و به خرید ترغیب شود!

درگیر کردن حواس مشتریان

برای فروش بهتر کالاها به مشتریان بهتر است نکات روانشناسی را به کار ببرید. دقت کنید افراد باهم متفاوت اند؛ یعنی برای یک نفر خرید کردن خیلی کار لذت بخش و مفرح به شمار می آید ولی برای یکی اینطور نیست!

شما باید مشتریان را در مقیاس بزرگ ببینید؛ برای مثال سعی کنید در فروشگاه قطعه موسیقی آرامبخش و لایت پلی کنید چون تأثیر خیلی خوبی روی افراد دارد. همچنین سعی کنید رنگ های زرد و قرمز را بیشتر در دکور محصولات به کار ببرید. قرار دادن تستر کنار محصولات غذایی خوشمزه ای مثل کره بادام زمینی یکی از راه های تشویق مشتری برای خرید است.

استفاده از تابلوهای جذاب که توجه مشتری را به خود جلب کند یا طراحی منحصر لوگوی فروشگاه از دیگر نکات عالی برای فروش محسوب می شود.

ایجاد ترافیک بهینه در مشتریان

یکی دیگر از نکات جذب مشتری برای دسترسی به «پرفروش ترین محصولات سوپرمارکت» ایجاد یک جریان ترافیک بهینه و کارآمد در رفت و آمد آن هاست. این جمله یعنی هر فروشگاه خوبی تلاش می کند تا بیشترین تعداد مشتری را به سمت خود بکشاند و جریان وسیعی از افراد در فروشگاهش تردد کنند.

زمانیکه افراد موقع ورود به سوپرمارکت حجم پررونقی از مشتریان را ببینند، بیشتر به خرید تشویق می شوند. قطعاً با رعایت نکات روانشناسی خرید از سوپرمارکت می توان تعداد قابل توجهی از مشتریان را در فروشگاه مشاهده کرد!

پرداخت سریع و آسان

یکی از بهترین راه ها برای جذب مشتری در فروشگاه مواد غذایی، استفاده از ترفندهای جدید پرداخت و تسویه حساب است. توصیه می شود در فروشگاه ایستگاه های پرداخت شخصی برای افراد قرار دهند؛ یعنی خود فرد بعد از برداشتن اجناس مدنظر خود و محاسبه میزان هزینه در این ایستگاه ها پول را واریز کند.

این روش از این جهت که وقت مشتری گرفته نشود و پرداخت در کوتاه ترین زمان صورت بگیرد مناسب است؛ اما بستگی به میزان بودجه فروشگاه دارد که آیا از پس تأمین حقوق کارمند جدید برمی آید یا نه!

امکان دعوت به فضای باز

برای خرید  پر فروش ترین محصولات سوپرمارکت، می توان شیوه های دیگری را هم پیاده کرد. مثلاً یکی از ایده های خلاقانه برای جذب مشتری در سوپرمارکت ایجاد فضای باز یا چادر مانند مثل زمین های کشاورزی است؛ گاهی افراد دوست دارند در یک فضای دلباز و شاد خرید کنند.

 زیرا بودن در محیط باز آن استرس و دغدغه را در آن ها ایجاد نمی کند و می توانند راحت تر تصمیم بگیرند. جدا از این، بعضی فروشگاه های مواد غذایی سعی دارند تا با ایجاد یک قسمت غذاخوری رفاه مشتری همه جوره تأمین شود و ساعتی را با صرف میان وعده مورد علاقه خود بگذراند.

تعیین تخفیف در مناسبت های ویژه

یکی از راه های جذب مشتری در سوپرمارکت و پایدار نگه داشتن او این است که مناسبت ها را از یاد نبرید؛ مثلاً برای شب یلدا یا روز زن قیمت محصولات را بشکنید و با یک تخفیف چشمگیر به فروش برسانید. حتی بیشتر فروشگاه های اینترنتی معتبر مانند دایان شاپ هم این ترفند را در فروش محصولات خود پیاده می کنند! 

اگر دوست دارید بیشتر با نحوه خرید کالاهای خوراکی به شکل آنلاین آشنا شوید، وب سایت دایان افیلیت بهترین منبع معتبر برای شماست.

این وب سایت وابسته به فروشگاه اینترنتی دایان شاپ است و بهترین اطلاعات را درباره پرفروش ترین محصولات اینترنتی ارائه می دهد؛ همچنین اگر قصد راه اندازی یک فروشگاه آنلاین داشته باشید می توانید با راهنمایی های سایت دایان افیلیت افزایش ترافیک سایت را در کمترین زمان ممکن انجام دهید.

نکات دیگر درباره اجناس پرفروش سوپرمارکت

اجناس پرفروش سوپرمارکت

حالا که با ایده های فوق العاده جذب مشتری در سوپرمارکت آشنا شدید، بیایید گریزی به نکات  اجناس پرفروش سوپرمارکت در ایالات متحده آمریکا داشته باشیم. در این قسمت ما ترفندهای فروشگاه مواد غذایی را در سطح این کشور به عنوان یک مثال از فرهنگ غذایی غربی برایتان گردآوری کرده ایم تا دید گسترده تری درباره عادات تغذیه ای در دنیا پیدا کنید.

شیر و لبنیات

در آمریکا معمولاً شیر و لبنیات بیشترین میزان فروش روزانه را دارد و در سودهی حرف اول را می زند. به علاوه در فروشگاه معمولاً مواد لبنی را در قسمت های انتهایی می گذارند تا مشتری موقع رفتن به آن سمت از سایر محصولات هم دیدن کند و به خرید تشویق شود.

نان و غلات

علاوه بر لبنیات از دیگر محصولات غذایی که مصرف بالایی در آمریکا دارد نان و غلات است؛ افرادی که قصد راه اندازی سوپرمارکت دارند می توانند از طریق فروش این اجناس درآمد بالایی کسب کنند.

سوپر مارکت

در آمریکا معمولاً دو نوع سوپرمارکت وجود دارد؛ یکی خانوادگی است و محصولات قوت روزانه خانواده را ارائه می دهد اما دیگری شبیه فروشگاه های فوری است و کالاهای موردنیاز در مسیر خانه یا محیط کار را می فروشد. برای مثال در فروشگاه های خانوادگی پرفروش ترین محصولات سوپرمارکت مثل دستمال توالت، انواع پاک کننده خانگی، مواد غذایی کنسروشده فروخته می شود اما در فروشگاه فوری اقلامی مثل نوشابه، نان، شیر و تنقلات را تأمین می کند.

محبوبیت محصولات و نرخ آنها

در آمریکا میزان محبوبیت محصولات و نرخ آن ها به ترکیب ملیت افراد ساکن در یک محله بستگی دارد؛ یعنی اگر یک محله از مهاجران ایتالیایی تشکیل شده باشد در سوپرمارکت های آن منطقه غذاهایی مثل ماکارانی، کنسرو گوجه فرنگی و روغن زیتون بیشتر به فروش می رسد در صورتی که در یک محله دارای مهاجران ژاپنی کالاهایی مانند ماهی تازه، برنج یا ترشی زنجبیل مطرح هستند.

محصولات آرایشی بهداشتی

محصولات آرایشی بهداشتی مثل کرم ها و ماسک های مراقبت از پوست و مو، دهانشویه های مراقبت از دندان و مواد شوینده و حتی نمک خیلی در سوپرمارکت به فروش نمی رسند؛ چون این محصولات در خانه بیشتر افراد پیدا می شود و به مرور زمان از آن ها استفاده می کنند پس ممکن است در یک بازه زمانی طولانی تمام شوند!

پرفروش ترین محصولات سوپرمارکت در آمریکا

 از پرفروش ترین محصولات سوپرمارکت در آمریکا طبق آمار و تحقیقات می توانیم به تخم مرغ، آبنبات، پنیر اغذیه فروشی، شکلات تخته ای، ژامبون، کاپ کیک، میوه های تازه مثل موز، سیب، لیمو و ذغال اخته، سبزیجاتی مثل گوجه فرنگی، پیاز، فلفل و آووکادو، مرغ سرخ شده، قهوه، میلک شیک، هات داگ، کره بادام زمینی، دسرهای خامه ای و غذاهای دریایی منجمد اشاره کنیم.

برای آشنایی با مواد غذایی که می توانید در یک فروشگاه اینترنتی ارائه دهید و از استقبال خوبی برخوردار خواهند شد دایان افیلیت را فراموش نکنید. بعضی از خوراکی ها پرفروش ترین محصولات اینستاگرامی را تشکیل می دهند و به وسیله آن ها می توانید به یک سود رؤیایی و باورنکردنی در ماه برسید!  

کالاهای پرفروش سوپرمارکت

کالاهای پرفروش سوپرمارکت

به «پرفروش ترین مواد غذایی در ایران» رسیدیم. حتماً می دانید طبق مطالعات مردم ایران خیلی ذائقه خوبی دارند و در آشپزی و تهیه غذا سرآمد هستند. ما از خوراکی های متنوعی مثل گوشت به همراه سبزیجات، انواع ادویه و… در پخت و پز استفاده می کنیم و به همین دلیل غذاهای سنتی و اصیل ایرانی در دنیا مطرح هستند و توریستان زیادی دوست دارند طعم لذیذ و خوش طعم غذاهای ما را تجربه کنند.

اما سوپرمارکت فقط محدود به خوراکی نیست و انواع مواد شوینده را هم ارائه می دهد؛ بنابراین با مطالعه جدول زیر به یک نگاه کلی درباره محصولات دست پیدا می کنید.

در این قسمت ما  ۱۰ کالای پرسود سوپرمارکتی را آورده ایم تا بیش از پیش با برنامه روزانه خود آشنا شوید و موقع خرید با آگاهی بیشتر عمل کنید. پس با لیست اجناس پرفروش سوپرمارکت همراه ما باشید:

پرفروش ترین محصولات سوپرمارکتکالاها
برنج1) انواع برنج ایرانی مثل برندهای معتبر هاشمی، شیرودی، لنجان، طارم، فجر، دم سیاه، علی کاظمی 2) انواع برنج غیرایرانی مثل برندهای معتبر تایلندی، پاکستانی و هندی
لوازم بهداشتیشامپو، خمیر دندان، انواع پوشک، خوشبوکننده محیط، انواع کرم، سیم ظرفشویی، صابون، مسواک، نخ دندان، نوار بهداشتی، ژیلت، مام عرق گیر، اسکاچ
چایچای سیاه ایرانی، چای های معطر، چای کله مورچه ای، چای کیسه ای
مواد شویندهمایع ظرفشویی، جوهرنمک، شیشه پاک کن، مایع دستشویی، مایع سفیدکننده، پودر لباسشویی دستی و ماشینی، مایع نرم کننده لباس، مشکین تاژ
نان های کارخانه ایانواع نان فانتزی، نان باگت و نان تست، نان لواش بسته ای
روغنانواع روغن مخصوص سرخ کردن یا پخت و پز، روغن های جامد و مایع، روغن آفتابگردان، روغن ذرت، روغن زیتون، روغن کنجد
ظروف یکبارمصرفبشقاب، قاشق و چنگال، کاسه، لیوان، سفره انواع نایلون مثل کیسه فریزر، کیسه زباله، کیسه زیپ دار سلفون، دستکش و فویل
گوشت و مواد پروتئینیگوشت گوسفند و گوساله، گوشت چرخ کرده، گوشت شتر، گوشت مرغ و بوقلمون، مرغ چرخ کرده و زعفرانی، فیله، ماهی و خاویار و میگو محصولات پروتئینی مثل تخم مرغ و قارچ
لبنیاتشیر، ماست، پنیر، دوغ، خامه، کره، کشک، بستنی
حبوباتلوبیا، نخود، عدس، لپه، ماش، گندم
چدول 10 کالای پرفروش سوپر مارکتی

تا الان 10 کالایی که بیشترین میزان خرید روزمره را دارند بررسی شد اما همانطور که خودتان می دانید اجناس پرفروش سوپرمارکت فقط در ده مورد بالا خلاصه نمی شود؛ بلکه موارد خیلی بیشتری را دربرمی گیرد که در این قسمت به آن ها می پردازیم:

انواع نوشیدنی

 بیشترین نوشیدنی مورد علاقه ایرانیان چای است. اما غیر از چای نوشیدنی های دیگری هم مورد استفاده قرار می دهیم؛ برای مثال در روزهای سرد پاییز و زمستان نوشیدن قهوه یا مشابهات آن مثل کاپوچینو و نسکافه هم لذت دلپذیری ایجاد می کند. بعضی افراد دنبال نوشیدنی های سنتی تر مثل دمنوش های گیاهی هستند که در این زمینه چای سبز بیشترین فروش را دارد.

در تابستان بیشترین میزان خرید به نوشیدنی های خنک و دلچسبی مثل نوشابه، دلستر و انواع انرژی زا اختصاص دارد. دوغ و آب معدنی هم دیگر نوشیدنی های خنک هستند که در روزهای گرم خریداری می کنیم.

انواع غذای آماده

یکی دیگر  محصولات محبوب سوپرمارکت انواع غذای آماده است؛ غذاهایی مثل فلافل، کراکر، کباب لقمه، همبرگر، ساندویچ های سرد، سالاد الویه، سالاد ماکارانی، ناگت و شنیسل غذاهایی هستند که به خصوص پیش کودکان و جوانان طرفدار زیادی دارند.

انواع خوراکی صبحانه

انواع خوراکی صبحانه مثل مرباهای هویج، توت فرنگی، بالنگ، حلواشکری، انواع غلات صبحانه، کره بادام زمینی، خرما و شکلات صبحانه هم جزو پرفروش ترین محصولات سوپرمارکت به شمار می روند.

چاشنی

چاشنی های لازم برای آشپزی مانند رب، انواع سس، زرشک، آبلیمو و آبغوره و انواع ادویه تمام در فروشگاه های مواد غذایی فروش بالایی دارند.

سخن پایانی

همه ما از قبل هم به شکل نامحسوس می دانستیم موقع رفتن به سوپرمارکت چه چیزی خریداری می کنیم اما حالا که پرفروش ترین محصولات سوپرمارکت را شناختیم تازه متوجه شده ایم که دقیقاً روزانه به چه چیزهایی احتیاج داریم. عمده نیازهای ما در  ۱۰ کالای پرسود سوپر مارکتی که بالا مطرح کردیم خلاصه شده است؛ بنابراین الان با مطالعه اجناس پرفروش سوپرمارکت بهتر می توانیم برنامه ریزی کنیم که در روز از هر کالا چه مقدار نیاز داریم و باید برای تهیه آن چقدر هزینه کنیم!

سوالات متداول

پرفروش ترین محصولات سوپرمارکت کدام ها هستند؟

چای، برنج، روغن، نان های کارخانه ای و مواد شوینده بیشترین فروش را شامل می شوند.

غیر از خوراکی و مواد شوینده می توانیم انواع میوه و سبزی یا محصولات آرایشی هم از سوپرمارکت خریداری کنیم؟

معمولاً امروزه میوه و سبزی هم در سوپرمارکت عرضه می شود ولی تا حالا محصولات آرایشی دیده نشده است.

3.5/5 - (10 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست