آیا دوست دارید با اینفلوئنسر های ایرانی آشنا شوید و بدانید چگونه به کمک سیستم همکاری در فروش به درآمد های باورنکردنی میرسند؟ درامد اینفلوئنسرهای ایرانی چقدر است؟ اینفلوئنسرهای معروف ایران چه کسانی هستند؟ در این مقاله لیست اینفلوئنسر های ایرانی را به شما ارائه می دهیم تا ببینید اینفلوئنسر معروف ایرانی به چه کسی می گویند. برای اینفلئونسر های زمینه های مختلف لیستی تهیه کرده ایم و می توانید لیست اینفلوئنسر های ایرانی  را در این مقاله مشاهده کنید. در ادامه راجع به درامد اینفلوئنسرهای ایرانی که چقدر رنج وسیعی را شامل می شود صحبت میکنیم. پس این مقاله را از دست ندهید.     

قبل از این که به سراغ معرفی بهترین اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام برویم، اجازه بدهید که سفری در زمان داشته باشیم! در این سفر می‌خواهیم با اولین موارد استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ و اولین اینفلوئنسرها آشنا شویم. به تصویر زیر نگاه کنید:

عکس خانم نانسی گرین (عمه جمیما)

در عکس خانم نانسی گرین را می‌بینید که در سال 1890، توسط کمپانی دیویس میلینگ استخدام شد که چهره جدید مخلوط آماده پنکیک آن‌ها باشد. این چهره “عمه جمیما” نام گرفت. این اسم هم از شخصیتی محبوب در نمایشی محلی گرفته شده بود.

عمه جمیما به مخلوط پنکیک هویتی منحصربه‌فرد داد و باعث شهرت و محبوبیت آن شد. او اولین مدل آمریکایی آفریقایی‌تبار محسوب می‌شود که بر نسلی از خریداران مخلوط آماده پنکیک، تأثیر گذاشته است.

نانسی گرین حتی به دلیل نمایش مؤثرش، مدال و گواهینامه نیز دریافت کرده است. عمه جامیما در تاریخ اینفلوئنسر مارکتینگ، قطعاً یکی از پیش‌گامان است. حال این تصویر را ببینید:

ایشان هم که معرف حضور هستند. جناب “سانتا کلاز” یا همان “بابانوئل” معروف که شرکت کوکاکولا در سال 1931، برای تبلیغات خود از این شخصیت خیالی محبوب استفاده کرد. در واقع این اولین اقدام کوکاکولا برای اینفلوئنسر مارکتینگ در تاریخ حیات خودش بود.

در تاریخ اینفلوئنسر مارکتینگ، دهه 1930 شاهد آزمایش شخصیت‌های دوست‌داشتنی مانند بابانوئل برای افزایش فروش بود؛ اگر مردم عاشق شخصی باشند که محصولی را تبلیغ می‌کند، آن محصول را نیز دوست خواهند داشت.

که این مطلب در واقع اساس اینفلوئنسر مارکتینگ، به شکلی که امروزه آن را می‌شناسیم، است. صاحب‌نظران معتقدند 92 درصد از مصرف‌کنندگان به توصیه‌های افرادی که در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنند، اعتماد دارند. در مقابل آنها به تبلیغات برندها تقریباً اعتمادی ندارند.

جالب شد. نه؟ نظرتان چیست که کمی درباره اینفلوئنسرها و اینفلوئنسر مارکتینگ بیشتر بدانیم؟ اگر موافقید پس با ما همراه باشید. در ادامه مطلب با اینفلوئنسر اینستاگرامی و انواع آن بیشتر آشنا می‌شوید و سپس به معرفی «اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام» خواهیم پرداخت.

PDF این مقاله را از اینجا می توانید دانلود کنید.

اینفلوئنسر اینستاگرام کیست؟

اینفلوئنسر اینستاگرام کیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ و اینفلوئنسرها از زمانی که کوکاکولا از بابانوئل در تبلیغاتش استفاده کرد تا به امروز، تغییرات زیادی داشته‌اند مخصوصاً با گسترش اینترنت، ورود شبکه‌های اجتماعی به زندگی کاربران و ظهور روش های نوین بازاریابی مثل اینستاگرام مارکتینگ این تغییر بیشتر مشاهده می‌شود.

 حالا دیگر اینفلوئنسرها می‌توانند افراد مختلفی باشند. منظورمان این است که آن‌ها حتماً بازیگران، خوانندگان و شخصیت‌های خیالی معروف ن نیستند؛ بلکه اغلب افراد عادی هستند که با تولید محتوا در اینستاگرام (در زمینه‌ای خاص)، علاقه‌مندان آن حوزه را به خود جذب می‌کنند. تجربه نشان داده که اینفلوئنسرهایی که کار خود را به‌خوبی انجام می‌دهند، گاهی به‌اندازه همان سلبریتی‌ها در اینستاگرام مخاطب پیدا می‌کنند.

زمینه کاری اینفلوئنسرها هم می‌تواند بسیار متنوع باشد. از رستوران گردی و آشپزی بگیرید تا مد و پوشاک و آرایش و معرفی تکنولوژی‌های روز.

نقطه مشترک همه این افراد چیست؟ تأثیرگذاری. ساده‌ترین پاسخ برای سؤال “اینفلوئنسر کیست؟” این است که بگوییم: آن‌ها کسانی هستند که در حوزه مشخص، بر مخاطبان خود تأثیر می‌گذارند.

مثلاً در بین اینفلوئنسر های ایرانی اینستاگرام افراد زیادی هستند که به رستوران‌های مختلف سر می‌زنند و از محیط و کیفیت غذای آن جا برای مخاطبان خود (که تعدادشان هم کم نیست) صحبت می‌کنند. این بررسی به مردم کمک می‌کند تا برای انتخاب رستوران دلخواه راحت‌تر تصمیم‌گیری کنند (بر تصمیم آن‌ها برای انتخاب رستوران دلخواهشان تأثیر می‌گذارد).

همین‌طور اینفلوئنسرهای مد و فشن درباره برندهای محبوب پوشاک خود صحبت می‌کنند یا مثلاً بهترین مدل کت یا دامنی که تابه‌حال پوشیده‌اند. این افراد نیز بر تصمیم‌گیری دنبال‌کننده‌های خودشان در انتخاب طرح و برند لباس‌هایشان تأثیرگذار هستند.

بدون هیچ شکی، یکی از بهترین راه های افزایش فروش در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها است. همانطور که می بینید همکاری با این افراد، به شدت در ایران رونق دارد و در پیج هر کدام از اینفلوئنسرها که می رویم، شاهد تبلیغات مختلفی از برندهای مختلف و در حوزه های کاری مختلف هستیم.

نکته مهم: با گذشت زمان مردم یاد می‌گیرند که به قضاوت اینفلوئنسرها اعتماد کنند و در پاسخ به این توصیه‌ها محصولات و خدمات را می‌خرند. البته به‌وجودآمدن این سطح از اعتماد به زمان نیاز دارد.

یکی از ویژگی‌های مهم اینفلوئنسرها این است که برندهای مختلف برای افزایش فروش در اینستاگرام تمایل دارند با آن‌ها همکاری کنند. این همکاری می‌تواند سطوح مختلفی داشته باشد، از قراردادن تبلیغات مستقیم در صفحه تا تولید محتوای اختصاصی برای آن برند توسط خود اینفلوئنسر.

علت این که برندها تمایل شدید به همکاری با اینفلوئنسرها دارند هم روشن است. تعداد زیادی از افراد محتوای تبلیغاتی تولید شده در صفحات اینفلوئنسرها (مخصوصاً اینفلوئنسر های ایرانی اینستاگرام) را می‌بینند. البته قضیه به همین‌جا ختم نمی‌شود و پست‌های محبوب اینفلوئنسرها معمولاً به‌دفعات زیاد توسط سایرین به اشتراک گذاشته می‌شوند و بارهاوبارها دیده می‌شوند.

به‌عنوان محتوای تولید شده توسط کاربر، پست‌های اینفلوئنسرها معمولاً در فید کاربران به‌صورت طبیعی دیده می‌شوند. همه این موارد به برندها کمک می‌کند تا بدون زحمت زیاد نسبت به سایر انواع روش های بازاریابی، به مشتریان خود برسند.

این مطلب را نیز بخوانید: بهترین آنلاین شاپ های اینستاگرام

انواع اینفلوئنسرهای اینستاگرام از نظر تعداد فالوور

انواع اینفلوئنسرهای ایرانی از نظر تعداد فالوور

حال که فهمیدید اینفلوئنسر کیست باید بدانید که اینفلوئنسرهای اینستاگرام بر اساس تعداد فالوورهایشان به دسته‌های مختلف تقسیم می‌شوند. برای این که تبلیغات آنلاین اثربخشی داشته باشید لازم است بر اساس نیاز و بودجه خود، به پیجی که هم از نظر موضوع و هم از نظر تعداد فالوور مناسب است، تبلیغ بدهید.

مهم ترین وظایف ادمین اینستاگرام چه هستند؟

انواع اینفلوئنسرهای اینستاگرام از نظر تعداد فالوور به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

سلبریتی‌ها (مگا اینفلوئنسرها)

معمولاً با شنیدن نام سلبریتی چهره‌های مشهور سینمایی مثل مارلون براندو یا برد پیت به ذهن می‌آید. اما مگا اینفلوئنسرها هیچ‌کدام هنرپیشه نیستند. در واقع آن‌ها آدم‌های عادی هستند که در یک زمینه خاص تولید محتوا می‌کنند و افراد زیادی کارهای آن‌ها را می‌پسندند و دنبالشان می‌کنند. مگا اینفلوئنسرها بسیار محبوب هستند و بیش از یک میلیون فالوور دارند. طبق الگوریتم اینستاگرام محتوایی که این افراد تولید می کنند بسیار موثر است چون تعداد فالوور و تعامل بسیار بالایی دارند.

در بین اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام، مگا اینفلوئنسرهای موفقی وجود دارند که درامد بالایی نیز دارند: مثل محمدامین کریم‌پور با 4.8 میلیون فالوور که محتوای طنز و سرگرمی تولید می‌کند یا صدف بیوتی با 3.5 میلیون فالوور که از بیوتی اینفلوئنسر های ایرانی معروف است و در زمینه آرایشی و زیبایی فعالیت دارد.

ماکرو اینفلوئنسرها

ماکرو اینفلوئنسرها بین 500 هزار تا حدود یک میلیون نفر دنبال‌کننده در اینستاگرام دارند. این افراد به‌اندازه مگا اینفلوئنسرها مشهور نیستند اما باز هم محبوبیت بالایی دارند و برخی از آن‌ها جزو بهترین ها هستند.

از طرفی بسیاری از افراد تنها به این دلیل اینفلوئنسرهای سلبریتی را دنبال می‌کنند که ببینند چه چیزی برای گفتن دارند. ممکن است به دلایل زیادی با آن‌ها تعامل برقرار نکنند و تمایلی به خرید نداشته باشند. اگرچه تعداد مخاطبان اینفلوئنسرهای ماکرو کمتر است اما بازهم عدد قابل‌توجهی است و از طرفی مخاطبان آن‌ها برای فعالیت‌های بازاریابی و کسب درآمد از اینستاگرام دست‌چین شده‌تر و هدفمندتر هستند.

اغلب اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام در دسته ماکرو قرار می‌گیرند.

میکرو اینفلوئنسرها

میکرو اینفلوئنسرها بین 10 هزار تا 500 هزار فالوور دارند. آن‌ها معمولاً کسانی هستند که در یک حوزه خاص یا بازاری کوچک، محتوا تولید می‌کنند. شاید بگویید تعداد فالوورهای میکرو اینفلوئنسرها بسیار کمتر از مگاها و ماکروها است و چه دلیل دارد که بخواهیم با آن‌ها کار کنیم؟

در نظر داشته باشید که به دلیل تمرکز میکرو اینفلوئنسرها در یک حوزه کوچک، مخاطبان آن‌ها بسیار دست‌چین شده و یکدست هستند؛ بنابراین بازاریابی شبکه های اجتماعی با کمک میکرو اینفلوئنسرها بسیار موردتوجه کسب‌وکارها قرار می‌گیرد. حتی در برخی موارد به‌عنوان روشی موفق‌تر از کمپین‌های مگا اینفلوئنسری شناخته می‌شود.

میکرو اینفلوئنسرهای ایرانی زیادی در زمینه‌های مختلف فعال هستند که می‌توانید بعد از راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود در اینستاگرام، برای تبلیغ به سراغشان بروید.

همکاری در فروش در اینستاگرام

یکی از روش های فعالیت اینفلوئنسرهای ماکرو و میکرو، همکاری در فروش اینستاگرام است. البته این روش درآمد، در ایران به خوبی جا نیفتاده ولی در خارج از کشور بسیاری از اینفلوئنسرها از این مدل درآمدی استفاده می کنند.

همکاری در فروش سیستمی است که به اینفلوئنسرها اجازه می دهد محصولات یا خدمات یک برند را تبلیغ کرده و از طریق کلیک یا فروش آنها کمیسیون دریافت کنند. افیلیت مارکتینگ به طور معمول دارای چهار بازیگر اصلی است: برند تامین کننده محصول، سیستم همکاری در فروش، اینفلوئنسرها (که به عنوان همکار فروش نیز شناخته می شوند) و مشتری.

اینفلوئنسرها معمولاً از لینک های منحصر به فرد و قابل پیگیری استفاده می کنند که توسط یک سیستم همکاری در فروش مشخص ارائه می شود. با استفاده از این لینک ها، اینفلوئنسرها می توانند دقیقاً تعداد کلیک و میزان فروش خود را در سایت فروشگاهی بررسی کنند.

لینک محصولات را می توان در هرجایی از اینستاگرام که اجازه لینک دهی داده شده، اضافه کرد. استوری های اینستاگرام، توضیحات IGTV و در قسمت بیو صفحه و با دانستن طریقه نوشتن بیو اینستاگرام، همه نقاطی هستند که اینفلوئنسرها می توانند لینک های افیلیتی خود را در آن درج کنند.

همچنین ببینید: پرفروش ترین محصولات اینستاگرامی

نانو اینفلوئنسرها

نانو اینفلوئنسرها کسانی هستند که بین 1000 تا 10 هزار دنبال‌کننده دارند. قبلاً صفحات با این تعداد فالوور مهم شمرده نمی‌شدند، اما واقعیت این است که آن‌ها برخلاف انتظار، میزان تعامل بالایی دارند. همچنین اغلب با قیمت‌های بسیار ارزان کار می‌کنند که برای شروع پروسه افزایش فالوور در اینستاگرام و تبلیغات شما مناسب است. اگر می‌خواهید به مخاطبان خاص خود دسترسی پیدا کنید، میکرو اینفلوئنسرها انتخاب خوبی هستند.

البته نکته مهمی که در مورد عدد فالوورهای یک پیج باید یادتان باشد این است که برخی اقدام به خرید فالوورهای فیک می‌کنند و اینفلوئنسرهای تقلبی هستند. حتماً قبل از سفارش تبلیغ این موضوع را بررسی کنید و مطمئن شوید که تنها به سراغ بهترین ها می‌روید.

لیست بهترین اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام در زمینه‌های مختلف

معرفی بهترین اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام در زمینه های مختلف

در ادامه لیست اینفلوئنسر های ایرانی معروف رو به شما میدهیم. در ایران نیز افراد زیادی و در زمینه‌های گوناگونی به‌عنوان اینفلوئنسر در شبکه‌های مختلف اجتماعی فعالیت می‌کنند. در ادامه مقاله می‌خواهیم یک لیست اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام را که در زمینه خودشان موفق هستند و مخاطبان زیادی دارند، معرفی کنیم.

اینفلوئنسرهای سرگرمی و طنز

محتواهای طنز که با هدف سرگرم‌کردن ساخته می‌شوند یکی از محبوب‌ترین ایده های تولید محتوا در اینستاگرام هستند که درامد بالایی هم برای صاحب پیج به همراه دارند. مردم تفریح و خنده را همیشه دوست دارند و طبیعتاً کسانی را که این سرگرمی و خنده را ایجاد کنند نیز وفادارانه دنبال خواهند کرد.

به همین خاطر لیست اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام در زمینه طنز و سرگرمی بلند و غنی است. تا جایی که فالوورهای برخی از آن‌ها از تعداد فالوور بعضی هنرمندان شناخته شده نیز بیشتر است. احتمالاً اکثر افراد این لیست را می‌شناسید و کارهایشان را دنبال می‌کنید.

نامتعداد فالوورسبک پیج
محمدامین کریم‌پور4.6mکلیپ طنز به همراه پست‌هایی از زندگی شخصی و کاری
میلاد قاسمی‌خواه5.5 mکلیپ‌های طنز با موضوعات عامیانه
کامیار6965 mکلیپ‌های طنز با موضوعات عامیانه
عرفان علیرضایی3.8 mکلیپ‌های طنز با موضوعات عامیانه
جواد خواجوی3.7 mدوبله طنز کلیپ‌های حیوانات با لهجه مشهدی / این اینفلوئنسر با مخاطبان خود تعاملات گسترده‌ای دارد. به‌طوری‌که دنبال‌کنندگان او روش او را تقلید کرده و خواجوی کلیپ‌های طرف‌داران خود را در های‌لایت صفحه‌اش منتشر می‌کند.
محسن ایزی3.7 mکلیپ‌های طنز با موضوعات عامیانه / این اینفلوئنسر تمامی کلیپ‌های خود را نام‌گذاری می‌کند و برخی از آن‌ها نیز چند قسمتی و سریالی هستند.
سرنا امینی7.8 mکلیپ‌های طنز با موضوعات عامیانه / این اینفلوئنسر با گریم و تغییر پوشش شخصیت‌های مختلف کلیپ‌هایش را خودش بازی می‌کند. برخی پست‌ها نیز حالت داستانی نداشته و موزیکال هستند.
علی صبوری3.2 mکلیپ‌های طنز با موضوعات عامیانه / اغلب کلیپ‌های این اینفلوئنسر با سناریو و صحنه‌پردازی و گریم‌های خاص هستند.
پریسا پورمشکی4.1 mکلیپ‌های طنز با موضوعات عامیانه / این اینفلوئنسر با گریم و تغییر پوشش، شخصیت‌های مختلف کلیپ‌هایش را خودش بازی می‌کند.
کامی حسینی2.3 mکلیپ‌های طنز با موضوعات عامیانه / کلیپ‌های این اینفلوئنسر با سناریو هستند و به‌صورت سریالی ساخته می‌شوند.

اینفلوئنسرهای آشپزی، رستوران گردی و تیستری

غذا و خوراکی! خوب نیازی نیست که بگویم خوراکی نیز یکی از موضوعات همواره جذاب برای مردم است. مخصوصاً در اینستاگرام که می‌توانید غذاهای جدیدی را که تابه‌حال ندیده‌اید، بشناسید و طرز تهیه‌شان را یاد بگیرید.

 یا با رستوران‌های باکیفیت و خاص شهرهای مختلف آشنا شوید. اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام که در زمینه خوراکی فعالیت دارند از این موضوع آگاه‌اند و با ارائه محتوای خوب و خوشمزه، مخاطبان زیادی را جذب کرده‌اند. بسیاری از پیج های موفق در اینستاگرام مربوط به غذا و آشپزی هستند.

نامتعداد فالوورسبک پیج
نواب ابراهیمی  2.5  میلیونآموزش آشپزی و تست غذاهای مختلف / این اینفلوئنسر غذا، در آشپزخانه شخصی‌اش به آموزش تهیه انواع غذاها و بعضاً شیرینی‌ها و همچنین تست مزه آن‌ها می‌پردازد.
مستر تیستر  2 میلیونمعرفی رستوران و تست غذاها و خوراکی‌های مختلف به همراه پست‌هایی از زندگی شخصی و موضوعاتی مثل فوتبال
امیر جابری  1.8 میلیونمعرفی رستوران و تست غذاها و خوراکی‌های مختلف
میلاد کلانتری1.5 میلیونمعرفی رستوران و تست غذاها و خوراکی‌های مختلف / آموزش آشپزی در استوری
فرهاد پز1.8 میلیونمعرفی رستوران و تست غذاها و خوراکی‌های مختلف / آموزش آشپزی / این اینفلوئنسر از زبان طنز و خلاقیت در کلیپ‌های خود استفاده می‌کند.
فود اسپای1.8 میلیونمعرفی رستوران و تست غذاها و خوراکی‌های مختلف
مایی اسمر972 هزارمعرفی رستوران / این اینفلوئنسر بیشتر کلیپ‌های ایتینگ شو (به معرض نمایش گذاشتن غذا خوردن) می‌سازد. برخی از کلیپ‌های او چالشی و طنز هستند.   
روح اله عموحسینی (عمو روحی)  3.1 میلیونمعرفی رستوران و تست غذاها و خوراکی‌های مختلف
بابک امیری977 هزارمعرفی رستوران و تست غذاها و خوراکی‌های مختلف / این اینفلوئنسر فعالیت‌های اجتماعی نیز دارد و به‌صورت منظم برای خیرات غذا تهیه می‌کند.
مریم بنائی فر  390 هزاراین اینفلوئنسر به‌صورت تخصصی به آموزش پخت انواع شیرینی و کیک می‌پردازد.

اینفلوئنسرهای آرایشی و زیبایی

بیوتی اینفلوئنسرهای ایرانی نیز بسیار موفق ظاهر شده‌اند و برخی از آن‌ها شهرت زیادی دارند. آن‌ها به مخاطبان خود (که عمدتاً خانم‌ها هستند) کمک می‌کنند تا زیبایی خود را حفظ کنند و مخاطبان نیز با توجه و تعامل خود، از آن‌ها قدردانی می‌کنند. صدف بیوتی و الناز گلرخ معروف‌ترین بیوتی اینفلوئنسرهای ایرانی هستند.

343 هزارتعداد فالوورسبک پیج
صدف بیوتی3.8 میلیونمعرفی انواع برندهای لوازم آرایشی و محصولات آن‌ها و تخفیف‌ها و … / روش‌های مختلف آرایش صورت / مدلینگ / این اینفلوئنسر سعی می‌کند تا ارتباطی دوستانه با مخاطبین خود برقرار کند
الناز گلرخ4.5 میلیونمعرفی انواع برندهای لوازم آرایشی و محصولات آن‌ها / روش‌های مختلف آرایش صورت / مدلینگ / آموزش آشپزی
ملینا تاج2 میلیونمعرفی انواع برندهای لوازم آرایشی و محصولات آن‌ها / ترفندها و روش‌های مختلف آرایش صورت به همراه پست‌هایی از زندگی شخصی
شل بیوتی2 میلیونمعرفی انواع برندهای لوازم آرایشی و محصولات آن‌ها / ترفندها و روش‌های مختلف آرایش صورت به همراه پست‌هایی از زندگی شخصی
شبنم نظیف1.3 میلیوناین اینفلوئنسر به‌صورت اختصاصی به آرایش عروس می‌پردازد.
گیسو دیبا1 میلیونمعرفی انواع برندهای لوازم آرایشی و محصولات آن‌ها / ترفندها و روش‌های مختلف آرایش صورت به همراه پست‌هایی از زندگی شخصی
دنیز میکاپ931 هزارمعرفی انواع برندهای لوازم آرایشی و محصولات آن‌ها / ترفندها و روش‌های مختلف آرایش صورت و مو
فرزانه گلد789 هزارمعرفی انواع برندهای لوازم آرایشی و محصولات آن‌ها / ترفندها و روش‌های مختلف آرایش صورت به همراه پست‌هایی از زندگی شخصی / این بلاگر به‌صورت تخصصی بر روی رنگ مو کار می‌کند.
fashionby.blossom360 هزاراین اینفلوئنسر به‌صورت تخصصی به آرایش و زیبایی مو می‌پردازد.
شادی بیوتی317 هزاراین اینفلوئنسر به‌صورت تخصصی به روش‌های مراقبت پوست و مو و محصولات مربوط به آن می‌پردازد.

اینفلوئنسرهای مد و پوشاک

اینفلوئنسرهای مد و پوشاک به دنبال‌کنندگان خودشان کمک می‌کنند که شیک‌پوش باشند و چه کسی است که از شیک‌پوشی بدش بیاید؟ این نوع از اینفلوئنسر ها شاید بتوان گفت که جز افرادی هستند که بیشترین درآمد را دارند.

نامتعداد فالوورسبک پیج
نهال سلطانی1.4 میلیوننمایش مدل‌های مختلف لباس و استایل‌های پوشش به همراه پست‌هایی از زندگی شخصی.
آناشید حسینی1.1 میلیوننمایش مدل‌های مختلف لباس و استایل‌های پوشش به همراه پست‌هایی از زندگی شخصی.
حمید فدایی616 هزارنمایش مدل‌های مختلف لباس و استایل‌های پوشش به همراه پست‌هایی از زندگی شخصی.
رامینا ترابی666 هزارنمایش مدل‌های مختلف لباس و استایل‌های پوشش به همراه پست‌هایی از زندگی شخصی.
سپید مرتضوی125 هزارنمایش مدل‌های مختلف لباس و استایل

اینفلوئنسرهای سفر و گردشگری

این نوع از اینفلوئنسر ها نیز از جمله اینفلوئنسر های ایرانی معروف و پرطرفدار هستند. معمولاً همه با اینکه دلشان می‌خواهد، اما امکان سفر و گردش ندارند (مخصوصاً در شرایط الان). اینفلوئنسرهای گردشگری سعی می‌کنند این کاستی را برای مخاطبان خودشان تا حدی جبران کنند و آن‌ها را در لذت سفرها و گردش‌های خودشان شریک کنند.

نامتعداد فالوورسبک پیج
هدی رستمی475 هزاراین اینفلوئنسر به نقاط مختلف دنیا و ایران سفر می‌کند و تجربه این سفرها را به همراه دیدگاه‌های شخصی‌اش به اشتراک می‌گذارد.
آسوده ایمر617 هزاراین اینفلوئنسر به نقاط مختلف دنیا سفر می‌کند و تجربه این سفرها را به همراه روایت‌هایی از زندگی شخصی خودش به اشتراک می‌گذارد.
صحرا156 هزاراین بلاگر سفر بیشتر به روایت‌هایی از زندگی و تجارب شخصی‌اش در میان سفرهای گوناگون می‌پردازد
ملیکا بکایی198 هزاراین اینفلوئنسر به نقاط مختلف دنیا سفر می‌کند و تجربه این سفرها را به همراه روایت‌هایی از زندگی شخصی‌اش به نمایش می‌گذارد.
آرش آروین (کرگدن نارنجی)210 هزاراین اینفلوئنسر به همراه همسرش به نقاط مختلف دنیا سفر می‌کند و تجربه این سفرها را به همراه روایت‌هایی از زندگی شخصی‌اش منتشر می‌کند.

اینفلوئنسرهای سبک زندگی (لایف‌استایل)

این افراد سبک زندگی خاصی دارند و این سبک را در صفحه خود معرفی می‌کنند. کسانی که این لایف‌استایل را می‌پسندند نیز آن‌ها را دنبال می‌کنند و ازشان تأثیر می‌گیرند.

نامتعداد فالوورسبک پیج
نگین عابدزاده2 میلیوناین اینفلوئنسر اتفاقات و حالات مختلف زندگی خود و خانواده‌اش را روایت می‌کند.
شبنم شاهرخی995 هزاراین اینفلوئنسر اتفاقات مختلف زندگی خود و خانواده‌اش را روایت می‌کند.
آیروس791 هزاراین اینفلوئنسر برش‌های مختلف زندگی خود را (مانند سفر، ورزش، خانواده و فرزندان، شوخی و چالش و …) به اشتراک می‌گذارد.
نبات989 هزاراین اینفلوئنسر قسمت‌های مختلف زندگی خود را مانند گردش و سفر، روابط اجتماعی، خانواده، استایل و پوشش و … به اشتراک می‌گذارد.
شیوا بختیاروند674 هزاراین بلاگر لایف‌استایل بیشتر به محیط داخلی خانه و زندگی شخصی خود و خانواده‌اش می‌پردازد؛ مواردی مانند آشپزی، سفره‌آرایی، چیدمان خانه و …

اینفلوئنسرهای تکنولوژی

دنبال‌کنندگان این اینفلوئنسرها به دنبال ترفندهای دنیای تکنولوژی و بیشتر یادگرفتن در این حوزه هستندو چند اینفلوئنسر معروف ایرانی را در این زمینه به همراه تعداد فالوور هایشان آورده ایم.

نامتعداد فالوورسبک پیج
مهدی شجاری (موبونیوز)1.3 میلیوناین تک بلاگر موفق در پیج خود (اغلب با زبان طنز و شوخی) به معرفی و نقد و بررسی انواع لوازم دیجیتال (گوش، ساعت دیجیتال، هندزفری و …) می‌پردازد. همچنین ترفندهایی را در استفاده از این وسایل معرفی می‌کند.
اهورا نیازی577 هزاربررسی گوشی‌ها و لوازم جانبی آن‌ها / بررسی برنامه‌های و نرم‌افزارهای مختلف
سینا عزتی1 میلیوناین اینفلوئنسر در صفحه خود به طور اختصاصی درباره ادیت عکس و ویدئو با گوشی آموزش می‌دهد. همچنین نکاتی درباره تولید محتوا به اشتراک می‌گذارد.
آرین ابرونی206 هزاراین تک بلاگر در صفحه خود بیشتر لپ‌تاپ‌ها را نقد و بررسی می‌کند و نکاتی را درباره آن‌ها آموزش می‌دهد. همچنین مطالبی درباره سایر لوازم دیجیتال و لوازم جانبی آن‌ها به اشتراک می‌گذارد.
پیمان جاجرمی136 هزاراین اینفلوئنسر به‌صورت تخصصی درباره تجهیزات نور و فیلم‌برداری محتوا تولید می‌کند.
سپهر زمانی152هزارآموزش ترفندهای مختلف دنیای تکنولوژی

اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام در زمینه ورزش و سلامتی

در لیست زیر تعدادی اینفلوئنسر معروف ایرانی در زمینه ورزش و سلامتی را معرفی کرده ایم.

نامتعداد فالوورسبک پیج
آرات حسینی6 میلیوندر این صفحه ویدئوهای ورزشی این ورزشکار خردسال نابغه به همراه برش‌هایی از زندگی شخصی‌اش به اشتراک گذاشته می‌شود.
مهناز فرید (دکتر مون)1.3 میلیوناین پزشک پوست و مو در صفحه خود نکاتی را در مورد نگه‌داری و حفظ سلامت پوست و مو منتشر می‌کند. همچنین مطالبی از زندگی شخصی خود را نیز با مخاطبانش به اشتراک می‌گذارد.
کیوان میرهادی (دکتر کی)986 هزاردکتر میرهادی متخصص داخلی است و در پیج خود نکات آموزنده‌ای درباره بیماری‌ها و اخبار دنیای پزشکی منتشر می‌کند.
مونا کاکاوند665 هزاراین اینفلوئنسر و قهرمان جهانی کاراته، در پیج خود درباره زندگی شخصی و سبک زندگی خود پست منتشر می‌کند.
آتنا بیباک503 هزاراین مربی ورزشی در پیج خود آموزش‌های مختلف بدنسازی به همراه برش‌هایی از زندگی شخصی‌اش را به اشتراک می‌گذارد.
سمین یوگا231 هزاراین اینفلوئنسر در پیج خود به طور تخصصی به آموزش یوگا (هم کلیپ و هم عکس) می‌پردازد.

اینفلوئنسرهای سبک زندگی کودک

این اینفلوئنسرها نیز مانند اینفلوئنسرهای لایف‌استایل عمل می‌کنند با این تفاوت که محوریت محتواهای آن‌ها کودکان هستند.

نامتعداد فالوورسبک پیج
پانیذ اسماعیلی2.5 میلیوندر این پیج سبک زندگی و حالات مختلف پانیذ کوچک توسط مادرش به اشتراک گذاشته می‌شود.
گونشین کیزلاری1.3 میلیونسبک زندگی و داستان‌های مختلف سه دختربچه به همراه پدر و مادرشان
آناهیتا هاشم زاده21.7 هزاردر این پیج سبک زندگی و حالات مختلف آناهیتا کوچک توسط مادرش منتشر می‌شود.
گندم گیلک681 هزار سبک زندگی و حالات مختلف گندم کوچک توسط مادرش منتشر می‌شود. همچنین در استوری‌ها مطالب متنوعی مثل آموزش آشپزی وجود دارد.
ماهور نظری477 هزار سبک زندگی و حالات مختلف ماهور خردسال و پدر و مادرش منتشر می‌شود. همچنین در استوری‌ها مطالب متنوعی مثل آموزش آشپزی و … به اشتراک گذاشته شده است.

اینفلوئنسرهای مسئولیت اجتماعی و امور خیریه

این اینفلوئنسرها در زمینه فعالیت‌های اجتماعی و خیرخواهانه فعال هستند و فالوورهای خود را نیز به مشارکت دعوت می‌کنند.

نامتعداد فالوورسبک پیج
شاهین صمدپور3.9 میلیوناین فعال اجتماعی در صفحه خود به بررسی مسائل و معضلات گوناگون اجتماعی و فعالیت‌های انسان‌دوستانه می‌پردازد.
نرگس کلباسی931 هزاراین فعال اجتماعی در پیج خود به روایت فعالیت‌های انسان‌دوستانه خود و همچنین فراخوان برای جمع‌آوری انواع کمک‌ها می‌پردازد.
فرانک تمنا101 هزاراین اینفلوئنسر اجتماعی در پیج خود به روایت فعالیت‌های انسان‌دوستانه و همچنین دعوت به همکاری برای این فعالیت‌ها می‌پردازد. گاهی نیز برش‌هایی از زندگی شخصی‌اش را به اشتراک می‌گذارد.

سخن پایانی

در این مقاله درامد اینفلوئنسرهای ایرانی را بررسی کردیم که تا چه حد می تواند متغییر باشد و نمی توان رقم دقیقی داد ؛ همچنین با اینفلوئنسرهای معروف ایران آشنا شدید و لیست اینفلوئنسر های ایرانی را مشاهده کردید. بدون شک اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از روش‌های بسیار مؤثر پیداکردن مشتریان جدید است. اینفلوئنسرها تعامل بسیار نزدیک و مؤثری با مخاطبان خود دارند و شما می‌توانید از این تعامل به نفع کسب‌وکار خود استفاده کنید. حالا لیست اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام و در واقع بهترین پیج های اینستاگرام برای تبلیغ را می‌شناسید. پس منتظر چه هستید؟ نیازهای کسب‌وکار خود را بررسی کنید و با شناختن مخاطب هدفتان، به سراغ اینفلوئنسر مناسب بروید.

مقالات مرتبط:
بهترین پیج های اینستاگرام برای تبلیغ

5/5 - (1 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

8 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • ممنونم از مقاله خوبتون و این تفکیک خیلی عالی

  پاسخ
 • منم میخوام اینفلوئنسر شم خببب

  پاسخ
 • مسخره ترین اینفلوئنسرهای تیسترهای غذان!! واقعا چندشن

  پاسخ
 • چه جالب من فکر می کردم کلا یک نوع اینفلوئنسر بیشتر نداریم ولی الان دیدم نوشتین چند مدل داره

  پاسخ
 • بیتا نظیری
  دی 20, 1400 11:11 ق.ظ

  جای افرادی مثل بهنوش بختیاری که ماشالا در تمام کتگوری های شما جا داره خالیه.

  پاسخ
 • سحر خلیلی
  دی 20, 1400 11:14 ق.ظ

  جا داره روشهای اینفلوئنسر شدنم بگین. برای شروع بگین چیکار کنیم، چه فاکتور هایی باید داشته باشیم، چه آموزش هایی قبل از شروع باید ببیینیم و ……

  پاسخ
 • یه سری ها هم هستن هم لباس تبلیغ میکنن، هم غذا، هم لوازم آرایش، هم طنزن آدم نمیدونه اینا توی چه کتگوری ان :))))))))

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست