قبل از این که به سراغ معرفی اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام برویم، اجازه بدهید که سفری در زمان داشته باشیم! در این سفر می‌خواهیم با اولین موارد استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ و اولین اینفلوئنسرها که در انواع روش های بازاریابی فعالیت داشته اند، آشنا شویم.

در این مقاله ما لیستی کامل از «بهترین اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام» به شما می دهیم تا با خیالی راحت بتوانید فعالیت های تبلیغاتی و بازاریابی خود را انجام دهید. به تصویر زیر نگاه کنید:

عکس خانم نانسی گرین (عمه جمیما)

در عکس خانم نانسی گرین را می‌بینید که در سال 1890، توسط کمپانی دیویس میلینگ استخدام شد که چهره جدید مخلوط آماده پنکیک آن‌ها باشد. این چهره “عمه جمیما” نام گرفت. این اسم هم از یک شخصیت محبوب در یک نمایش محلی گرفته شده بود.

عمه جمیما به مخلوط پنکیک یک هویت منحصربه‌فرد داد و باعث شهرت و محبوبیت آن شد. او اولین مدل آمریکایی آفریقایی‌تبار محسوب می‌شود که بر نسلی از خریداران مخلوط آماده پنکیک، تأثیر گذاشته است.

نانسی گرین حتی به دلیل نمایش مؤثرش، مدال و گواهینامه نیز دریافت کرده است. خاله جامیما در تاریخ اینفلوئنسر مارکتینگ، قطعاً یکی از پیش‌گامان است. حال این تصویر را ببینید:

ایشان هم که معرف حضور هستند. جناب “سانتا کلاز” یا همان “بابانوئل” معروف که شرکت کوکاکولا در سال 1931، برای تبلیغات خود از این شخصیت خیالی محبوب استفاده کرد. در واقع این اولین اقدام کوکاکولا برای اینفلوئنسر مارکتینگ در تاریخ حیات خودش بود.

در تاریخ اینفلوئنسر مارکتینگ، دهه 1930 شاهد آزمایش شخصیت‌های دوست‌داشتنی مانند بابانوئل برای افزایش فروش بود؛ اگر مردم عاشق شخصی باشند که محصولی را تبلیغ می‌کند، آن محصول را نیز دوست خواهند داشت.

که این مطلب در واقع اساس اینفلوئنسر مارکتینگ، به شکلی که امروزه آن را می‌شناسیم، است. صاحب‌نظران معتقدند 92 درصد از مصرف‌کنندگان به توصیه‌های افرادی که در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنند، اعتماد دارند. در مقابل آنها به تبلیغات برندها تقریباً اعتمادی ندارند.

جالب شد. نه؟ نظرتان چیست که کمی درباره اینفلوئنسرها و اینفلوئنسر مارکتینگ بیشتر بدانیم؟ اگر موافقید پس با ما همراه باشید. در ادامه مطلب با اینفلوئنسر اینستاگرامی و انواع آن بیشتر آشنا می‌شوید و سپس به معرفی «اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام» که در واقع صاحب بهترین پیج های اینستاگرام برای تبلیغ هستند، خواهیم پرداخت. جدولی که در انتهای این مقاله آورده شده می تواند به عنوان مرجعی برای استراتژی بازاریابی اینستاگرام با توجه به شرایط شما باشد.

اینفلوئنسر اینستاگرام کیست؟

اینفلوئنسر اینستاگرام کیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ و اینفلوئنسرها از زمانی که کوکاکولا از بابانوئل در تبلیغاتش استفاده کرد تا به امروز، تغییرات زیادی داشته‌اند مخصوصاً با گسترش اینترنت و ورود شبکه‌های اجتماعی به زندگی کاربران، این تغییر بیشتر مشاهده می‌شود. تولید محتوا در اینستاگرام یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که باعث محبوبت یک فرد در اینستاگرام می شود. حالا هر چقدر که این محتوا جذاب تر و مورد قبول کاربران بیشتری قرار بگیرد، مسلما تعداد فالوورهای آن شخص نیز افزایش خواهد یافت.

 حالا دیگر اینفلوئنسرها می‌توانند افراد مختلفی باشند. منظورمان این است که آن‌ها حتماً بازیگران، خوانندگان و شخصیت‌های خیالی معروف نیستند؛ بلکه اغلب افراد عادی هستند که با تولید محتوا در زمینه‌ای خاص، علاقه‌مندان آن حوزه را به خود جذب می‌کنند. تجربه نشان داده که اینفلوئنسرهایی که کار خود را به‌خوبی انجام می‌دهند، گاهی به‌اندازه همان سلبریتی‌ها در اینستاگرام مخاطب پیدا می‌کنند.

زمینه کاری اینفلوئنسرها هم می‌تواند بسیار متنوع باشد. از رستوران گردی و آشپزی بگیرید تا مد و پوشاک و آرایش و معرفی تکنولوژی‌های روز.

نقطه مشترک همه این افراد چیست؟ تأثیرگذاری. ساده‌ترین پاسخ برای سؤال “اینفلوئنسر کیست؟” این است که بگوییم: آن‌ها کسانی هستند که در حوزه مشخص، بر مخاطبان خود تأثیر می‌گذارند.

مثلاً در بین اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام افراد زیادی هستند که به رستوران‌های مختلف سر می‌زنند و از محیط و کیفیت غذای آن جا برای مخاطبان خود (که تعدادشان هم کم نیست) صحبت می‌کنند. این بررسی به مردم کمک می‌کند تا برای انتخاب رستوران دلخواه راحت‌تر تصمیم‌گیری کنند (بر تصمیم آن‌ها برای انتخاب رستوران دلخواهشان تأثیر می‌گذارد).

افزایش فالوور در اینستاگرام مسلما یک شب هم امکان پذیر است!! بله شما می توانید تعداد فالوورهای خود را در یک روز خاص به میزان قابل توجهی افزایش دهید. یکی از جذاب ترین ویژگی های شبکه های اجتماعی مخصوصا اینستاگرام، این است که با یک حرکت خاص، می توانید به محبوبیت و درآمدی فوق العاده دست پیدا کنید.

پس موفقیت و افزایش فالوور در اینستاگرام همانطور که همه میبینیم، نیازمند تولید محتوای خیلی آنچنانی و خاص نیست. میبینید که چه پیج هایی با چه محتواهای زرد و به دردنخوری هم کلی دنبال کننده دارند.

همین‌طور اینفلوئنسرهای مد و فشن درباره برندهای محبوب پوشاک خود صحبت می‌کنند یا مثلاً بهترین مدل کت یا دامنی که تابه‌حال پوشیده‌اند. این افراد نیز بر تصمیم‌گیری دنبال‌کننده‌های خودشان در انتخاب طرح و برند لباس‌هایشان تأثیرگذار هستند.

بدون هیچ شکی، یکی از بهترین راه های افزایش فروش در اینستاگرام، همکاری با اینفلوئنسرها است. همانطور که می بینید همکاری با این افراد، به شدت در ایران رونق دارد و در پیج هر کدام از اینفلوئنسرها که می رویم، شاهد تبلیغات مختلفی از برندهای مختلف و در حوزه های کاری مختلف هستیم.

پس یکی از مدل های کاری رایج در اینستاگرام، که سبب افزایش درآمدی برندهای مختلف می شود، همکاری با همین افراد است. البته این که شما چه محصولی را، به چه کسی و با چه جامعه مخاطبی و هم چنین تحت چه شرایطی بدهید، مسلما بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

نکته مهم: با گذشت زمان مردم یاد می‌گیرند که به قضاوت اینفلوئنسرها اعتماد کنند و در پاسخ به این توصیه‌ها محصولات و خدمات را می‌خرند. البته به‌وجودآمدن این سطح از اعتماد به زمان نیاز دارد.

یکی از ویژگی‌های مهم اینفلوئنسرها این است که برندهای مختلف تمایل دارند با آن‌ها همکاری کنند. این همکاری می‌تواند سطوح مختلفی داشته باشد، از قراردادن تبلیغات مستقیم در صفحه تا تولید محتوای اختصاصی برای آن برند توسط خود اینفلوئنسر.

کسب درآمد از اینستاگرام، بدون شک شیوه ها روش های مختلفی دارد. این که ما کدام یک از این روش ها را انتخاب کنیم به شدت اهمیت دارد. درآمدزایی از اینستاگرام از طریق اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام بی نهایت بین برندهای مختلف فارغ از این که آن برند چقدر بزرگ یا کوچک است، محبوبیت دارد.

این که می بینید یک کمپین خیلی موفقیت آمیز است، نتیجه تلاش افراد بسیار زیادی است. بدون شک کسب درآمد از اینستاگرام از این روش هم فقط این نیست که یکی را پیدا کنیم که فالوورهای زیادی دارد و بعد با آن همکاری کنیم! دانشی که باید صرف استراتژی کمپین های مختلف شود قطعا زحمت زیادی برایش کشیده شده است.

علت این که برندها تمایل شدید به همکاری با اینفلوئنسرها دارند هم روشن است. تعداد زیادی از افراد محتوای تبلیغاتی تولید شده در صفحات اینفلوئنسرها (مخصوصاً اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام) را می‌بینند. البته قضیه به همین‌جا ختم نمی‌شود و پست‌های محبوب اینفلوئنسرها معمولاً به‌دفعات زیاد توسط سایرین به اشتراک گذاشته می‌شوند و بارهاوبارها دیده می‌شوند.

به‌عنوان محتوای تولید شده توسط کاربر، پست‌های اینفلوئنسرها معمولاً در فید کاربران به‌صورت طبیعی دیده می‌شوند. همه این موارد به برندها کمک می‌کند تا بدون زحمت زیاد نسبت به سایر روش‌های تبلیغ، به مشتریان خود برسند.

انواع اینفلوئنسرهای اینستاگرام از نظر تعداد فالوور

انواع اینفلوئنسرهای ایرانی از نظر تعداد فالوور

حال که فهمیدید اینفلوئنسر کیست برای این که بهترین پیج های اینستاگرام برای تبلیغ را پیدا کنید باید بدانید که اینفلوئنسرهای اینستاگرام بر اساس تعداد فالوورهایشان به دسته‌های مختلف تقسیم می‌شوند. برای این که تبلیغات آنلاین اثربخشی داشته باشید لازم است بر اساس نیاز و بودجه خود، به پیجی که هم از نظر موضوع و هم از نظر تعداد فالوور مناسب است، تبلیغ بدهید.

انواع اینفلوئنسرهای اینستاگرام از نظر تعداد فالوور که یکی از مهم ترین فاکتورهای الگوریتم اینستاگرام است، به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

سلبریتی‌ها (مگا اینفلوئنسرها)

معمولاً با شنیدن نام سلبریتی چهره‌های مشهور سینمایی مثل مارلون براندو یا برد پیت به ذهن می‌آید. اما مگا اینفلوئنسرها هیچ‌کدام هنرپیشه نیستند. در واقع آن‌ها آدم‌های عادی هستند که در یک زمینه خاص تولید محتوا می‌کنند و افراد زیادی کارهای آن‌ها را می‌پسندند و دنبالشان می‌کنند. مگا اینفلوئنسرها بسیار محبوب هستند و بیش از یک میلیون فالوور دارند. طبق الگوریتم اینستاگرام محتوایی که این افراد تولید می کنند بسیار موثر است چون تعداد فالوور و تعامل بسیار بالایی دارند.

در بین اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام، مگا اینفلوئنسرهای موفقی وجود دارند: مثل محمدامین کریم‌پور با 4.8 میلیون فالوور که محتوای طنز و سرگرمی تولید می‌کند یا صدف بیوتی با 3.5 میلیون فالوور که در زمینه آرایشی و زیبایی فعالیت دارد.

ماکرو اینفلوئنسرها

ماکرو اینفلوئنسرها بین 500 هزار تا حدود یک میلیون نفر دنبال‌کننده در اینستاگرام دارند. این افراد به‌اندازه مگا اینفلوئنسرها مشهور نیستند اما بازهم محبوبیت بالایی دارند و برخی از آن‌ها جزء «بهترین پیج های اینستاگرام برای تبلیغ» هستند.

از طرفی بسیاری از افراد تنها به این دلیل اینفلوئنسرهای سلبریتی را دنبال می‌کنند که ببینند چه چیزی برای گفتن دارند. ممکن است به دلایل زیادی با آن‌ها تعامل برقرار نکنند و تمایلی به خرید نداشته باشند. اگرچه تعداد مخاطبان اینفلوئنسرهای ماکرو کمتر است اما بازهم عدد قابل‌توجهی است و از طرفی مخاطبان آن‌ها برای فعالیت‌های بازاریابی دست‌چین شده‌تر و هدفمند هستند.

اغلب اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام در دسته ماکرو قرار می‌گیرند.

یکی از مدل های درآمدی مخصوصا این مدل اینفلوئنسرها مخصوصا در خارج از کشور، همکاری در فروش اینستاگرام است. یعنی با یک برند به صورت همکاری در فروش کار می کنند و با توجه به مدل کسب و کاری آن برند و خود اینفلوئنسر، میزان پورسانت تعیین و دریافت می شود.

این مدل درآمد خیلی در ایران جا نیفتاده ولی در خارج از کشور بسیار از اینفلوئنسرها از این مدل درآمدی استفاده می کنند.

میکرو اینفلوئنسرها

میکرو اینفلوئنسرها بین 10 هزار تا 500 هزار فالوور دارند. آن‌ها معمولاً کسانی هستند که در یک حوزه خاص یا بازاری کوچک، محتوا تولید می‌کنند. شاید بگویید تعداد فالوورهای میکرو اینفلوئنسرها بسیار کمتر از مگاها و ماکروها است و چه دلیل دارد که بخواهیم با آن‌ها کار کنیم؟

در نظر داشته باشید که به دلیل تمرکز میکرو اینفلوئنسرها در یک حوزه کوچک، مخاطبان آن‌ها بسیار دست‌چین شده و یکدست هستند؛ بنابراین بازاریابی شبکه های اجتماعی با کمک میکرو اینفلوئنسرها بسیار موردتوجه کسب‌وکارها قرار می‌گیرد. حتی در برخی موارد به‌عنوان روشی موفق‌تر از کمپین‌های مگا اینفلوئنسری شناخته می‌شود.

میکرو اینفلوئنسرهای ایرانی زیادی در زمینه‌های مختلف فعال هستند که می‌توانید برای تبلیغ به سراغشان بروید.

نانو اینفلوئنسرها

نانو اینفلوئنسرها کسانی هستند که بین 1000 تا 10 هزار دنبال‌کننده دارند. قبلاً صفحات با این تعداد فالوور مهم شمرده نمی‌شدند، اما واقعیت این است که آن‌ها برخلاف انتظار، میزان تعامل بالایی دارند. همچنین اغلب باقیمت‌های بسیار ارزان کار می‌کنند که برای شروع تبلیغات شما مناسب است. اگر می‌خواهید به مخاطبان خاص خود دسترسی پیدا کنید، میکرو اینفلوئنسرها انتخاب خوبی هستند.

البته نکته مهمی که در مورد عدد فالوورهای یک پیج باید یادتان باشد این است که برخی اقدام به خرید فالوورهای فیک می‌کنند و اینفلوئنسرهای تقلبی هستند. حتماً قبل از سفارش تبلیغ این موضوع را بررسی کنید و مطمئن شوید که تنها به سراغ بهترین پیج های اینستاگرام برای تبلیغ می‌روید.

معرفی بهترین اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام در زمینه‌های مختلف

معرفی بهترین اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام در زمینه های مختلف

در ایران نیز افراد زیادی و در زمینه‌های گوناگونی به‌عنوان اینفلوئنسر در شبکه‌های مختلف اجتماعی فعالیت می‌کنند. در ادامه مقاله می‌خواهیم چند نفر از اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام را که در زمینه خودشان موفق هستند و مخاطبان زیادی دارند، معرفی کنیم.

اینفلوئنسرهای سرگرمی و طنز

محتواهای طنز که با هدف سرگرم‌کردن ساخته می‌شوند یکی از محبوب‌ترین ایده های تولید محتوا در اینستاگرام هستند. مردم تفریح و خنده را همیشه دوست دارند و طبیعتاً کسانی را که این سرگرمی و خنده را ایجاد کنند نیز وفادارانه دنبال خواهند کرد.

به همین خاطر فهرست اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام در زمینه طنز و سرگرمی بلند و غنی است. تا جایی که فالوورهای برخی از آن‌ها از تعداد فالوور بعضی هنرمندان شناخته شده نیز بیشتر است. احتمالاً اکثر افراد این لیست را می‌شناسید و کارهایشان را دنبال می‌کنید.

نامتعداد فالوورسبک پیج
محمدامین کریم‌پور  4.8 mکلیپ طنز به همراه پست‌هایی از زندگی شخصی و کاری
میلاد قاسمی‌خواه4.8 mکلیپ‌های طنز با موضوعات عامیانه
کامیار6964.3 mکلیپ‌های طنز با موضوعات عامیانه
عرفان علیرضایی4 mکلیپ‌های طنز با موضوعات عامیانه
جواد خواجوی3.5 mدوبله طنز کلیپ‌های حیوانات با لهجه مشهدی / این اینفلوئنسر با مخاطبان خود تعاملات گسترده‌ای دارد. به‌طوری‌که دنبال‌کنندگان او روش او را تقلید کرده و خواجوی کلیپ‌های طرف‌داران خود را در های‌لایت صفحه‌اش منتشر می‌کند.
محسن ایزی3.5 mکلیپ‌های طنز با موضوعات عامیانه / این اینفلوئنسر تمامی کلیپ‌های خود را نام‌گذاری می‌کند و برخی از آن‌ها نیز چند قسمتی و سریالی هستند.
سرنا امینی3.4 mکلیپ‌های طنز با موضوعات عامیانه / این اینفلوئنسر با گریم و تغییر پوشش شخصیت‌های مختلف کلیپ‌هایش را خودش بازی می‌کند. برخی پست‌ها نیز حالت داستانی نداشته و موزیکال هستند.
علی صبوری3.1 mکلیپ‌های طنز با موضوعات عامیانه / اغلب کلیپ‌های این اینفلوئنسر با سناریو و صحنه‌پردازی و گریم‌های خاص هستند.
پریسا پورمشکی2.5 mکلیپ‌های طنز با موضوعات عامیانه / این اینفلوئنسر با گریم و تغییر پوشش، شخصیت‌های مختلف کلیپ‌هایش را خودش بازی می‌کند.
کامی حسینی2.1 mکلیپ‌های طنز با موضوعات عامیانه / کلیپ‌های این اینفلوئنسر با سناریو هستند و به‌صورت سریالی ساخته می‌شوند.

اینفلوئنسرهای آشپزی، رستوران گردی و تیستری

غذا و خوراکی! خوب نیازی نیست که بگویم خوراکی نیز یکی از موضوعات همواره جذاب برای مردم است. مخصوصاً در اینستاگرام که می‌توانید غذاهای جدیدی را که تابه‌حال ندیده‌اید، بشناسید و طرز تهیه‌شان را یاد بگیرید.

 یا با رستوران‌های باکیفیت و خاص شهرهای مختلف آشنا شوید. اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام که در زمینه خوراکی فعالیت دارند از این موضوع آگاه‌اند و با ارائه محتوای خوب و خوشمزه، مخاطبان زیادی را جذب کرده‌اند.

نامتعداد فالوورسبک پیج
نواب ابراهیمی  1.8  میلیونآموزش آشپزی و تست غذاهای مختلف / این اینفلوئنسر غذا، در آشپزخانه شخصی‌اش به آموزش تهیه انواع غذاها و بعضاً شیرینی‌ها و همچنین تست مزه آن‌ها می‌پردازد.
مستر تیستر  1.4 میلیونمعرفی رستوران و تست غذاها و خوراکی‌های مختلف به همراه پست‌هایی از زندگی شخصی و موضوعاتی مثل فوتبال
امیر جابری  1.5 میلیونمعرفی رستوران و تست غذاها و خوراکی‌های مختلف
میلاد کلانتری1.3 میلیونمعرفی رستوران و تست غذاها و خوراکی‌های مختلف / آموزش آشپزی در استوری
فرهاد پز1.4 میلیونمعرفی رستوران و تست غذاها و خوراکی‌های مختلف / آموزش آشپزی / این اینفلوئنسر از زبان طنز و خلاقیت در کلیپ‌های خود استفاده می‌کند.
فود اسپای1.3 میلیونمعرفی رستوران و تست غذاها و خوراکی‌های مختلف
مایی اسمر751 هزارمعرفی رستوران / این اینفلوئنسر بیشتر کلیپ‌های ایتینگ شو (به معرض نمایش گذاشتن غذا خوردن) می‌سازد. برخی از کلیپ‌های او چالشی و طنز هستند.   
روح اله عموحسینی (عمو روحی)  936 هزارمعرفی رستوران و تست غذاها و خوراکی‌های مختلف
بابک امیری440 هزارمعرفی رستوران و تست غذاها و خوراکی‌های مختلف / این اینفلوئنسر فعالیت‌های اجتماعی نیز دارد و به‌صورت منظم برای خیرات غذا تهیه می‌کند.
مریم بنائی فر  379 هزاراین اینفلوئنسر به‌صورت تخصصی به آموزش پخت انواع شیرینی و کیک می‌پردازد.

اینفلوئنسرهای آرایشی و زیبایی

بیوتی اینفلوئنسرهای ایرانی نیز بسیار موفق ظاهر شده‌اند و برخی از آن‌ها شهرت زیادی دارند. آن‌ها به مخاطبان خود (که عمدتاً خانم‌ها هستند) کمک می‌کنند تا زیبایی خود را حفظ کنند و مخاطبان نیز با توجه و تعامل خود، از آن‌ها قدردانی می‌کنند. صدف بیوتی و الناز گلرخ معروف‌ترین بیوتی اینفلوئنسرهای ایرانی هستند.

نامتعداد فالوورسبک پیج
صدف بیوتی3.5 میلیونمعرفی انواع برندهای لوازم آرایشی و محصولات آن‌ها و تخفیف‌ها و … / روش‌های مختلف آرایش صورت / مدلینگ / این اینفلوئنسر سعی می‌کند تا ارتباطی دوستانه با مخاطبین خود برقرار کند
الناز گلرخ3.6 میلیونمعرفی انواع برندهای لوازم آرایشی و محصولات آن‌ها / روش‌های مختلف آرایش صورت / مدلینگ / آموزش آشپزی
ملینا تاج1.8 میلیونمعرفی انواع برندهای لوازم آرایشی و محصولات آن‌ها / ترفندها و روش‌های مختلف آرایش صورت به همراه پست‌هایی از زندگی شخصی
شل بیوتی1.8 میلیونمعرفی انواع برندهای لوازم آرایشی و محصولات آن‌ها / ترفندها و روش‌های مختلف آرایش صورت به همراه پست‌هایی از زندگی شخصی
شبنم نظیف1.2 میلیوناین اینفلوئنسر به‌صورت اختصاصی به آرایش عروس می‌پردازد.
گیسو دیبا900 هزارمعرفی انواع برندهای لوازم آرایشی و محصولات آن‌ها / ترفندها و روش‌های مختلف آرایش صورت به همراه پست‌هایی از زندگی شخصی
دنیز میکاپ832 هزارمعرفی انواع برندهای لوازم آرایشی و محصولات آن‌ها / ترفندها و روش‌های مختلف آرایش صورت و مو
فرزانه گلد807 هزارمعرفی انواع برندهای لوازم آرایشی و محصولات آن‌ها / ترفندها و روش‌های مختلف آرایش صورت به همراه پست‌هایی از زندگی شخصی / این بلاگر به‌صورت تخصصی بر روی رنگ مو کار می‌کند.
fashionby.blossom343 هزاراین اینفلوئنسر به‌صورت تخصصی به آرایش و زیبایی مو می‌پردازد.
شادی بیوتی317 هزاراین اینفلوئنسر به‌صورت تخصصی به روش‌های مراقبت پوست و مو و محصولات مربوط به آن می‌پردازد.

اینفلوئنسرهای مد و پوشاک

اینفلوئنسرهای مد و پوشاک به دنبال‌کنندگان خودشان کمک می‌کنند که شیک‌پوش باشند و چه کسی است که از شیک‌پوشی بدش بیاید؟

نامتعداد فالوورسبک پیج
نهال سلطانی1.4 میلیوننمایش مدل‌های مختلف لباس و استایل‌های پوشش به همراه پست‌هایی از زندگی شخصی.
آناشید حسینی1.1 میلیوننمایش مدل‌های مختلف لباس و استایل‌های پوشش به همراه پست‌هایی از زندگی شخصی.
حمید فدایی637 هزارنمایش مدل‌های مختلف لباس و استایل‌های پوشش به همراه پست‌هایی از زندگی شخصی.
رامینا ترابی596 هزارنمایش مدل‌های مختلف لباس و استایل‌های پوشش به همراه پست‌هایی از زندگی شخصی.
سپید مرتضوی114 هزارنمایش مدل‌های مختلف لباس و استایل

اینفلوئنسرهای سفر و گردشگری

معمولاً همه با اینکه دلشان می‌خواهد، اما امکان سفر و گردش ندارند (مخصوصاً در شرایط الان). اینفلوئنسرهای گردشگری سعی می‌کنند این کاستی را برای مخاطبان خودشان تا حدی جبران کنند و آن‌ها را در لذت سفرها و گردش‌های خودشان شریک کنند.

نامتعداد فالوورسبک پیج
هدی رستمی452 هزاراین اینفلوئنسر به نقاط مختلف دنیا و ایران سفر می‌کند و تجربه این سفرها را به همراه دیدگاه‌های شخصی‌اش به اشتراک می‌گذارد.
آسوده ایمر617 هزاراین اینفلوئنسر به نقاط مختلف دنیا سفر می‌کند و تجربه این سفرها را به همراه روایت‌هایی از زندگی شخصی خودش به اشتراک می‌گذارد.
صحرا156 هزاراین بلاگر سفر بیشتر به روایت‌هایی از زندگی و تجارب شخصی‌اش در میان سفرهای گوناگون می‌پردازد
ملیکا بکایی195 هزاراین اینفلوئنسر به نقاط مختلف دنیا سفر می‌کند و تجربه این سفرها را به همراه روایت‌هایی از زندگی شخصی‌اش به نمایش می‌گذارد.
آرش آروین (کرگدن نارنجی)137 هزاراین اینفلوئنسر به همراه همسرش به نقاط مختلف دنیا سفر می‌کند و تجربه این سفرها را به همراه روایت‌هایی از زندگی شخصی‌اش منتشر می‌کند.

اینفلوئنسرهای سبک زندگی (لایف‌استایل)

این افراد سبک زندگی خاصی دارند و این سبک را در صفحه خود معرفی می‌کنند. کسانی که این لایف‌استایل را می‌پسندند نیز آن‌ها را دنبال می‌کنند و ازشان تأثیر می‌گیرند.

نامتعداد فالوورسبک پیج
نگین عابدزاده1.8 میلیوناین اینفلوئنسر اتفاقات و حالات مختلف زندگی خود و خانواده‌اش را روایت می‌کند.
شبنم شاهرخی968 هزاراین اینفلوئنسر اتفاقات مختلف زندگی خود و خانواده‌اش را روایت می‌کند.
آیروس637 هزاراین اینفلوئنسر برش‌های مختلف زندگی خود را (مانند سفر، ورزش، خانواده و فرزندان، شوخی و چالش و …) به اشتراک می‌گذارد.
نبات802 هزاراین اینفلوئنسر قسمت‌های مختلف زندگی خود را مانند گردش و سفر، روابط اجتماعی، خانواده، استایل و پوشش و … به اشتراک می‌گذارد.
شیوا بختیاروند686 هزاراین بلاگر لایف‌استایل بیشتر به محیط داخلی خانه و زندگی شخصی خود و خانواده‌اش می‌پردازد؛ مواردی مانند آشپزی، سفره‌آرایی، چیدمان خانه و …

اینفلوئنسرهای تکنولوژی

دنبال‌کنندگان این اینفلوئنسرها به دنبال ترفندهای دنیای تکنولوژی و بیشتر یادگرفتن در این حوزه هستند.

نامتعداد فالوورسبک پیج
مهدی شجاری (موبونیوز)1.1 میلیوناین تک بلاگر موفق در پیج خود (اغلب با زبان طنز و شوخی) به معرفی و نقد و بررسی انواع لوازم دیجیتال (گوش، ساعت دیجیتال، هندزفری و …) می‌پردازد. همچنین ترفندهایی را در استفاده از این وسایل معرفی می‌کند.
اهورا نیازی332 هزاربررسی گوشی‌ها و لوازم جانبی آن‌ها / بررسی برنامه‌های و نرم‌افزارهای مختلف
سینا عزتی625 هزاراین اینفلوئنسر در صفحه خود به طور اختصاصی درباره ادیت عکس و ویدئو با گوشی آموزش می‌دهد. همچنین نکاتی درباره تولید محتوا به اشتراک می‌گذارد.
آرین ابرونی198 هزاراین تک بلاگر در صفحه خود بیشتر لپ‌تاپ‌ها را نقد و بررسی می‌کند و نکاتی را درباره آن‌ها آموزش می‌دهد. همچنین مطالبی درباره سایر لوازم دیجیتال و لوازم جانبی آن‌ها به اشتراک می‌گذارد.
پیمان جاجرمی129 هزاراین اینفلوئنسر به‌صورت تخصصی درباره تجهیزات نور و فیلم‌برداری محتوا تولید می‌کند.
سپهر زمانی164 هزارآموزش ترفندهای مختلف دنیای تکنولوژی

اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام در زمینه ورزش و سلامتی

نامتعداد فالوورسبک پیج
آرات حسینی5.8 میلیوندر این صفحه ویدئوهای ورزشی این ورزشکار خردسال نابغه به همراه برش‌هایی از زندگی شخصی‌اش به اشتراک گذاشته می‌شود.
مهناز فرید (دکتر مون)1.3 میلیوناین پزشک پوست و مو در صفحه خود نکاتی را در مورد نگه‌داری و حفظ سلامت پوست و مو منتشر می‌کند. همچنین مطالبی از زندگی شخصی خود را نیز با مخاطبانش به اشتراک می‌گذارد.
کیوان میرهادی (دکتر کی)870 هزاردکتر میرهادی متخصص داخلی است و در پیج خود نکات آموزنده‌ای درباره بیماری‌ها و اخبار دنیای پزشکی منتشر می‌کند.
مونا کاکاوند646 هزاراین اینفلوئنسر و قهرمان جهانی کاراته، در پیج خود درباره زندگی شخصی و سبک زندگی خود پست منتشر می‌کند.
آتنا بیباک415 هزاراین مربی ورزشی در پیج خود آموزش‌های مختلف بدنسازی به همراه برش‌هایی از زندگی شخصی‌اش را به اشتراک می‌گذارد.
سمین یوگا215 هزاراین اینفلوئنسر در پیج خود به طور تخصصی به آموزش یوگا (هم کلیپ و هم عکس) می‌پردازد.

اینفلوئنسرهای سبک زندگی کودک

این اینفلوئنسرها نیز مانند اینفلوئنسرهای لایف‌استایل عمل می‌کنند با این تفاوت که محوریت محتواهای آن‌ها کودکان هستند.

نامتعداد فالوورسبک پیج
پانیذ اسماعیلی2.1 میلیوندر این پیج سبک زندگی و حالات مختلف پانیذ کوچک توسط مادرش به اشتراک گذاشته می‌شود.
گونشین کیزلاری1.3 میلیونسبک زندگی و داستان‌های مختلف سه دختربچه به همراه پدر و مادرشان
آناهیتا هاشم زاده1.1 میلیوندر این پیج سبک زندگی و حالات مختلف آناهیتا کوچک توسط مادرش منتشر می‌شود.
گندم گیلک459 هزار سبک زندگی و حالات مختلف گندم کوچک توسط مادرش منتشر می‌شود. همچنین در استوری‌ها مطالب متنوعی مثل آموزش آشپزی وجود دارد.
ماهور نظری477 هزار سبک زندگی و حالات مختلف ماهور خردسال و پدر و مادرش منتشر می‌شود. همچنین در استوری‌ها مطالب متنوعی مثل آموزش آشپزی و … به اشتراک گذاشته شده است.

اینفلوئنسرهای مسئولیت اجتماعی و امور خیریه

این اینفلوئنسرها در زمینه فعالیت‌های اجتماعی و خیرخواهانه فعال هستند و فالوورهای خود را نیز به مشارکت دعوت می‌کنند.

نامتعداد فالوورسبک پیج
شاهین صمدپور3.2 میلیوناین فعال اجتماعی در صفحه خود به بررسی مسائل و معضلات گوناگون اجتماعی و فعالیت‌های انسان‌دوستانه می‌پردازد.
نرگس کلباسی979 هزاراین فعال اجتماعی در پیج خود به روایت فعالیت‌های انسان‌دوستانه خود و همچنین فراخوان برای جمع‌آوری انواع کمک‌ها می‌پردازد.
فرانک تمنا این اینفلوئنسر اجتماعی در پیج خود به روایت فعالیت‌های انسان‌دوستانه و همچنین دعوت به همکاری برای این فعالیت‌ها می‌پردازد. گاهی نیز برش‌هایی از زندگی شخصی‌اش را به اشتراک می‌گذارد.

سخن پایانی

بدون شک اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از روش‌های بسیار مؤثر پیداکردن مشتریان جدید است. اینفلوئنسرها تعامل بسیار نزدیک و مؤثری با مخاطبان خود دارند و شما می‌توانید از این تعامل به نفع کسب‌وکار خود استفاده کنید. حالا اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام و در واقع بهترین پیج های اینستاگرام برای تبلیغ را می‌شناسید. پس منتظر چه هستید؟ نیازهای کسب‌وکار خود را بررسی کنید و با شناختن مخاطب هدفتان، به سراغ اینفلوئنسر مناسب بروید.

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست