پادکست ها از بهترین فرم های محتواهای امروزی هستند. شما هر کجا و با هر هدفی می توانید پادکستی مناسب علایق یا نیازهای خود پیدا کنید. اگر می خواهید کسب درآمد اینترنتی خود را بهبود بخشید یا در زمینه ای اطلاعات کسب کنید؛ ولی وقت یا حوصله خواندن کتاب ها و مقالات مختلف را ندارید، انواع پادکست بازاریابی و کسب و کار به کارتان خواهد آمد. در این مقاله قصد داریم به معرفی چند پادکست کسب و کار، بازاریابی و موفقیت ایرانی و خارجی بپردازیم. در انتخاب ها سعی شده است تا «بهترین پادکست های کسب و کار» و موفقیت گزینش شوند تا واقعا به دردتان بخورد.

از ویژگی های مهم پادکست که روز به روز استفاده از آن بین افراد افزایش می یابد، کارآیی بالای آن است. علاوه بر این حتی اگر وقت اضافه نداشته باشید، می توانید موقع آشپزی، ظرف شستن، انجام کارهای خانه، موقع انتظار برای اتمام کلاس فرزندتان، در اتوبوس، مترو یا اتاق انتظار به پادکست ها گوش دهید.

گوش دادن به انواع پادکست های کسب و کار، می تواند باعث ایجاد انگیزه در شما برای بهبود شغل و حرفه ای که در آن مشغول به کارید، شود و شما را یک قدم به موفقیتی که به دنبال آن هستید نزدیک تر کند. به ویژه اگر در آغاز مسیر ساخت بیزینس خود قرار دارید و به دنبال ایده کسب و کار هستید، نکات ذکر شده در این قبیل پادکست ها می توانند به شما کمک شایانی کنند. در این مقاله از سایت افیلیت مارکتینگ دایان افیلیت لیست جامع پادکست های بازاریابی و تبلیغات معرفی شده اند تا بتوانید از آن ها در توسعه کسب و کارتان استفاده کنید.

PDF این مقاله را برای شما آماده کرده ایم (دانلود PDF)

بهترین پادکست های کسب  و کار در حوزه مدیریت

بهترین پادکست های کسب  و کار در حوزه مدیریت

برای موفقیت در کسب وکار خود بهتر است که پادکست هایی در زمینه های مختلفی کاری گوش دهید و از جربیات افراد مختلف و متخصص استفاده کنید. در این مقاله سعی کرده ایم تا بهترین پادکست های کسب و کار، بازاریابی و موفقیت را معرفی کنیم. در میان انواع «پادکست کسب و کار»، تنها گوش دادن به «پادکست بازاریابی» کافی نیست و پادکست های مدیریتی نیز بسیار به کارتان خواهد آمد.

در ادامه چند نمونه از بهترین پادکست های مدیریتی خارجی و ایرانی معرفی شده اند تا بتوانید از آن ها برای توسعه و بهبود کسب وکارتان استفاده کنید. اطلاعاتی که از این پادکست ها به دست خواهید آورد، می تواند به شما در تدوین استراتژی کسب و کار کمک کند.

چگونه مستر کارت بگیریم؟

پادکست های مدیریت کسب و کار خارجی

مدیریت اصولی و درست کسب و کار یکی از دلایل موفقیت آن است. استفاده از تجربیات مدیریتی دیگران و توصیه های متخصصین می تواند به شما در این زمینه کمک کند. مخصوصا اگر به دنبال راه اندازی کسب و کارهای کوچک پرسود خود هستید، باید بتوانید بیزینس خود را به درستی مدیریت کنید. بهترین پادکست های مدیریت خارجی که به دردتان خواهد خورد، به شرح زیرند:

The $100 MBA

The $100 MBA

سازنده این پادکست،Omar Zenhom ، در دانشکده بیزینس Wharton تحصیل می کرد؛ ولی پس از مدتی تحصیل را رها کرده و بر The $100 MBA تمرکز کرد. او که از نظام آموزشی ناامید بود، تصمیم گرفت تا تغییری در شرایط ایجاد کند.

این پادکست کسب و کار که روزانه بیش از 50000 شنونده دارد، موضوعات مختلف و جذابی را پوشش می دهد. از نکات مثبت این پادکست کوتاه بودن هر قسمت آن است؛ کمتر از 15 دقیقه! Omar Zenhom هر چیزی را که برای ساخت یک بیزینس لازم دارید به شما آموزش می دهد.

اکثر پادکست های کسب و کار با افراد موفق در مورد مسیر موفقیتشان صحبت می کنند؛ اما هیچ کدام به شما یاد نمی دهند که چگونه همان مسیر را طی کنید. این پادکست نکاتی واقعی و کاربردی را برای ساخت و پیشرفت کسب و کارتان به شما آموزش می دهد.

How I Built This

How I Built This

تا به حال برایتان سوال بوده که بابی براون چطور امپراطوری موفق لوازم آرایش خود را ساخت؟ یا اینکه شرکتی مثل Honest Tea از کجا شروع کرد؟

پادکست How I Built This داستان پرسودترین، خاص ترین و جالب ترین کمپانی های جهان را بررسی کرده است و به هر دو جنبه مدیریت و موفقیت کسب و کار می پردازد. سازنده این پادکست فعال در زمینه کسب وکار، خبرنگار است و این باعث تمایز مصاحبه ها و بررسی های او از سایر افراد می شود.

این پادکست علاوه بر مصاحبه با موسسان کمپانی های موفق، داستان شکل گیری هر برند را با جزئیات بررسی می کند. این پادکست، 350 قسمت و بیش از 560000 دنبال کننده دارد. مدت زمان هر قسمت این پادکست متفاوت است؛ اما به طور میانگین هر قسمت 40 دقیقه است.

پادکست های مدیریت کسب و کار ایرانی

شیوه های مدیریتی برای هر فرهنگی منحصر به فرد است و به عنوان فردی که در ایران فعالیت می کنید، شنیدن تجربیات کسب و کارهای ایرانی بیشتر به کارتان خواهد آمد. بهترین پادکست های کسب و کار ایرانی در زمینه مدیریت، این موارد هستند:

10 صبح

10 صبح

پادکست 10 صبح با 125 قسمت، بیش از 34000 دنبال کننده دارد و بیش از 785 هزار بار پخش شده است. این پادکست، راجع به موضوعات کاربردی متعددی از جمله راه اندازی کسب  و کار، تأمین مالی، شبکه سازی، جذب سرمایه، طراحی مدل کسب  و کار، رشد مقیاس پذیر، راه اندازی استارتاپ و مهارت های نرم صحبت می کند.

به علاوه، در آن با بنیان گذاران معروف ترین کسب وکارها و استارتاپ های ایرانی مانند دیجی کالا، الوپیک، پیاده، اسنپ، اسنپ فود، علی بابا، کمدا و تپ سی مصاحبه شده است تا تجربیات عملی ارزشمندشان در اختیار مخاطب قرار گیرد. مدت زمان قسمت های این پادکست کسب و کار، از 30 دقیقه تا 1 ساعت متغیر است.

با نگاه به نظرات و کامنت های مخاطبان می توان دید که این پادکست برای دنبال کنندگان آن، بسیار مفید و کاربردی است و کاملاً ارزش زمان شما را دارد.

Furbo

Furbo

Furbo بیش از 27100 نفر دنبال کننده دارد و 347 هزار بار شنیده شده است. این پادکست به طور تخصصی، به کسب وکارهای اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ می پردازد. در این پادکست راجع به موضوعاتی مانند مدیریت کسب  و کار اینترنتی، شبکه های اجتماعی، نکات فروش اینترنتی و تبلیغات صحبت می شود.

اگر در حوزه کسب  و کار های اینترنتی تازه وارد هستید،  Furbo از بهترین پادکست های کسب و کار در این زمینه است. طول قسمت های این پادکست هم متغیرند؛ اما تعداد زیادی از آن ها، کم تر از 15 دقیقه وقت شما را می گیرند.

مدیر ممتاز

پادکست کسب و کار مدیر ممتاز

مدیر ممتاز توسط ناصر غانم زاده، مؤسس “نیوٌ”، تولید شده و یک پادکست کسب و کار کاربردی به ویژه برای کسب وکارهای نوپاست.

در این پادکست در مورد مسیر عبور از یک کارآفرین به یک مدیر عالی و رهبر پرداخته می شود. همچنین در مورد مفهوم استارتاپ و چالش های راه اندازی یک کسب و کار صحبت می شود.

قاف پادکست

قاف پادکست

یکی دیگر از پادکست های کاربردی در زمینه مدیریت کسب وکار، قاف پادکست است. این پادکست نکات متعددی را پوشش می دهد که صاحب هر کسب و کاری باید بداند و هدف خود را آگاهی بخشی به دیگران بداند.

موضوعاتی از جمله علم مدیریت، راه اندازی فروشگاه اینترنتی، تیم سازی، طرح کسب و کار، انتخاب استراتژی، تکنیک های متقاعدسازی، انتخاب نام کسب وکار و رهبری در این پادکست پوشش داده شده اند که می توانند کمک شایانی به صاحبان کسب و کارها بکنند.

کار کسب

کار کسب

با اینکه حتی یک سال هم از عمر پادکست کار کسب نمی گذرد، اما توانسته تعداد خوبی مخاطب به خود جذب کند که این خود کیفیت محتوا و کاربردی بودن این پادکست را نشان می دهد.

کارکسب با رهبران کسب و کار های ایرانی مصاحبه و شما را از تجربیات و ایده های آن ها بهره مند می کند.

این پادکست به چالش های پیش روی صاحبان بیزینس های ایرانی می پردازد. برخی موضوعات این پادکست عبارت اند از: کارآفرینی، فروش، بازاریابی، مدیریت ریسک، مدیریت پروژه و برندسازی.

همچین بخوانید: ایده های کارآفرینی

بهترین پادکست ها در زمینه کسب و کار در حوزه موفقیت

اگر به تاریخچه کسب و کارهای مختلف نگاهی بیندازید، می بینید که هیچ کدام از آن ها یک شبه به موفقیت نرسیده اند. تمامی کسب و کارها، مسیری پر پیچ و خم و سخت را طی کرده اند تا به بیزینسی موفق تبدیل شده اند. گوش کردن به داستان موفقیت این کسب و کارها می تواند راهنمای فعالیت و موفقیت شما باشد. در ادامه پادکست های ایرانی و خارجی معرفی خواهند شد که داستان موفقیت و روش رسیدن به آن را برای شما بازگو خواهند کرد.

بخوانید: درآمد اینترنتی بدون سرمایه

پادکست های موفقیت کسب و کار خارجی

چه فریلنسر باشید، چه کسب و کار خود را داشته باشید، می توانید از تجربه موفقیت دیگران استفاده کنید و اطلاعات خوبی به دست آورید. اگر علاقه دارید تا داستان موفقیت خارجی نشین ها را دنبال کنید، پادکست هایی که در زیر معرفی خواهند شد به کارتان خواهد آمد.

Harvard Alumni Entrepreneurs Invites 

Harvard Alumni Entrepreneurs Invites

اگر به شنیدن داستان موفقیت افراد در زمینه کارآفرینی علاقه دارید، پادکست Harvard Alumni Entrepreneurs Invites برای شما مناسب است. این پادکست مصاحبه محور است و با مدیرعاملان، موسس ها و نوآوران دنیای بیزینس صحبت می کند و تجربیات آن ها را در اختیار شما قرار می دهد.

The Mind Your Business Podcast

The Mind Your Business Podcast

باور داشتن به چیزی که انجام می دهید و پیوستگی عمل حتی زمان دشواری ها، برای هر کارآفرینی چالش برانگیز است. سازنده این پادکست، Jamws Wedmore، یک میلیونر و کارآفرین اینترنتی است که اعتقاد دارد موفقیت از طریق ذهنیت، استراتژی و همچنین با نحوه رفتار و عملکرد شما رقم می خورد.

او می خواهد در پادکست The Mind Your Business Podcast، این باور غلط را که کشمکش و کار زیاد تنها عوامل موفقیت هستند، از بین ببرد.

این پادکست، رویه ای مبنی بر ایجاد انگیزه را پیش گرفته است. James به شما کمک می کند تا فکر اقتصادی تان را بهبود ببخشید و به شیوه نوینی فکر کنید. به راحتی می توانید با این پادکست کسب و کار ارتباط برقرار کنید و به کمک مصاحبه ها و داستان های انگیزشی مکرر که هر هفته پخش می شوند، کسب و کار خود را در مسیر درست و به سوی موفقیت پیش برید.

پادکست های موفقیت کسب و کار ایرانی

اگر علاقه دارید تا داستان موفقیت کارآفرینان و کسب و کارهای وطنی را دنبال کنید، به شما چند مورد از بهترین پادکست ها در این زمینه را معرفی می کنیم.

رادیو کارنکن

رادیو کارنکن

پادکست رادیو کارنکن، موفقیت کسب و کار، خود را این گونه معرفی می کند:

 داستان زندگی آدم هایی که با شغلشان زندگی می کنند.

رادیو کارنکن، 36 قسمت منتشر کرده است و در هر قسمت از این پادکست با افرادی که در شغل یا کسب و کار خود موفق هستند، صحبت می شود.

شما با چالش ها و شکست های این افراد در مسیر موفقیت آشنا می شوید و چگونگی غلبه بر این گونه چالش ها و مشکلات را می آموزید.

سهیل علوی، ناصر غانم زاده، پیمان فخاریان و بهداد معینی از جمله مهمانان این پادکست هستند.

طبقه 16

طبقه 16

طبقه 16 را می توان از بهترین های “پادکست کسب و کار” و موفقیت در ایران دانست. سازنده این پادکست سهیل علوی، کارآفرین موفق ایرانی ساکن کاناداست. او مدیرعامل استارتاپ ریحون و همچنین بنیان گذار Tribe  است.

این پادکست مصاحبه محور است و در هر قسمت، با یکی از صاحبان کسب و کارهای موفق، بنیان گذاران استارتاپ ها و فعالان عرصه بیزینس صحبت می کند.

مهمانان پادکست در مورد تجربیات خود به عنوان صاحبان کسب و کارهای موفق صحبت می کنند. تاکنون 41 قسمت از این پادکست منتشر و بیش از 104 هزار نفر به آن گوش داده اند.

سبکتو

سبکتو

همان طور که می دانید، توسعه فردی و سبک زندگی، بر تمامی ابعاد زندگی یک شخص تاثیر دارند و بیزینس و کسب و کار هم یکی از جنبه های زندگی است.

پادکست سبکتو بیش تر بر روی جنبه های فردی موفقیت و تاثیر مهارت های توسعه فردی بر موفقیت کسب و کار افراد تمرکز دارد.

با سبکتو می توانید با رازهای موفقیت افرادی همچون جف بزوس آشنا شوید، عادات مالی درست را یاد بگیرید و با عادت های مناسب برای یک سبک زندگی درست آشنا شوید. مدت زمان هر قسمت از این پادکست در زمینه کسب و کار، کوتاه و عموما زیر 15 دقیقه است.

دیالوگ

دیالوگ

حامد جعفری، سازنده پادکست دیالوگ، از متخصصین حوزه کسب و کارهای اینترنتی است. دیالوگ پادکستی در زمینه سبک زندگی و پادکست کسب و کار است. هدف این پادکست، آموزش و ایجاد انگیزه واقع بینانه برای بخش های مختلف جامعه ایران و به خصوص قشر جوان و کارآفرین می باشد.

در هر قسمت، میزبان برنامه با یک کارآفرین، مدیر، فرد موفق در یک کسب و کار یا متخصص یک حرفه هم صحبت می شود و درباره گذشته او، تصمیمات اثرگذار زندگی اش، تخصص و حرفه کاری و همچنین روتین ها و باورهایش به صحبت می نشیند.

در این پادکست سعی بر این است تا جوانان، با سبک زندگی، تصمیم های درست و رفتارهای افراد موفق آشنا شوند. تاکنون 28 قسمت از پادکست دیالوگ منتشر شده که به طور میانگین، هر قسمت 1 ساعت و 15 دقیقه است.

بخوانید: کسب درآمد در خانه

بررسی چند مورد پادکست کسب و کار در حوزه بازاریابی

پادکست هایی که در ادامه بررسی می شوند، جزو بهترین پادکست های بازاریابی به حساب می آیند. هر دوی این پادکست ها ایرانی هستند و می توانید اطلاعات جامع و کاربردی از آن ها به دست آورید.

بادکوبه

پادکست بازاریابی بادکوبه

شاید پیش از این نام بادکوبه را به عنوان یک آژانس بازاریابی و تبلیغاتی موفق ایرانی شنیده باشید. طبیعتاً موضوع پادکست این شرکت، هم راستا با زمینه فعالیت آن، یعنی بازاریابی و تبلیغات است.

تا کنون 19 قسمت از پادکست بازاریابی بادکوبه منتشر شده است که به طور میانگین 30 دقیقه هستند. به گفته خودشان، بادکوبه «قصه تبلیغات» را می گوید. پادکست بادکوبه به سراغ معروف ترین و موثرترین کمپین های تاریخ صنعت تبلیغات می رود و از دل این کمپین ها، داستان و روایت آدم ها، برندها و کسب و کارهای مختلف را تعریف می کند.

رشدینو

پادکست بازاریابی رشدینو

شاید بتوان رشدینو را کامل ترین پادکست بازاریابی ایرانی دانست.

رشدینو، از جمله پادکست های شنوتو است که 12600 نفر دنبال کننده و 110 قسمت منتشر شده دارد.

در این پادکست راجع به جدیدترین مسائل در زمینه فروش، بازاریابی، رشد و توسعه فردی و کسب و کار صحبت می شود. رشدینو، روش ها و تکنیک هایی را به شما آموزش می دهد که می توانند باعث رشد و بهبود کسب و کارتان شوند.

در این پادکست بازاریابی، تازه های استارتاپی و تکنولوژی، نرم افزارها، سخنرانی ها و سمینارها، ایمیل مارکتینگ، افزایش فروش و بسیاری موضوعات دیگر مورد بحث قرار می گیرند. تنوع موضوعات، انتشار منظم قسمت ها و حضور مهمانان برجسته، از نقاط قوت این پادکست به شمار می روند و آن را به یکی از بهترین پادکست های کسب و کار و بازاریابی تبدیل کرده است.

همچنین بخوانید: محاسبه درآمد ماینر

جمع بندی

عمر پادکست ها نسبت به دیگر انواع رسانه و محتوا کوتاه تر است؛ اما ویژگی های منحصر به فرد پادکست ها مانند سرگرم کننده بودن در عین ارائه اطلاعات، دسترسی آسان، تنوع موضوعات و جامع بودن، سبب محبوبیت آن ها میان افراد شده است.

گوش دادن به “پادکست بازاریابی” اطلاعات کاربردی زیادی را در اختیار شما می گذارد. یکی از بهترین راه های دریافت اطلاعات در زمینه کسب و کار و بهبود بیزینس ها، گوش دادن به انواع پادکست کسب و کار، بازاریابی، موفقیت و توسعه فردی است. این پادکست ها با ارائه محتوای به روز، نکات کلیدی و همچنین انتقال تجربیات افراد موفق در زمینه کسب و کار و استارتاپ می توانند کمک قابل توجهی به رشد کسب و کار شما کنند. در این مقاله بهترین پادکست های کسب و کار ایرانی و خارجی معرفی شدند. اگر پادکست های خوب دیگری می شناسید، خوشحال می شویم تا آن ها را به ما معرفی کنید.

مقاله مرتبط:
مجوز کسب و کار
کسب درآمد از طریق نصب اپلیکیشن

سوالات متداول

پادکست چه مزایایی دارد؟

شما می توانید پادکست ها را در هر موقعیتی گوش دهید؛ فرقی نمی کند که در اتوبوس باشید یا در آشپزخانه! به همین دلیل در مکان هایی که امکان خواندن کتاب یا دیدن ویدئو نیست بسیار مناسب است. از طرفی دیگر پادکست های رایگان فراوانی در زمینه های مختلف وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید.

انواع مختلف پادکست کسب و کار چه کمکی در موفقیت شما می کند؟

معمولا در پادکست های کسب و کار، افراد و کارآفرینان از تجربیات خود صحبت می کنند و داستان بیزینس های مختلف تعریف می شود. به همین دلیل این نوع پادکست ها می تواند در انتقال تجربیات بسیار موثر باشند.

مقالات مرتبط:
کسب درآمد با گوشی
کسب درآمد دلاری
کسب درآمد از اینستاگرام

3/5 - (2 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

5 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • مقاله خوبی بود و ادم رو جذب می کنه که این کار رو امتحان کنه. لطفا در مورد نحوه تولید پادکست هم مطلب تهیه کنید و قرار بدید که با روند تولیدش آشنا بشیم.

  پاسخ
 • بنظر من هر شرکت نوپا قبل از شروع باید چندین پادکست کسب و کار گوش کنه و بعد شروع به درست کردن زیرساختاش بکنه. من خود م با پادکست فارسی شروع کردم و کم کم با پادکست های انگلیسی قوی مثل Mind Your Business آشنا شدم. در کل پیشنهاد من پادکست های زبون اصلی هست ولی فارسی هم بد نیستن بشرطی که با هوشمندی ازشون استفاده بشه.

  پاسخ
 • حسین کریمی
  دی 19, 1400 3:10 ب.ظ

  پادکستا واقعا معجزه میکنن. من حدود یک سال و نیم هست که مشغول سرچ کردن و گوش کردن به پادکست های کارآفرینی هستم و بعد از گوش کردن به چندین پادکست زبان اصلی، تونستم جایی رو پیدا کنم که ایده های من رو عملی کنن. پادکست ها توی ذهنمون جرقه ایجاد میکنن. هرکسی دنبال ایده و خلاقیته باید سمت پادکستا بره. توی کمترین زمان شما میدونین درحالی که مشغول به کارای دیگه اتون هستین پادکست های نه خیلی سنگین، گوش بدین همینقدرش حتی معجزه میکنه. بعد از خواندن این متن خواستم تجربه ام رو از استفاده از پادکست ها باهاتون به اشتراک بذارم. امیدوارم بدردتون بخوره

  پاسخ
 • چجوری میتونیم خودمون پادکست تولید کنیم؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست