همکاری در فروش یکی از روش هایی است که می توانید با استفاده از آن، درآمد بالایی کسب کنید؛ اما همکاری در فروش چیست؟ در این مدل کسب و کار شما محصول یک شرکت یا برند را تبلیغ می کنید و به ازای هر خریدی که از طریق شما انجام شود، کمسیون می گیرید. یکی از مزایای همکاری در فروش این است که می توانید بدون سرمایه، درآمد داشته باشید! جالب نیست؟ اما این تنها مزیت آن نیست. در این مقاله «مهمترین مزایای افیلیت مارکتینگ» معرفی می شوند تا دید بهتری از این روش موفق کسب درآمد به دست آورید. پس برای آشنایی بیشتر با مزایای همکاری در فروش همراه ما باشید.

برای دانلود PDF کلیک کنید

آشنایی به مهمترین مزایای همکاری در فروش

برای شروع هر کاری بهتر است با خوبی ها و بدی های آن بیشتر آشنا شوید. آشنایی با مزایای همکاری در فروش می تواند به شما کمک کند تا با دید بازتر و اطمینان بیشتری به این کسب و کار وارد شوید. در ادامه مهمترین مزایای همکاری در فروش معرفی می شوند.

مطلب مرتبط: همکاری در فروش لوازم آرایشی

1- همکاری در فروش مبتنی بر عملکرد است

سیستم همکاری در فروش مبتنی بر عملکرد است

یکی از اصلی‌ترین مزیت‌های سیستم همکاری در فروش این است که شما موقعی پول و کمیسیون پرداخت میکنید که در ازای آن فروش و یا عملی صورت گرفته باشد. در غیر این صورت پولی پرداخت نخواهد شد و این یعنی سود خالص.

2- کمک اعجاب انگیز به افزایش مخاطب

افزایش تعداد مخاطبین

به طور مثال خود دایان افیلیت چیزی در حدود 80 هزار همکار در فروش دارد. این مطلب یعنی اینکه مشتریان این سیستم به طرز بسیار زیادی، زیاد و گسترده هستند.

چون هر کدام از این همکاران اگر فقط 1 نفر هم مخاطب داشته باشید، در نتیجه سیستم، 80 هزار مخاطب دارد.

به این صورت شما بدون نیاز به هزینه کردن میزان مخاطب بسیار بسیار زیادی به دست خواهید آورد.

3- افزایش اعتبار برای شما

افزایش اعتبار برند شما

موقعی که مخاطبان شما زیاد شوند، نتیجه آن افزایش اعتبار شما است. پس همینطور ک مخاطبان زیاد می‌شوند متعاقبا اعتبار شما نیز به طرز چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد.

همچنین میتوانید از اینفلوئنسرها، بلاگرها و افراد متخصص و معروف در حوزه‌های مختلف کمک بگیرید تا بتوانید اعتبار خود را افزایش دهید.

4- بسیار مقرون به صرفه است

مقرون به صرفه بودن

در این سیستم شما نیازی به صرف کردن هزینه برای دریافت مخاطب ندارید و این همکاران شما هستند که به راحتی برای شما مخاطب جمع آوری میکنند.

5- عدم نیاز به تخصص زیاد

عدم نیاز به تخصص در همکاری در فروش

برای این که بتوانید در این سیستم، کسب درآمد داشته باشید، نیازی به دشتن تخصص زیاد نیست و خیلی از سیستم های همکاری در فروش مواردی را که لازم است به شما آموزش میدهند تا بتوانید به کسب درآمد مطلوب برسید. یکی از دلایل محبوبیت این ایده کسب و کار هم دقیقا همین است.

پس اگر با خود میگویید که من که تخصصی ندارم پس نمیتوانم از این مدل کسب و کار، کسب درآمد داشته باشم، سخت در اشتباه هستید.

6- تضمین فروش محصولات

تضمین فروش محصولات

یکی دیگر از مزایای همکاری در فروش برای همکاران می‌شود به این اشاره کرد که همکاران نیازی به تحقیقات بازار ندارند. در واقع با توجه به محصولات و فروش آن‌ها توسط برندهای دیگر، کاملا مشخص است که فروش محصولات تضمین شده است.

در نتیجه نیازی به وقت گذاشتن برای تحقیقات و همچنین آزمون و خطا نیست.

7- مقیاس بندی مناسب

مقیاس پذیری مناسب

موقعی که صفحات و برندهای زیادی به شما اشاره میکنند، در نتیج فرصت‌‌ها هم برای فروش افزایش پیدا خواهند کرد.

همچنین به طور مثال در بهینه سازی موتورهای جستجو، درست است که این اشاره به سایت شما تاثیر مستقیم ندارد، اما افزایش مخاطبان، افزایش میزان جستجوی برند شما میتواند تاثیر غیر مستقیم بر سئو سایت شما بگذارند.

چگونه در افیلیت مارکتینگ موفق شویم؟

تا اینجای مقاله در مورد مزایای همکاری در فروش صحبت شد. اما چگونه می توان در این زمینه موفق عمل کرد؟ همکاری در فروش نیز مانند هر کسب و کار دیگری چم و خم‌های خود را دارد. در ادامه راهکارهایی ارائه می شود که بتوانید با استفاده از آن ها به موفقیت بیشتری در همکاری در فروش، دست پیدا کنید. 

داشتن استراتژی دیجیتال مارکتینگ

داشتن برنامه و استراتژی در هر کسب و کاری، رمز موفقیت آن محسوب می شود. شما باید از استراتژی دیجیتال مارکتینگ قوی و حساب شده‌ای در کمپین ها و فعالیت های خود استفاده کنید. برای این کار نیز باید شناخت خوبی از مخاطبان هدف خود به دست آورید. به همین دلیل باید پرسونای مشتری را بشناسید و تمامی استراتژی های بازاریابی خود را بر اساس آن طرح‌ریزی کنید.

استفاده از ابزارهای افیلیت مارکتینگ

ابزارهای افیلیت مارکتینگ مختلفی در دسترس است که می توانید از آن ها در طراحی استراتژی ها و کمپین های خود استفاده کنید و بتوانید بهتر و مطمئن تر برنامه‌ریزی کنید. با استفاده از این ابزارهای نتایج بهتری از فعالیت های خود به دست خواهید آورد و می توانید در زمینه همکاری در فروش، موفق تر عمل کنید.

بازاریابی محتوا را فراموش نکنید!

بازاریابی محتوا در افیلیت مارکتینگ و موفقیت کمپین های شما بسیار اهمیت دارد. شما باید محتوایی قوی و هدفمند تولید کنید و اصول بازاریابی محتوا را به دقت اجرا کنید. تنها در این صورت است که می توانید کمپین های موفق تری اجرا کنید و فروش محصولات خود را افزایش دهید. 

استفاده از نیچ مارکتینگ

در نیچ مارکتینگ شما محصول مشخصی را انتخاب می کنید و مشتریان و بازار مشخصی را برای اجرای بازاریابی های خود هدف قرار می دهید. این شیوه تاثیر مثبت و مستقیم بر کمپین ها و موفقیت در بازاریابی هایی شما خواهد داشت. با این کار از انرژی، زمان و بودجه خود به شکل بهینه‌تر استفاده خواهید کرد و نتایج موثرتر و موفق تری به دست می آورید.

در شبکه های اجتماعی فعال باشید.

یکی از اصولی که برای موفقیت در افیلیت مارکتینگ به آن نیاز دارید، برندینگ در شبکه های اجتماعی است. شبکه های اجتماعی این فرصت را فراهم آورده است تا بتوانید برند خود را به دیگران معرفی کنید و ارتباط خود را با آن ها افزایش دهید. هنگامی که مشتری، برندی که محصولات آن را تبلیغ می کنید بهتر بشناسد، به آن اعتماد بیشتری می کند و راحت تر می توانید محصولات را به فروش برسانید.

همکاری در فروش اکسسوری را از کجا شروع کنیم!

نتیجه

در این مقاله مهمترین مزایای همکاری در فروش معرفی گردید تا با این شیوه کسب و کار بیشتر آشنا شوید. همان‌طور که اشاره شد، از مزایای همکاری در فروش می توان این است که نیاز به سرمایه اولیه ندارید و از دردسرهای تهیه کالا و ارسال آن به مشتری خبری نیست. شما با فروش محصول یک برند دیگر، کمیسیون دریافت می کنید که به این خاطر می توان گفت، سود خالصی نصیبتان می شود. نظر شما در این زمینه چیست؟ اگر در این زمینه فعال هستید خوشحال می شویم که تجربیات خود را در مورد افیلیت مارکتینگ با ما به اشتراک بگذارید.

حتما بخوانید:
همکاری در فروش بدلیجات
همکاری در فروش لباس ورزشی مردانه و زنانه
نکات فروش اینترنتی

سوالات متداول

آیا برای همکاری در فروش نیاز به سرمایه اولیه دارید؟

کالا توسط برندی که با آن همکاری می کنید تامین می شود و اکثر کارهای شما از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی انجام می شود؛ به این خاطر می توانید بدون سرمایه اولیه از افیلیت مارکتینگ، کسب درآمد کنید.

آیا برای همکاری در فروش به تخصص خاصی نیاز است؟

برای اینکه در این زمینه فعالیت کنید، عملا نیاز به تخصص خاصی ندارید. اکثر سیستم های همکاری در فروش، آموزش هایی را که برای این کار لازم است در اختیارتان قرار می دهند.

یکی از مهمترین مزایای همکاری در فروش چیست؟

یکی از مهمترین مزایای همکاری در فروش این است که شما نیازی به تامین کالا ندارید و کالا توسط برندی که با آن همکاری می کنید، در اختیار مشتری قرار می گیرد. به همین خاطر عملا نیازی به سرمایه اولیه برای شروع به کار ندارید.

استفاده از یک سیستم همکاری در فروش معتبر چقدر اهمیت دارد؟

سعی کنید از سیستم های همکاری در فروشی استفاده کنید که معتبر و شناخته شده باشند. دلیل این موضوع نیز به این خاطر است که شما از کیفیت محصولات آن ها اطمینان خواهید داشت و مشتری ها نیز با آن برند بیشتر آشنا هستند و راحت تر اطمینان خواهند کرد.

میزان درآمد در افیلیت مارکتینگ چقدر است؟

یکی از مزیت های بزرگ همکاری در فروش این است که میزان درآمد شما کاملا به عملکرد شما بستگی دارد و محدودیتی در سقف درآمد ندارید. هرچه محصولات بیشتری بفروشید، درآمد بالاتری خواهید داشت.

مطالب مرتبط:

استراتژی های همکاری در فروش

راهنمای جامع همکاری در فروش برای مبتدیان

بهترین پیشنهادهای موفقیت در افیلیت مارکتینگ

منابع:

https://www.volusion.com/blog/top-5-benefits-of-affiliate-marketing/

https://thimpress.com/7-benefits-affiliate-marketing-source-income/

5/5 - (1 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

7 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام
  واقعا از کجا باید فهمید که محصول و فروش آن خوب است. مخصوصا اینکه سیستم که قصد همکاری با آن را دارم، جدید است و برندی سابقه دار نیست.

  پاسخ
  • مدیر سایت
   مهر 11, 1399 10:58 ق.ظ

   سیستمی که با اون کار می کنید باید یک پنل شفاف داشته باشد. اینطوری می تونید به راحتی آمار فعالیت های خودتون رو داشته باشید.

   پاسخ
 • جالب بود در مورد همکاری در فروش قبلا هم خونده بودم ولی اینا رو ندیده بودم
  تو ایران کیا خوبن واسه همکاری در فروش؟

  پاسخ
 • بزرگترین مزیت همکاری در فروش همینه که ادم خودمونیم و کسی برامون تعیین تکلیف نمی کنه و ساعات کاری میزان کار کاملا بستگیبه خودمون داره همینش خیلیییی خوبه
  ولیی خب مزایا دیگه ای که گفتین خهم توجه م رو خیلی به خودش جلب کرد

  پاسخ
 • اگه یک برندی پیدا کنیم که ازش هیچی نمیدونیم چجوری بفهمیم سیستم کارشون چجوری و مشتریاشون راضی ان از محصولاتشون یا نه؟

  پاسخ
  • مدیر سایت
   بهمن 10, 1400 11:50 ق.ظ

   با سلام
   اولین قدم آنالیز اون برند هست. سایت یا شبکه های اجتماعی اون برند رو دنبال کنین و بعد از آنالیز دقیق، تصمیم بگیرید.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست