توییتر یک شبکه اجتماعی پرطرفدار است که هر بازاریابی برای توسعه کسب و کار خود نیاز به فعالیت در این شبکه دارد. بسیاری از مخاطبین هدف کسب و کارها در این شبکه اجتماعی فعالیت دارند و برقراری ارتباط و تعامل مناسب با این مخاطبان می‌تواند باعث توسعه کسب و کار آن‌ها شود. اما برای اینکه پیام یک برند یا کسب و کار به گوش مخاطبان خود برسد ابتدا باید با جذب فالوور در توییتر آشنا باشند؛ در این مطلب قصد داریم به آموزش جذب فالوور در توییتر بپردازیم و هر کدام را به طور جامع بررسی کنیم.

چرا تعداد فالوور در توییتر مهم است؟

هر چند توییتر مانند پلتفرم‌هایی همچون یوتیوب و فیسبوک، بر اساس تعداد کاربر امتیاز نمی‌دهد؛ اما از آنجایی که مخاطبان حرفه‌ای دارد، داشتن تعداد فالوور بالا در توییتر بخصوص در کشور ایران بسیار حائز اهمیت است. همچنین مانند بسیاری از شبکه‌های اجتماعی تعداد فالوور بالا به دلایل زیر اهمیت دارد:

 • اعتبار: مردم با صفحه‌هایی که دارای فالوور بالا هستند زودتر تعامل برقرار می‌کنند و صفحه توییتر با فالوور بالا را معتبر می‌دانند.
 • آتوریتی (Authority) : هر چه آتوریتی صفحه شما بالا باشد، برای موتورهای جستجوی توییتر از اعتبار بیشتری برخوردار می‌شود.
 • دسترسی آسان تر: هر چه تعامل با مخاطبان بیشتر باشد و افراد بیشتری صفحه‌تان را دنبال کرده باشند، محتوای شما آسان‌تر در اختیار افراد دیگر قرار می‌گیرد.

راه های جذب فالوور در توییتر رایگان

راه های جذب فالوور رایگان در تویییتر
جذب فالوور رایگان در توییتر

یک صدای منحصر به فرد برای برند خود پیدا کنید

منظور از این جمله چیست؟ صدای برند همان چیزی است که مخاطب زمانی که اسم برند یا کسب و کار شما را می‌شوند، در ذهنش نقش می‌بندد. قبل از اینکه در توییتر فعالیت کنید، باید صدای برند خود را پیدا کنید و تعیین کنید که با چه زبانی قصد دارید با مخاطب خود صحبت کنید. در زبان برند، هدف اصلی هر کسب و کار نهفته که باید به زیباترین شکل ممکن آن را بیان کند. هر چه این صدا قابل درک‌تر باشد، مخاطب بیشتری را در توییتر جذب خواهید کرد.

این را در نظر داشته باشید که رفتار افراد در توییتر با اینستاگرام کاملا متفاوت است. شناخت این نوع تفاوت‌ها و درک رفتار کاربران در توییتر می‌تواند به تعامل بیشترتان با کاربران کمک کرده و در صدای برند شما نقش تعیین کننده‌ای دارد.

پروفایل توییتر را کامل کنید

جذب فالوور در توییتر رایگان است و برخلاف عقیده بسیاری از افراد که تصور می‌کنند برای «جذب فالوور در توییتر» باید هزینه گزافی پرداخت نمود، با انجام کارهایی ساده مانند تکمیل پروفایل توییتر می‌توان برای افزایش فالوور توییتر اقدام کرد. تکمیل پروفایل همانطور که در افزایش فالوور اینستاگرام تاثیر دارد در توییتر نیز موثر است.  پروفایل توییتر توسط موتورهای جستجو مانند گوگل قابل جستجو است؛ بنابراین اگر می‌خواهید شانس دیده شدن خود را افزایش دهید باید پروفایلی کامل داشته باشید. پروفایل شما باید:

 • دارای یک عکس باکیفیت باشد
 • دارای تک، کلمات کلیدی و لوکیشن باشد
 • لحن و شخصیت داشته باشد

شبکه سازی کنید

شبکه سازی بهترین راه ارتباطی بین شما و افراد موفق در زمینه کاری‌تان است. سعی کنید تا جایی که می‌توانید این افراد را دنبال کنید و با آن‌ها تعامل برقرار کنید. کامنت گذاشت در پست‌های این افراد و ریتوییت کردن توییت آن‌ها، تاثیر چشمگیری در دیده شدن صفحه‌تان خواهد گذاشت.

تیک آبی بگیرید

اگر برند یا کسب و کارتان شناخته شده است با گرفتن Verification یا همان تیک آبی رنگ می‌توانید اعتبار صفحه خود را افزایش دهید. همچنین با انجام این اقدام، افراد سودجو نمی‌توانند صفحه‌ای مشابه با صفحه شما بسازند و خود را جای شما جا بزنند. اگر در توییتر فعال باشید قطعا می‌دانید لیمیت توییتر چیست. لیمیتر توییتر زمانی اتفاق می‌افتد که شخصی قوانین توییتر را نقض کرده و توسط توییتر محدود می‌شود. داشتن تیک آبی امکان لیمیت شدن را تا حد زیادی کاهش می‌دهد و جایگاه معتبرتری به شما می‌بخشد.

محتوای تصویری بگذارید

در گذشته توییتر تنها حاوی متن و ایموجی بود؛ اما حالا محتوای تصویری بسیار گسترش پیدا کرده و 97 درصد افراد در توییتر بر روی محتوای تصویری تمرکز می‌کنند. بنابراین سعی کنید محتوایتان حداقل یکی از موارد زیر را داشته باشد:

 • عکس
 • ویدیو
 • میم‌ها یا Memes
 • گیف
 • اینفوگرافیک
 • نقل‌های گرافیکی

ویژگی‌های یک توییت خوب را بشناسید

یک توییت خوب ویژگی‌های متعددی که دارد که می‌تواند نرخ تعامل مخاطب را افزایش داده و در نتیجه منجر به افزایش فالوور توییتر شود. ویژگی‌های یک توییت خوب عبارت اند از:

 • حداقل شامل 1 الی 2 هشتگ باشد.
 • ترجیحا لحن محاوره‌ای داشته باشد.
 • توییت کوتاه باشد ( اگر زیر 140 کاراکتر باشد ایده آل است)
 • دارای محتوای تصویری باشد.
 • در پاسخ به موضوعات روز و ترند شده باشد.

محتوای جذاب بنوسید

محتوای جذاب دقیقا یعنی چه؟ شاید هر کسی تعریف خاص خود را از محتوای جذاب داشته باشد. اما اگر به اندازه کافی در توییتر فعالیت کرده باشید، می‌دانید که محتوای جذاب در بین مخاطبین توییر چه معنایی دارد. باید محتوایی بنویسید که به عبارتی قابل ریتوئیت شدن باشد و افراد بخواهند آن را ریتوئیت کنند. این نوع محتوا در کنار اینکه باید مربوط به کسب و کارتان باشد، می‌تواند ماهیتی سرگرم کننده نیز داشته باشد و یا حاوی مطلبی باشد که حرف دل افراد بسیار زیادی است و همین آن را قابل ریتوئیت شدن می‌کند.

بسیاری از کسب و کارهایی در حوزه فروش یا افیلیت مارکتینگ فعالیت می‌کنند، می‌توانند با شناخت فضای توییتر و نوشتن یک توییت جذاب مخاطب زیادی را از طریق این شبکه اجتماعی جذب کنند. این را فراموش نکنید که هر شبکه اجتماعی زبان مخصوص به خودش را دارد. سعی کنید در فضای توییتر مستقیم و صریح صحبت کنید و لحن محاوره‌ای و صمیمی داشته باشید.

سایت فالوور رایگان توییتر

سایت فالوور رایگان توییتر

سایت Tweepi

Tweepi ابزاری است که با هوش مصنوعی کار می‌کند و می‌تواند به صورت روزانه 100 مخاطب هدفمند را به صفحه توییترتان جذب کند. البته برای استفاده کامل از خدمات این سایت باید ماهانه 11 دلار پرداخت کنید. این ابزار به صورت روزانه در جستجو بهترین مخاطبان مرتبط با بازار هدف شماست و به طور خودکار از هشتگ‌های هدفمند و مرتبط استفاده می‌کند.

سایت Buffer

Buffer ابزاری عالی برای گذاشت توییت به‌صورت خودکار و روزانه است. طبیعتا برای جذب بیشتر مخاطب باید به‌طور روزانه حدقل 2 الی 3 توییت در روز منتشر کنید. اما ممکن است به‌دلیل حجم کاری بالا امکان آن را نداشته باشید. به‌همین دلیل می‌توانید توییت‌های خود را از قبل آماده کنید و با استفاده از این ابزار آن را در ساعت و روز مشخصی انتشار دهید. همچنین این ابزار می‌تواند توییت‌های گذشته را در روزهای خاصی روتییت کند تا نرخ بازدید آن افزایش پیدا کند.

ربات افزایش فالوور توییتر

از طریق ربات افزایش فالوور توییتر هم می‌توان فالوور جذب کرد اما باید اعتبار آن را کاملا زیر نظر داشته باشید، زیرا بسیاری از ربات‌ها نه تنها باعث افزایش فالوور توییتر نمی‌شوند بلکه با رفتارها اسپم گونه باعث لیمیت شدن حساب در توییتر می‌شوند. یکی از ربات‌های شناخته شده در حال حاضر  TwitterDub است. این ربات به صورت خودکار توییت ارسال می‌کند و می‌تواند بر اساس کلمه کلیدی یا هشتگ کاربران مورد نظرتان را فالو کند.

کلام پایانی

در این مطلب به آموزش جذب فالوور در توییتر و راه‌های متعدد آن پرداختیم. همانطور که در این مطلب اشاره شد، راه‌های زیادی برای افزایش فالوور توییتر وجود دارد که با انجام تمامی این روش‌ها می‌توانید به‌صورت اورگانیک تعداد فالوورهای خود را در توییتر افزایش دهید. قبل از هر چیز فضای توییتر را به خوبی بشناسید تا بتوانید با مخاطبین هدف خود در این شبکه اجتماعی تعامل درستی برقرار کنید. در گام بعدی از محتوای جذاب، قابل ریتوییت شدن و کاربردی استفاده کنید و همواره صدای برند خود را در توییت‌ها حفظ کنید.

امتیاز بدهید.

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست