چطور چند لینک در بیو اینستاگرام (BIO) قرار دهیم؟ گذاشتن چند لینک در بیو اینستاگرام یکی از روزنه های امیدی در این شبکه اجتماعی است که شانس آشنایی مخاطبان هدف با برند شما را افزایش می دهد. تنها کافی است پاسخ سؤال چگونه در بیو اینستاگرام از چند لینک استفاده کنیم را بدانید.

مهم ترین «هدف از قراردادن چند لینک در بیو اینستاگرام» رونق کسب و کار اینترنتی شماست بویژه اگر در زمینه همکاری در فروش مشغول به کار هستید؛ به این صورت که به طیف گسترده تری از مشتریان دسترسی پیدا کرده و آن ها را به سایر صفحات کسب و کار خود هدایت کنید.

اگر شما هم می خواهید از مزایای گذاشتن چند لینک در بیو اینستاگرام بیشترین استفاده را ببرید، با ما در ادامه همراه باشید تا با آموزش قرار دادن چند لینک در Bio اینستاگرام آشنا شوید.

PDF تهیه شده از این مقاله را دانلود کنید.

لینک بیو در اینستاگرام چیست؟

لینک بیو در اینستاگرام چیست

احتمالاً شنیده اید که کاربران اینستاگرام عبارت (لینک در بیو) را به مراتب تکرار می کنند. در حقیقت این عبارت دعوتی است که مخاطبان را به مراجعه به پروفایل آن اشخاص و کلیک بر URL موجود در بیو ترغیب می کند.

به این کار اصطلاحاً فراخوان به عمل (call to action) می گویند و کاربران اینستاگرام را به کسب اطلاعات بیشتر در خارج از فضای این پلتفرم دعوت می کند.

آموزش گذاشتن چند لینک در بیو اینستاگرام با ابزارهای رایگان

اگر به فکر افزایش تعامل اینستاگرام هستید، باید بیشترین بهره را از پروفایل خود ببرید. نحوه قرار دادن چندین لینک در بیو اینستاگرام ساده است. تنها باید مراحل زیر را طی کنید.

1.     وارد پروفایل خود شوید

با لمس آیکون شخصی در پایین سمت راست صفحه گوشی موبایلتان می توانید به پروفایل خود وارد شوید. اگر از نسخه دسکتاپ اینستاگرام استفاده می کنید، این آیکون را در بالای صفحه خواهید دید.

چطور چند لینک در بیو اینستاگرام (BIO) قرار دهیم؟

2.     گزینه ویرایش پروفایل را انتخاب کنید

در تنظیمات اینستاگرام با لمس گزینه ویرایش پروفایل (Edit Profile) علاوه بر دسترسی به تمام اطلاعاتی که در بایو به نمایش درآمده است، می توانید در بخش website لینک خود را اضافه کنید.

البته به یاد داشته باشید که این لینک لزوماً نباید از وب سایت یا وبلاگ شما باشد. اگر بخواهید می توانید در آن بخش لینک هر چیزی را که بخواهید (تلگرام، واتساپ، توییتر و غیره) وارد کنید.

آموزش گذاشتن چند لینک در بیو اینستاگرام با ابزارهای رایگان

3.     لینک کوتاه بنویسید

این لینک در زیر توضیحات بایو به نمایش در می آید. به همین علت علاوه بر یادگیری طریقه نوشتن بیو اینستاگرام، بسیار مهم است که لینک خود را تا حد ممکن کوتاه و بهینه کنید تا ظاهر مرتب پروفایل شما را به هم نریزد.

به عنوان مثال برای این که لینک شما قابل کلیک باشد، لزوماً لازم نیست HTTPS:// اول آن را بنویسید. همچنین می توانید از ابزارهای کوتاه کننده لینک مانند Bitly استفاده کنید.

نکاتی در باب لینک بیو اینستاگرام

4.     لینک های دیگر را اضافه کنید

با این که تنها یک جایگاه در اینستاگرام برای افزودن لینک وجود دارد اما می توانید از آن بهره های فراوانی ببرید. به عبارتی از آن به عنوان دری که به مقاصد بی شماری باز می شود، استفاده کنید.

برای گذاشتن چند لینک در بیو اینستاگرام باید از ابزارهای لینک بیو (bio link tool) استفاده کنید و تمام لینک های خود را در یک صفحه به نمایش درآورید. این ابزارها میزبانی لینک های شما را به عهده می گیرند و برای همه آن ها لینک واحدی می دهند.

هدف ازقراردادن چند لینک در بیو اینستاگرام

5.     از ابزارهای تبدیل لینک استفاده کنید

با جستجوی عبارت بالا می توانید به این ابزارها دسترسی پیدا کنید و برای اینستاگرام مارکتینگ خود از آن ها بهره ببرید یا از ابزارهای زیر کمک بگیرید:

 • LinkFolio
 • Feedlink
 • Linktree
 • Shorby
 • Sked Link
 • Lnk.Bio
 • Link in Profile
 • Milkshake App
 • Campsite
 • ContactInBio

نکاتی در باب لینک بیو اینستاگرام

بیو پروفایل بهترین بستر برای شناسایی برند و جذب مخاطبان هدف است. باافزایش فالوور اینستاگرام و هدایت آن ها به سایت یا فروشگاه اینترنتی خود می توانید فروشتان را چندین برابر کنید. یکی دیگر از مزایای گذاشتن چند لینک در بیو اینستاگرام استفاده از آن برای افزایش همکاری در فروش است.

در ضمن می توانید با گذاشتن لینک در بیو اینستاگرام و معرفی وجهه های دیگر کسب و کار خود اعتماد مخاطبان را بیشتر از همیشه جلب کنید. در مواردی ممکن است مخاطبان هدف شما در اینستاگرام نباشند و نخواهید وقت زیادی را صرف آن کنید.

در این صورت می توانید از منابع مختلف، برای تولید محتوا در اینستاگرام ایده بگیرید و با صرف کمترین زمان ممکن بیشترین بازدهی را دریافت کنید. در هر حال کیفیت محتوا بسیار بیشتر از کمیت آن اهمیت دارد و کاربران را مجذوب خود می کند.

اما از اهمیت نوع لینک غافل نشوید. در هنگام کوتاه کردن لینک دو گزینه دارید: استفاده از URL کوتاه عمومی مانند Iranurl یا URL سفارشی که نام یا مشخصات برند را در خود دارد.

هردو این روش ها می توانند به زیباتر شدن بیو پروفایل شما کمک کنند اما آدرس سفارشی مزایای دیگری نیز دارد. مانند:

 • به خاطر سپردن آن آسان است و نام برند را در ذهن مخاطبان ثبت می کند.
 • قابل ویرایش هستند و بدون این که آن را در پروفایل خود تغییر دهید، می توانید آدرس مقصد را ویرایش کنید.
 • تجزیه و تحلیل کاملی از تعامل کاربران نمایش می دهند. با این آدرس سفارشی علاوه بر مشاهده تعداد کلیک، می توانید از زمان و تاریخ ورود یا دستگاه و مرورگر کاربران مطلع شوید.
 • در نهایت به افزایش مخاطبان شما کمک می کنند.

استفاده از لینک بیو اینستاگرام برای همکاری در فروش

اگر قصد دارید در آینده نزدیک وارد فعالیت همکاری در فروش شوید، دانستن این نکته خالی از لطف نیست که یکی از راه های همکاری در فروش قرار دادن لینک خرید در بیو است. به این ترتیب که از سایتی که در زمینه افیلیت مارکتینگ فعالیت دارد لینک خرید را دریافت می کنید و آن را در بیو خود قرار می دهید.

به این تریتب به ازا هر کلیک یا هر خرید (بسته به قوانین سایت همکاری در فروش) پورسانت دریافت خواهید کرد. یکی از روش های رایج در همکاری در فروش به طور قطع همین نوع است.

هدف از قراردادن چند لینک در بیو اینستاگرام

هدف ازقراردادن چند لینک در بیو اینستاگرام

برای مثال شاید بخواهید با قرار دادن سایر لینک ها بازاریابی شبکه های اجتماعی را انجام دهید و در عین حال کاربران اینستاگرام را به سمت محتوایی که به تازگی در سایت خود منتشر کرده اید، بفرستید.

از طرفی اخیراً ویدئویی در یوتیوب گذاشته اید و همچنین می خواهید دنبال کنندگان خود را از آخرین ایده های مارکتینگ خود در فیسبوک مطلع کنید. با «گذاشتن چند لینک در بیو اینستاگرام» تمام این موارد قابل دستیابی خواهند بود.

به بیانی دیگر هدف از قراردادن چند لینک در بیو اینستاگرام می تواند در دسته های زیر قرار گیرد.

 • کاربران را به وب سایت یا وبلاگ شخصی خود هدایت کنید.
 • محصولات جدید خود را ارائه دهید.
 • فالوورهای خود را به کانال یوتیوب مورد نظرتان بفرستید.
 • مردم را به مشارکت در مسابقات، خیریه ها یا نظرسنجی دعوت کنید.
 • کد تخفیف به فالوورهای خود بدهید.
 • صفحه «درباره ما» سایتتان را به اشتراک بگذارید.
 • فهرست قیمت خود را منتشر کنید و از به روز کردن مداوم آن در پست یا استوری آسوده باشید.
 • لینک شبکه های اجتماعی خود یا کسب و کارتان را منتشر کنید.
 • مردم را به پیوستن به فهرست ایمیل خود دعوت کنید.
 • لینک کتاب یا دوره الکترونیک خود را به اشتراک بگذارید.
 • لینک خرید دریافتی از سایت همکاری در فروش را بگذارید.

بسیاری از افراد با افزایش کسب درآمد از اینستاگرام متوجه پتانسیل بالقوه این شبکه اجتماعی شده اند و می خواهند بیشترین استفاده را از تک تک ابزارهای این پلتفرم ببرند؛ بنابراین رقابت در این فضا روزبه روز در حال افزایش است.

اگر شما هم می خواهید از «مزایای گذاشتن چند لینک در بیو اینستاگرام» بهره ببرید، علاوه بر لینک گذاری و ایجاد پروفایل جذاب باید شیوه های مختلف تولید محتوا در اینستاگرام را یاد بگیرید.

آموزش گذاشتن لینک تلگرام در بیو اینستاگرام

برای افزودن لینک تلگرام در بیو چند راه متفاوت دارید. در ابتدا اگر می خواهید نام کاربری تلگرام خود را اضافه کنید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد برنامه تلگرام شوید.
 2. در گوشه پایین گزینه تنظیمات را انتخاب کنید. ممکن است این گزینه در سه نقطه بالای صفحه قرار گرفته باشد.
 3. گزینه ویرایش پروفایل را انتخاب کنید.
 4. در قسمت نام کاربری یا username حروف به نمایش درآمده و @ کنار آن را کپی کنید. اگر نام کاربری ندارید، همان لحظه یک نام تعریف کرده و سپس آن را کپی کنید.
 5. در بخش وب سایت اینستاگرام این لینک را پیوست کنید.

اگر می خواهید لینک گروه در تلگرام را بیابید و در اینستاگرام قرار دهید، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد گروه تلگرام خود شوید.
 2. روی اسم گروه در بالای صفحه آهسته بزنید.
 3. به آهستگی روی گزینه افزودن اعضا (Add Member) و سپس دعوت به وسیله لینک (Invite to Group via Link) بزنید.
 4. در نهایت لینک را به راحتی کپی کنید.

حال برای افزودن لینک کانال تلگرام چه کار باید انجام دهیم؟

 1. وارد کانال شخصی خود شوید.
 2. روی اسم کانال در بالای صفحه آهسته بزنید.
 3. روی قسمت share link که لینک را نمایش می دهد کلیک کرده و آن را کپی کنید.
 4. در نهایت لینک را در بایو اینستاگرام قرار دهید.

گذاشتن لینک واتساپ در بیو اینستاگرام

گذاشتن لینک واتساپ در بیو اینستاگرام

اگر می خواهید با فالوورهای خود در دایرکت شخصی واتساپ ارتباط برقرار کنید می توانید در کنار دیگر لینک های موجود در بایو، لینک واتساپ را نیز قرار دهید. برای این کار:

 1. از آدرس آماده https://wa.me/yourphonenumber استفاده کنید.
 2. در بخش yourphonenumber شماره موبایل خود را با افزودن پیش شماره کشور به اول آن بنویسید.
 3. فراموش نکنید که + اول پیش شماره را حذف کنید.

به همین راحتی لینک واتساپ شما آماده است. علاوه بر این کار می توانید از ابزارهای تبدیل آماده استفاده کنید و با انتخاب پیام رسان واتساپ و دادن شماره خود به این ابزارها، یک لینک آماده بگیرید.

سخن آخر

در این مطلب یاد گرفتیم چطور چند لینک در بیو اینستاگرام (BIO) قرار دهیم و از این بستر بهینه استفاده کنیم. البته پیش از انجام آن بهتر است هدف از قراردادن چند لینک در بیو اینستاگرام را مشخص کنید و متناسب با آن به تولید محتوا نیز بپردازید.

تنها با دانستن نحوهگذاشتن چند لینک در بیو اینستاگرامنمی توانید مخاطبان خود را افزایش دهید. بلکه باید بازاریابی در این رسانه اجتماعی را نیز یاد بگیرید و در نهایت با ترکیب دانش خود در زمینه های مختلف، به اهدافتان تحقق ببخشید.

همچنین این مطلب را بخوانید: remembering در اینستاگرام چیست

سؤالات متداول

چرا لینک بیو قابل کلیک نیست؟

اگر نمی توانید روی لینک بیو کلیک کنید، از موارد زیر مطمئن شوید:
به روز بودن نسخه اینستاگرام
قرارگیری لینک در بخش درست
اتصال دستگاه به اینترنت

چرا نمی توانم در استوری اینستاگرام لینک اضافه کنم؟

به کمک این آموزش می توانید در استوری اینستاگرام خود لینک بگذارید.

چگونه در استوری اینستاگرام لینک بگذارم؟

به بخش ایجاد استوری بروید و روی ابزار استیکر (Sticker tool) آهسته بزنید. در نهایت با انتخاب لینک استیکر، آدرس وب سایت مورد نظر خود را اضافه کنید.

امتیاز بدهید.

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست