امروزه همه ی مارکترها میدانند که همکاری در فروش یکی از محبوب ترین راه ها برای کسب درآمد از یک سایت است. همینطور اغلب این افراد به سئو، صرفا به دید یک راه برای بیشتر دیده شدن نگاه میکنند، در صورتی که سئو سایت های همکاری در فروش 1- باعث افزایش ترافیک خواهد شد 2- باعث افزایش درآمد می شود. شما میتوانید در هر دو مورد این ها بهترین باشید.

استراتژی های سئو برای افیلیت مارکتینگ بر روی یافتن محصول درست برای نمایش تمرکز دارد. بهترین محصول ها میتوانند ترافیک بیشتری را برای شما ایجاد کنند و همچنین در کمپین های مختلف میتوانند فروش زیادی برای شما به ارمغان بیاورند.

در اغلب این استراتژی ها نیاز است که شما بدانید سئو چیست و تکنیک های برتر و به روز آن کدام اند. باید بدانید چه چیزی باعث می شود یک محتوا به رتبه های برتر گوگل دست پیدا کند.

8 استراتژی مناسب سئو سایت های همکاری در فروش

همانطور که می‌دانید با همکاری در فروش به راحتی می‌توانید کسب درآمد از موبایل را در خانه و هر جای دیگر تجربه کنید. نکته‌ای که وجود داره بحث استراتژی افیلیت مارکتینگ است. حالا بخشی از این استراتژی، برمیگرده به استراتژی سئو سایت.

این رو می‌خوام بگم که با اینکه حتی ه راحتی می‌تونید کسب درآمد از موبایل با افیلیت داشته باشید، اگر استراتژی خود را تدوین نکنید و الکی و بدون هدف کار کنید به نتیجه مناسبی دست پیدا نمی‌کنید دوستان.

الان میخواهیم به شما در 8 بخش توضیح دهیم که چه کارهایی باید انجام دهید تا در مدل همکاری در فروش موفقیت بیشتری داشته باشید. حال بیایید نگاهی به این راهنماها برای داشتن سئو مناسب داشته باشیم:

1- پیدا کردن بخش به خصوص کسب و کار خود (Niche)

پیدا کردن بخش به خصوص کسب و کار خود

در قدم اول ببینید که قرار است چه کار کنید و یک بخش به خصوصی را در کسب و کار خودتان انتخاب کنید. نمیشود که شما به یک باره وارد یک دنیای بسیار بزرگ شوید و در همه ی بخش ها فعالیت کنید. باید پله به پله شروع کنید و از تخصصی ترین بخش هایی که در آن ها بسیار خوب هستید شروع کنید.

اما این تازه نیمی از کار است. باید ببینید مخاطبان دنبال چه چیزی هستند؟ آیا نیچ کسب و کار شما اصلا مخاطب دارد یا نه؟ اگر جست و جود نداشته باشد شما ترافیک زیادی را از دست خواهید داد. قبل از همه ی این ها شما باید بدانید که نیچ مارکتینگ و چگونه باید از آن استفاده کیدر.

چند محصول و کلمه محبوب را در نیچ خود انتخاب کنید و میزان سرچ آن ها را بررسی کنید. برای اینکار شما میتوانید از تحقیق کلمات کلیدی استفاده کنید.

اگر میزان سرچ زیاد باشد که شما میتوانید وارد این کسب و کار شوید. اما اگر کم باشد بهتر است که بخش (نیچ) دیگری از کسب و کار را انتخاب کنید.

2- پیدا کردن محصول درست نیچ خود

پیدا کردن محصول دست

موقعی که شما نیچ خود را به طور واضح مشخص کردید حالا نوبت به انتخاب بهترین محصولات برای نمایش و تبلیغات است. برای این کار میتوانید سایت های دیجی کالا، آمازون، Ebay و به طور کل مارکت پلیس های داخلی و خارجی را بررسی کنید. اما این یک استراتژی بسیار ساده و پایه ای است.

راه دیگر برای داشتن بهترین محصول برای افزایش بازدهی کمپین های سئو، ثبت نام در سایت ClickBank است. در آنجا میتوانید در بین هزاران محصول، محصول درست را برای نیچ خود پیدا کنید.

کافیه فقط یک اکانت بسازید. اون وقت شما میتوانید به راحتی محصول مارکت های مختلف را مرتب سازی کنید و بهترین محصول را برای کسب و کار خود پیدا کنید.

در این پلتفرم شما باید دنبال محصولاتی با Gravity بالا باشید. امتیاز بالا در این بخش نشان دهنده ی بالا بودن نرخ تبدیل این محصولات است. متناسب با کسب و کار خود این محصولات را لیست کنید. همچنین لندینگ پیج های این محصولات را نیز بررسی کنید. بعد از اینکه کمی بررسی کردید، حالا نوبت به نمایش محصول رسیده است.

3- کلمه کلیدی هدف را انتخاب کنید

کلمه کلیدی هدف را انتخاب کنید

اغلب استراتژی های سئو بر روی تحقیق کلمات کلیدی بنا شده اند. بدیهی است که تحقیق کلمات کلیدی بخش جدایی ناپذیر کمپین های سئو هستند.

همانطور که قبلا هم گفته شده، Google Keyword Planner یکی از بهترین ابزارها برای یافتن کلمات مناسب برای محصولات شما است. یکی از بهترین قسمت های این ابزار سادگی و رایگان بودن آن است. تنها ایراد این ابزار این است که کلمات بسیار مشابه و نزدیک به هم را برای شما لیست میکند.

فکر کنید شما یک باشگاه بدنسازی دارید. باید درباره ی “بهترین مقالات سلامتی و تناسب اندام” یا “کاهش وزن” سرچ کنید. بعد باید لیست بلاگ 15 سایت اول را نوشته، سپس آنها را در کیور پلنر وارد کنید. بعد این ابزار مهم ترین کلمات را برای هر آدرس وارد شده به شما می گوید.

بلاگ های رتبه ی بالا زمان زیادی برای یافتن بهترین کلمات در کسب و کار خود خرج کرده اند، اما شما به وسیله ی این تکنیک مخفی سئو افیلیت مارکتینگ میتوانید زمان و هزینه بسیاری زیادی را صرفه جویی کنید.

این که یک کلمه سرچ بسیار زیادی دارد نشان دهنده ی خوب بودن آن نیست.

فک کنید یک کلمه ماهانه 20000 سرچ دارد. آیا چنین کلمه ای برای شما مناسب است؟ خیر!

برای شروع باید سراغ کمترین سرچ ها بروید و استراتژی خود را بر اساس کلمات پر سرچ بچینید. باید از سرچ کم به زیاد بروید و محتوا تولید کنید.

باید کلمات مناسب را لیست کنید و طبق همان لیست برای خود محتوا تولید کنید. این روند را برای سایت های مختلف باید تکرار کنید و یک لیست کامل را بدست آورید.

4- تمرکز بر کلمه کلیدی های بلند

تمرکز بر کلمه کلیدی های بلند
https://backlinko.com/hub/seo/long-tail-keywords

Long Tail Keyword یا همان کلمه کلیدی بلند، همان کلماتی هستند که شما باید در ابتدا بر روی آن ها تمرکز کنید. باید بر روی کلمات 3-4 و حتی 5 بخشی تمرکز کنید که سرچ آنها پایین تر است. نمی شود همان ابتدا به دنبال کلمات 2 بخشی پر سرچ بروید.

این کلمات به دلیل رقابت پایینی که دارند میتوانند برای شما ترافیک قابل توجهی را جذب کنند. میتوانید با یک استراتژی درست به جذب ترافیک بسیار زیاد به وسیله ی همین کلمات کم رقابت برسید.

سایت Backlinko یکی از معروف ترین سایت های مربوط به سئو با همین استراتژی توانست 19% ترافیک ارگانیک خود را در عرض 2 ماه افزایش دهد.

چرا؟ چون این کلمات رقابت پایین ولی نرخ تبدیل بسیار بالایی دارند.

حالا چطور این کلمات را پیدا کنیم؟ به راحتی! کافیست که کلمات مورد نظر خود را در گوگل سرچ کنید و به قسمت پایین صفحه بیایید. این جا لیستی از عبارات مرتبط و بسیار مناسب برای شما نمایش داده می شود که به آنها LSI می شود.

حال شما باید این کلمات را جمع آوری کنید و به Keyword Planner بروید و سرچ آن ها را بررسی کنید و بهترین ها را انتخاب کنید.

5- انتخابب نام دامنه ی مرتبط

انتخابب نام دامنه ی مرتبط

اگر تازه به فکر راه اندازی یک سایت همکاری در فروش افتاده اید، توصیه می شود که یک نام مرتبط با خدمات خود انتخاب کنید.

به طور مثال اگر آموزش فتوشاپ می دهید بهتر است مثلا نام “Photoshoplearn” را برای دامنه خود انتخاب کنید.

نکته بعدی این است که حتما از پسوند .com استفاده کنید. با توجه به تحریم های ایران اکیداً توصیه می شود که از IR استفاده نکنید. همانطور که میدانید سیستم گوگل ادز دیگر برای دامنه های IR خدمات ارائه نمی دهد. ادورزهای دامنه های قدیمی هم به مرور از بین خواهد رفت. همچنین هیچ معلوم نیست که در آینده چه پیش خواهد آمد، پس برای اطمینان از com استفاده کنید.

البته گوگل تاکید کرده است که استفاده از نام مرتبط با کلمه کلیدی در نام دامنه تاثیری در کسب جایگاه بهتر ندارد.

6- هاست خوب انتخاب کنید

هاست خوب انتخاب کنید

شرکت هاستینگ شما نقش اساسی ای در موفقیت استراتژی های سئو سایت شما دارد. اگر مدت زمان لود سایت شما زیاد باشد کاربرد از سایت شما خارج می شود. اگر سایت شما به مشکل بخورد و هاستینگ پاسخ گو نباشد دوباره سیستم شما به هم ریخته خواهد شد.

هم کیفیت فنی هاست مهم است و هم خدمات پشتیبانی.

7- استفاده از لینک های “NOFOLLOW”

استفاده از لینک نوفالو (nofollow)

اگر در ازای دریافت پول قرار است لیسنک یک سایت را در سایت خود قرار دهیدف سعی کنید از قابلیت Nofollow برای آن استفاده کنید چون گوگل به شدت بر روی موضوع خرید بک لینک حساس است. البته در تعداد پایین مشکلی پیش نمی آید و توصیه میکنیم برای انجام چنین کارهایی از متخصصان سئو مشاوره بگیرید.

8- بهینه سازی برای افزایش نرخ تبدیل

بهینه سازی برای افزایش نرخ تبدیل

اگر نرخ تبدیل خوبی ندارید، مهم نیست که چقدر ترافیک زیادی دارید. در نهایت هدف این است که شما درآمد زیادی داشته باشید و بتوانید مخاطب را جذب کنید.

چند نکته برای بهینه سازی لندینگ پیج(صفحه فرود):

  • از دکمه های CTA و جذاب استفاده کنید
  • توضیحات مرتبط محصول خود را با زیرعناوین جذاب بنویسید
  • از گرافیک با کیفیت استفاده کنید
  • تست A/B انجام دهید تا بدانید کدام نسخه بهترین است

قبل از تغییر طرح وب سایت خود و بهینه سازی آن بر اساس کلمات کلیدی هدف، توصیه میکنیم از ادورز و تبلیغات دیگر استفاده کنید. اگر آنها نرخ تبدیل خوبی داشتند، یعنی در مسیر درستی هستید، اما اگر نرخ تبدیل بد بود میتوانید تغییرات را اعمال کنید.

ترفندهای لینک بیلدینگ

نوشتن محتوای خوب کافی نیست. یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار بر رتبه بندی موتورهای جستجو لینک بیلدینگ است. لینک های باکیفیت میتواند تاثیر قابل توجهی بر رتبه ی سایت شما داشته باشد.

1- پست مهمان

شما میتوانید یک سایت دارای اعتبار بالا و همچنین نزدیک به کسب و کار خود را پیدا کنید و برای آن یک پست مهمان بسازید. البته در ایران از این کار به عنوان رپورتاژ یاد می شود، که باید برای آن پول پرداخت کنید. البته اگر همه چیز با کیفیت باشد واقعا ارزش پول پرداختی را خواهد داشت. چون ریسک بسیار پایین و تاثیر بسیار بالایی دارد.

به سایت های نزدیک به خود بروید و ببینید که آنها چه چیزهایی تولید میکنند و با چه محتواهایی لینک میگیریند؟ شما هم محتواهایی بهتر و قوی تر در همان حوزه ها تولید کنید. حال شما میتوانید از بقیه لینک بگیرید.

چگونه بفهمیم که بقیه از کجا لینک گرفته اند؟

یکی از بهترین ابزارها، ابزار moz pro است. کافی است در بخش مربوطه لینکی را وارد کنید تا این ابزار به شما بک لینک هایی که آن لینک دارد را بگوید. این ابزار پولی است که البته اگر یه سرچ ساده بزنید، نحوه فعال سازی رایگان این ابزار را پیدا خواهید کرد و میتوانید به راحتی از این ابزار فوق العاده استفاده کنید.

همچنین از شرکت های نزدیک و دوست که به کسب و کار شما مرتبط هستند میتوانید بخواهید که به شما لینک دهند.

نتیجه

مارکترها اغلب افیلیت مارکتینگ و سئو را دوچیز جدا از هم میبینند که خب اصلا درست نیست! مزایای سیستم همکاری در فروش بسیار زیاد است ولی باز هم تاکید میکنم که اون هم باید استراتژی داشته باشد. شاید با خودتون بگید چقدر عالی که صرفا با یک موبایل من می‌تونم درآمد داشته باشم، چقدر عالی که سرمایه و تخصص نمی‌خواد و.. اما آیا فکر هم نمی‌خواد؟ استراتژی نمی‌خواد؟

چرا قطعا این موارد رو لازم داره. و البته داشتن تخصص در بعضی چیزها باعث میشه درآمد شما به طرز شگفت انگیزی چندین برابر رشد داشته باشه. اینطوری است که می‌تونید یک افیلیت مارکتر بسیار موفق بشید.

باید از طریق استراتژی های افیلیت مارکتینگ سیستم خود را پیاده سازی و با توجه به اصول و قواعد سئو سایت های همکاری در فروش به رشد خودتون کمک کنید. یادتون باشد که تکنیک‌های همکاری در فروش کمی متفاوت‌تر از بقیه است. پس در نتیجه باید خیلی زیاد حواستون رو جمع کنید تا بتونید به درستی کار رو انجام بدید.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه