سال 2022 سال تحول در اینستاگرام است؛ چون تغییراتی در این پلتفرم اتفاق افتاده که شاید نام بعضی از آن ها را نشنیده باشید! اینطور که به نظر می رسد متا برنامه اشتراک گذاری عکس را در ورژن جدید اینستاگرام توسعه داده است اما بیشتر تغییرات آن را در امکانات جدید اینستاگرام در استوری مشاهده می کنیم؛ به نحوی که استوری قوی ترین راه انتقال اطلاعات در اینستاگرام به شمار می آید. در ادامه بیشتر به «تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام 2022» پرداخته ایم.

PDF این مقاله به کارتان خواهد آمد، پس دانلود فراموش نشه!

امکانات جدید اینستاگرام در استوری 

امکانات جدید اینستاگرام در استوری

مهمترین تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام 2022 به استوری اختصاص دارند. ورژن های قبلی به روزرسانی های ویژه ای مثل ایجاد هایلایت اینستاگرام برای استوری ایجاد کردند اما در نسخه 2022 با تغییرات متفاوتی روبه رو هستیم. در ادامه خواهید دید.

لایک استوری

از «امکانات جدید اینستاگرام در استوری» می توانیم به دکمه اختصاصی لایک استوری اشاره کنیم. این اقدام برای راحتی کاربران اجرا شد تا لیست دایرکت اینستاگرام فرد شلوغ نشود و مخاطبان بتوانند با لایک علاقه و حمایت خود را نسبت به محتوای استوری نشان دهند.

آواتارهای سه بعدی

تصویرهای گرافیکی کاربران از تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام 2022 محسوب می شود که در استوری قرار دارد. با این قابلیت می توانید رنگ پوستتان را تغییر دهید یا اشکال مختلفی روی چهره خود بگذارید.

رسم لوگو و تایپوگرافی

امکانات جدید اینستاگرام در استوری، علاوه بر داشتن آپشن های تبلیغاتی و درآمدزا از قابلیت های کیوت و بامزه هم برخوردار است؛ برای مثال در استوری می توانید از رنگ ها، حروف چاپی، انواع لوگو به شکل خلاقانه و سه بعدی استفاده کنید و به زیبایی و جذابیت بصری استوری خود بیفزایید. این آپشن برای معرفی و بازاریابی برند هم به کار می‎رود.

آخرین تغییر در این زمینه افزودن تایپوگرافی برای متن موزیک در استوری است. اگر موزیکتان را از بخش موسیقی اینستاگرام پخش کنید می توانید یکی از چند فونت تایپ شده را برای متن آن نیز انتخاب کنید. این نوع پخش موزیک lYRIC vIDEO شناخته می شود.

ایجاد استوری با قابلیت Reels

شاید تا حالا فکر می کردید Reels فقط به صفحه فید اینستاگرام و پست ها مربوط است؛ اما طبق امکانات جدید اینستاگرام در استوری مشخص شده با تعدادی از استوری های خود می توانید یک حلقه ویدیو یا همان Reels را بسازید.

برای این کار باید در استوری، گوشه پایین و سمت چپ روی سه نقطه ضربه بزنید و روی گزینه Create کلیک کنید؛ بعد اگر دوست داشته باشید می توانید همگام با تصویر صدا هم به آن اضافه کنید و یک حلقه جذاب از استوری های خود بسازید.

تبلیغات با ایجاد Reels

محتوای Reels ایجاد تبلیغات در پیج های بیزینسی را آسان کرده است. تماشای ویدیوهای کوتاه در بخش Reels کمک زیادی به معرفی محصولات کرده و باعث جذب مخاطبان بیشتر می شود. این ویژگی روند درآمدزایی را در مشاغل آنلاین مثل سیستم همکاری در فروش هموار می سازد.

اگه می خوای بهترین افکت های اینستاگرام رو ببینی کلیک کن

آپدیت جدید اینستاگرام با قابلیت ریپلای

آپدیت جدید اینستاگرام با قابلیت ریپلای

شاید تعداد کمی با آپدیت جدید ریپلای اینستاگرام آشنا باشند. علاوه بر لایک استوری، شرکت متا قابلیت ریپلای لایک را هم به برنامه اضافه کرد. با این آپشن وقتی یکی از کاربران با لایک به استوریتان واکنش نشان می دهد می توانید به علاقه او پاسخ دهید.

همانطور که لایک مخاطب فقط برای شما نمایش داده می شود پاسخی که شما می فرستید هم تنها شما و خود او می بینید.

سایر تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام 2022

طبق آنچه بالاتر دیدیم تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام 2022 بیشتر روی سیستم استوری تمرکز کرده است؛ اما به معرفی بقیه آپشن ها هم می پردازیم:

آپشن نظارت والدین بر نوجوانان

در حال حاضر اینستاگرام سن و سال نمی شناسد؛ دست هرکسی چه بزرگسال باشد چه کودک و نوجوان گوشی هوشمند با برنامه اینستاگرام را می بینیم. جدیداً متا آپشن جالبی به اینستاگرام افزوده که با آن پدرها و مادرها بتوانند از یک قسمت مرکزی فعالیت و تایم حضور فرزندانشان را در اینستاگرام کنترل کنند.

این آپشن را خود نوجوانان باید با رضایت قلبی در گوشی فعال کنند و دسترسی والدین را میسر سازند.

تنظیم و مدیریت لایو

یکی دیگر از تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام 2022 مربوط به لایو است. لایو بهترین راه تعامل و صحبت با مخاطبان در اینستاگرام است؛ به همین دلیل می توانید به عنوان میزبان برای تنظیم و بهبود اجرای لایوهای خود مدیر برنامه انتخاب کنید. مدیر برنامه بر اساس آنچه شما بفرمایید کامنت ها را می بندد یا حذف می کند و اگر لازم باشد مخاطبی را از لایو ریموو می کند.

برای انتخاب مدیر برنامه کافیست در نوار کامنت لایو روی سه نقطه ضربه بزنید و یک حساب کاربری خاص را انتخاب کنید.

ایجاد زیرنویس ویدیویی اینستاگرام

با یک خبر خوش در الگوریتم اینستاگرام 2022 مواجه شده ایم به نام ایجاد زیرنویس ویدیویی. این آپشن برای افرادی که مشکل شنوایی دارند مناسب است؛ زیرا بسیاری از محتواها در بستر اینستاگرام به شکل ویدیویی تولید می شوند و ممکن است همه نتوانند ویدیوها را ببینند. از طرفی شاید در شرایطی باشید که گوش دادن به صوت برایتان میسر نباشد.

با قابلیت درج زیرنویس آن هم به 17 زبان زنده دنیا می توانید میزان ویوی ویدیوهایتان را افزایش دهید.

تگ گروهی

یکی از امکانات جدید اینستاگرام قابلیت تگ گروهی است. اگر دنبال ارتقای اعتبار برند خود هستید می توانید با استفاده از این قابلیت، گروهی از همکاران یا سازندگان یک محصول را در پست خود تگ کنید. برای تگ افراد باید روی علامت + در سمت راست صفحه ضربه بزنید سپس پست مورد نظر را ویرایش و بارگذاری کنید در نهایت روی کلمه Next ضربه بزنید.

در اینجا روی گزینه Tag People کلیک کنید سپس Add Tag را بزنید. بعد با ضربه روی کلمه Show Profile Category و اشتراک گذاری پست کار تمام می شود.

مشکلات آپدیت جدید اینستاگرام

مشکلات آپدیت جدید اینستاگرام

معمولاً به روزرسانی و آپدیت همواره با یک سری مشکلات همراه است. تعدادی از دردسر های آپدیت جدید اینستاگرام که به تازگی گزارش شده اند شامل حذف غیرعادی پیج بعضی از کاربران، بارگذاری سخت پست ها، آپلود مشکل استوری ها و کامنت ها هستند. البته شرکت متا به مرور این مسائل را پیگیری و رفع می کند مثلاً مشکل سن در اینستاگرام یکی از باگ هایی بود که برطرف شد.

یکی دیگر از مشکلاتی که با یاد گرفتن روش درستش، حل شدنی است، دیلیت اکانت اینستاگرام است. بسیاری مواقع افراد تمایل دارند برای مدتی مشخص از اینستاگرام فاصله بگیرند ولی با دلیت اکانت کردن همه اطلاعات و پست هایشان را از دست خواهدند داد. با مراجعه به لینک دیلیت اکانت اینستاگرام توضیحات لازم را دریافت خواهند کرد و متوجه می شوند که از طریق دیلیت موقت می توان این مسئه را حل نمود.

سخن پایانی

تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام 2022 با سال های قبل متفاوت است. زیرا قابلیت هایی را به الگوریتم خود اضافه کرده که هم روی بهبود فعالیت های درآمدزایی آنلاین تمرکز دارد و بازار کار دیجیتال مارکترها را رونق می بخشد هم آپشن های جذاب و فانتزی را دربرگرفته است.

اگر امکانات جدید اینستاگرام در استوری را با دقت خوانده باشید، متوجه می شوید این قسمت لوگوها و آپشن های بصری و عروسکی را شامل می شود پس نشان دهنده این است که اینستاگرام همچنان یک شبکه اجتماعی درآمدزا در عین حال مفرح و سرگرم کننده است.

تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام 2022 چه گزینه هایی را دربرگرفته است؟

مدیریت لایو، ایجاد آواتارهای سه بعدی و درج زیرنویس ویدیویی جزو تغییراتی هستند که در ورژن اینستاگرام 2022 مشاهده می کنیم.

آیا در نسخه اینستاگرام 2022 قابلیت لایک استوری وجود دارد؟

بله؛ با کلیک روی گزینه قلب در پایین و سمت چپ استوری می توانید محتوا را لایک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

موضوع مرتبط

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست